ASMI en Van Lanschot bij stijgers op licht hoger Damrak
AMSTERDAM (ANP) - ASMI en Van Lanschot Kempen behoorden donderdag tot de sterkste stijgers op het Damrak. ASMI profiteerde van een positief analistenrapport. De kenners van de Amerikaanse bank Morgan Stanley schroefden hun aanbeveling voor het chipbedrijf op naar kopen. Volgens de analisten biedt de opkomst van kunstmatige intelligentie grote kansen voor de apparatuur van ASMI. Ook het koersdoel voor het aandeel ging flink omhoog. ASMI werd ruim 4 procent hoger gezet en stond daarmee bovenaan in de AEX-index.
Van Lanschot Kempen ging met een winst van 3,5 procent op kop in de MidKap. De vermogensbeheerder kwam voorafgaand aan zijn beleggersdag met een strategie-update en financiƫle doelstellingen voor 2027, die goed werden ontvangen. De bank voor vermogende particulieren streeft onder meer naar een jaarlijkse groei van het vermogen onder beheer van 10 procent. Ook verhoogt Van Lanschot Kempen het rendementsdoel van 12 procent naar meer dan 18 procent en keert de bank het grootste deel van de nettowinst uit aan de aandeelhouders.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 928,40 punten. De hoofdindex werkte daarmee het verlies van een dag eerder weer weg. De MidKap klom 0,5 procent tot 885,96 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen 0,5 procent. Londen won 0,2 procent, voorafgaand aan het rentebesluit van de Bank of England. Algemeen wordt verwacht dat de centrale bank het rentetarief in het Verenigd Koninkrijk onveranderd zal laten op het hoogste niveau in zestien jaar.
Adyen
Betaalbedrijf Adyen was de grootste daler bij de Amsterdamse hoofdfondsen, met een verlies van 2 procent. NN Group klom 0,7 procent. De verzekeraar wil zich in de loop van 2025 op de betaalmarkt gaan richten met eigen betaalrekeningen. Daarmee gaat NN de concurrentie aan met ABN AMRO, Rabobank en ING.
AMG steeg 2,5 procent in de MidKap. De metalengroep heeft een belang van 15,8 procent genomen in Savannah Resource, de ontwikkelaar van een groot lithiumproject in Portugal, voor omgerekend zo'n 19 miljoen euro.
Plantaardige plastics
Bij de kleinere bedrijven klom Avantium 7 procent. De ontwikkelaar van plantaardige plastics opent zijn nieuwe fabriek in Delfzijl officieel op 22 oktober dit jaar. In de fabriek zullen op grote schaal grondstoffen voor plantaardige plastics worden gemaakt.
De euro was 1,0730 dollar waard, tegen 1,0748 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 81,54 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 85,22 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
13 minuten geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
6 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.
6 uur geledenBRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.
8 uur geleden