Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASMI hekkensluiter in afwachtende AEX na kwartaalcijfers

ASMI hekkensluiter in afwachtende AEX na kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - ASMI was woensdag de grootste daler in de AEX-index na een kwartaalupdate van de chiptoeleverancier. Beleggers kregen een stroom van resultaten voor de kiezen van grote Europese bedrijven als BASF, Deutsche Bank, Barclays en Santander. Ook verwerkten de markten nog de kwartaalberichten van de grote Amerikaanse technologieconcerns Microsoft, Apple en Google. Daarnaast werd gewacht op het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve (Fed), dat na de slotbel op de Europese beurzen bekend wordt gemaakt.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent in de plus op 739,93 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 1051,94 punten. De beurs in Parijs klom 0,3 procent. De graadmeters in Londen en Frankfurt bleven vrijwel onveranderd.

ASMI zakte 2,5 procent. De chiptoeleverancier zag de orderontvangst in het tweede kwartaal naar een nieuw recordniveau stijgen. Het bedrijf profiteert volop van de wereldwijde chiptekorten en de omvangrijke investeringsplannen van grote chipbedrijven om die tekorten tegen te gaan. Volgens topman Benjamin Loh haalden klanten wel orders naar voren die eigenlijk in het derde kwartaal zouden binnenkomen.

Just Eat Takeaway

Just Eat Takeaway (plus 2,6 procent) ging opnieuw aan kop in de AEX. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl won een dag eerder al ruim 4 procent nadat de activistische aandeelhouders Cat Rock en Lucerne liet weten dat het maaltijdbestelbedrijf momenteel zwaar ondergewaardeerd wordt op de beurs.

In de MidKap sloot Vopak de rij met een verlies van 5,8 procent. De opslagtanks van het bedrijf waren in het tweede kwartaal iets minder gevuld dan in de eerste drie maanden van dit jaar. De dalende bezettingsgraad heeft waarschijnlijk te maken met de sterke vraag naar olie door het economisch herstel van de coronacrisis.

Deutsche Bank

Deutsche Bank steeg 4 procent in Frankfurt. De grootste bank van Duitsland zag de winst in het tweede kwartaal sterk stijgen. De bank profiteerde onder meer van het vrijkomen van voorzieningen voor slechte leningen nu de economie sterk herstelt van de coronacrisis. In Londen vielen de resultaten van de Britse bank Barclays (plus 4,3 procent) in de smaak bij beleggers. De Spaanse bank Santander, die ook met cijfers kwam, daalde 0,1 procent in Madrid.

In Zürich zakte Adecco 6 procent. Het Zwitserse uitzendconcern is nog niet terug op het niveau van voor de coronacrisis. Het bedrijf boekte in het tweede kwartaal nog 5 procent minder omzet dan in 2019. Adecco maakte verder bekend het Franse Akka Technologies over te nemen voor 2 miljard euro.

De euro was 1,1809 dollar waard, tegen 1,1829 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,5 procent tot 72,02 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent meer op 74,79 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met winst, chipfondsen bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.

1 uur geleden
IMF-topvrouw: staan klaar om Venezuela te steunen

KYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."

1 uur geleden
Netflix bemachtigt wereldwijde streamingrechten van films Sony

LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.

3 uur geleden
Washington: VS en Taiwan hebben handelsdeal gesloten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.

3 uur geleden
AFP: VS hebben eerste verkoop olie uit Venezuela afgerond

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.

4 uur geleden
Meer piratenaanvallen op zee in 2025

LONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.

5 uur geleden
Werkgevers uiten zorgen over vaak vastlopen cao-onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.

6 uur geleden