ASMI en Van Lanschot bij stijgers op licht hoger Damrak
AMSTERDAM (ANP) - ASMI en Van Lanschot Kempen behoorden donderdag tot de sterkste stijgers op het Damrak. ASMI profiteerde van een positief analistenrapport. De kenners van de Amerikaanse bank Morgan Stanley schroefden hun aanbeveling voor het chipbedrijf op naar kopen. Volgens de analisten biedt de opkomst van kunstmatige intelligentie grote kansen voor de apparatuur van ASMI. Ook het koersdoel voor het aandeel ging flink omhoog. ASMI werd ruim 4 procent hoger gezet en stond daarmee bovenaan in de AEX-index.
Van Lanschot Kempen ging met een winst van 3,5 procent op kop in de MidKap. De vermogensbeheerder kwam voorafgaand aan zijn beleggersdag met een strategie-update en financiƫle doelstellingen voor 2027, die goed werden ontvangen. De bank voor vermogende particulieren streeft onder meer naar een jaarlijkse groei van het vermogen onder beheer van 10 procent. Ook verhoogt Van Lanschot Kempen het rendementsdoel van 12 procent naar meer dan 18 procent en keert de bank het grootste deel van de nettowinst uit aan de aandeelhouders.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 928,40 punten. De hoofdindex werkte daarmee het verlies van een dag eerder weer weg. De MidKap klom 0,5 procent tot 885,96 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen 0,5 procent. Londen won 0,2 procent, voorafgaand aan het rentebesluit van de Bank of England. Algemeen wordt verwacht dat de centrale bank het rentetarief in het Verenigd Koninkrijk onveranderd zal laten op het hoogste niveau in zestien jaar.
Adyen
Betaalbedrijf Adyen was de grootste daler bij de Amsterdamse hoofdfondsen, met een verlies van 2 procent. NN Group klom 0,7 procent. De verzekeraar wil zich in de loop van 2025 op de betaalmarkt gaan richten met eigen betaalrekeningen. Daarmee gaat NN de concurrentie aan met ABN AMRO, Rabobank en ING.
AMG steeg 2,5 procent in de MidKap. De metalengroep heeft een belang van 15,8 procent genomen in Savannah Resource, de ontwikkelaar van een groot lithiumproject in Portugal, voor omgerekend zo'n 19 miljoen euro.
Plantaardige plastics
Bij de kleinere bedrijven klom Avantium 7 procent. De ontwikkelaar van plantaardige plastics opent zijn nieuwe fabriek in Delfzijl officieel op 22 oktober dit jaar. In de fabriek zullen op grote schaal grondstoffen voor plantaardige plastics worden gemaakt.
De euro was 1,0730 dollar waard, tegen 1,0748 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 81,54 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 85,22 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.
13 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
7 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.
8 uur geleden