Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASMI en Van Lanschot Kempen vergroten koerswinst op hoger Damrak

ASMI en Van Lanschot Kempen vergroten koerswinst op hoger Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijf ASMI en bank Van Lanschot Kempen eindigden donderdag met nog grotere koersstijgingen na hun sterke openingswinsten en hoorden daarmee bij de winnaars op Beursplein 5. ASMI dankt de koersstijging aan positieve analistenrapporten van de Amerikaanse banken Morgan Stanley en Bank of America.

Analisten van de twee banken verwachten dat de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) komende jaren grote kansen biedt voor de machines van ASMI. De kenners schroefden hun aanbeveling voor het chipbedrijf op naar kopen. Het chipbedrijf won in de AEX-index 5,3 procent, na een openingswinst van ruim 4 procent.

Van Lanschot Kempen was de grote uitschieter in de MidKap en klom 5,4 procent. De bank voor particulieren met veel vermogen kwam in aanloop naar zijn beleggersdag met een strategie-update en financiële doelstellingen voor 2027. Die werden goed ontvangen. De bank voor vermogende particulieren streeft er onder meer naar om het vermogen onder beheer jaarlijks 10 procent te laten groeien. Ook verhoogt Van Lanschot Kempen het rendementsdoel van 12 procent naar meer dan 18 procent en keert de bank het grootste deel van de nettowinst uit aan de aandeelhouders.

De AEX-index eindigde 1 procent hoger op 933,84 punten. De MidKap won 1,2 procent op 891,78 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs klommen tot 1,3 procent. Die in Londen steeg minder hard, namelijk 0,8 procent. De Bank of England besloot eerder op de dag zoals verwacht de rente onveranderd te laten.

Het Duitse Rheinmetall klom 2,2 procent in Frankfurt. De wapenfabrikant heeft een order ontvangen van 8,5 miljard euro, een recordbedrag. Het bedrijf gaat volgend jaar artilleriemunitie leveren aan het Duitse leger. Een deel daarvan gaat naar Oekraïne om het land te helpen bij de oorlog tegen Rusland.

Betaalbedrijf Adyen eindigde iets hoger in de AEX met een plus van 0,5 procent. NN Group steeg 0,9 procent. De verzekeraar wil zich volgend jaar op de betaalmarkt gaan richten met eigen betaalrekeningen. Daarmee gaat NN concurreren met de grote banken ABN AMRO, Rabobank en ING.

Unilever was een van de weinige dalers op het Damrak en verloor 0,3 procent. Ook Air France-KLM eindigde met een min, van 1,6 procent.

De euro was 1,0706 dollar waard, tegen 1,0748 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 82,87 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 85,33 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

6 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

9 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

10 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

11 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

15 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

15 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

17 uur geleden