Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASMI en Van Lanschot Kempen vergroten koerswinst op hoger Damrak

ASMI en Van Lanschot Kempen vergroten koerswinst op hoger Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijf ASMI en bank Van Lanschot Kempen eindigden donderdag met nog grotere koersstijgingen na hun sterke openingswinsten en hoorden daarmee bij de winnaars op Beursplein 5. ASMI dankt de koersstijging aan positieve analistenrapporten van de Amerikaanse banken Morgan Stanley en Bank of America.

Analisten van de twee banken verwachten dat de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) komende jaren grote kansen biedt voor de machines van ASMI. De kenners schroefden hun aanbeveling voor het chipbedrijf op naar kopen. Het chipbedrijf won in de AEX-index 5,3 procent, na een openingswinst van ruim 4 procent.

Van Lanschot Kempen was de grote uitschieter in de MidKap en klom 5,4 procent. De bank voor particulieren met veel vermogen kwam in aanloop naar zijn beleggersdag met een strategie-update en financiële doelstellingen voor 2027. Die werden goed ontvangen. De bank voor vermogende particulieren streeft er onder meer naar om het vermogen onder beheer jaarlijks 10 procent te laten groeien. Ook verhoogt Van Lanschot Kempen het rendementsdoel van 12 procent naar meer dan 18 procent en keert de bank het grootste deel van de nettowinst uit aan de aandeelhouders.

De AEX-index eindigde 1 procent hoger op 933,84 punten. De MidKap won 1,2 procent op 891,78 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs klommen tot 1,3 procent. Die in Londen steeg minder hard, namelijk 0,8 procent. De Bank of England besloot eerder op de dag zoals verwacht de rente onveranderd te laten.

Het Duitse Rheinmetall klom 2,2 procent in Frankfurt. De wapenfabrikant heeft een order ontvangen van 8,5 miljard euro, een recordbedrag. Het bedrijf gaat volgend jaar artilleriemunitie leveren aan het Duitse leger. Een deel daarvan gaat naar Oekraïne om het land te helpen bij de oorlog tegen Rusland.

Betaalbedrijf Adyen eindigde iets hoger in de AEX met een plus van 0,5 procent. NN Group steeg 0,9 procent. De verzekeraar wil zich volgend jaar op de betaalmarkt gaan richten met eigen betaalrekeningen. Daarmee gaat NN concurreren met de grote banken ABN AMRO, Rabobank en ING.

Unilever was een van de weinige dalers op het Damrak en verloor 0,3 procent. Ook Air France-KLM eindigde met een min, van 1,6 procent.

De euro was 1,0706 dollar waard, tegen 1,0748 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 82,87 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 85,33 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Combinatie gegevens datalek Odido is 'goudmijn voor criminelen'

SLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.

2 uur geleden
Reuters: Anthropic weigert versoepeling AI voor militaire inzet

SAN FRANCISCO (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, is niet van plan om zijn gebruiksbeperkingen voor militaire doeleinden te versoepelen. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. Anthropic en het Amerikaanse ministerie van Defensie discussiëren er al maanden over.

2 uur geleden
Openbaar Ministerie onderzoekt grote cyberaanval bij Odido

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt de grote cyberaanval bij telecombedrijf Odido, waarbij miljoenen klantgegevens zijn gestolen. Dat heeft een woordvoerder van het OM bevestigd aan het ANP. Het gaat om een strafrechtelijk onderzoek. Meer informatie kan de zegsman op dit moment nog niet over de zaak geven.

2 uur geleden
Lege flessen en blikjes voortaan inleveren bij de buurman

DEN HAAG (ANP) - Bewoners kunnen hun lege statiegeldflessen en -blikjes voortaan mogelijk gewoon inleveren bij iemand in de straat. Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, breidt het aantal uitbetalende innamepunten uit via een nieuwe samenwerking met ViaTim. Dat is de organisatie achter een landelijk netwerk van pakketpunten aan huis.

3 uur geleden
Sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt honderden banen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt tot 20 procent van zijn personeelsbestand. Het bedrijf, met ongeveer 3000 werknemers, had het afgelopen jaar last van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en China.

4 uur geleden
Meer bezoekers naar outlets moederbedrijf Batavia Stad Lelystad

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse VIA Outlets ontving vorig jaar meer bezoekers bij zijn elf kledingoutlets, verdeeld over negen Europese landen. Dat is volgens het bedrijf achter Batavia Stad Fashion Outlet in Lelystad onder andere te danken aan toeristen die op hun vakantie relatief goedkoop merkkleding willen inslaan.

4 uur geleden
Moederbedrijf Essent verhoogt investeringen in vol stroomnet EU

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, breidt zijn investeringen uit in onder meer het Europese elektriciteitsnet. Het energieconcern meldt in zijn jaarresultaten de investeringen tussen 2026 en 2030 met 5 miljard euro op te hogen tot 48 miljard euro. Het stroomnet in Nederland en andere Europese landen raakt steeds voller en projecten voor duurzamere energie en grote verbruikers moeten concurreren om aansluitingen.

5 uur geleden