Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASMI en coronabeleid China centraal op Damrak

ASMI en coronabeleid China centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse aandelenbeurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar ASMI. Het chipbedrijf verwacht dat de resultaten minder gedrukt worden door nieuwe Amerikaanse beperkingen voor de export naar China dan eerder gedacht. ASMI denkt dat de verkopen aan China, en ook in andere regio's, hoger zullen uitvallen dan verwacht en schroefde zijn omzetverwachting voor het huidige kwartaal op.

Daarnaast houden beleggers de ontwikkelingen in China in de gaten, waar deze week protesten zijn uitgebroken tegen het strenge coronabeleid. Die zorgden maandag voor onrust op de financiële markten. De Chinese autoriteiten zullen naar verluidt dinsdag een persbijeenkomst houden over de preventie- en bestrijdingsmaatregelen van Covid.

Hoewel verwacht wordt dat China zal vasthouden aan het strikte zerocovidbeleid, zullen de autoriteiten mogelijk op lokaal niveau wat aanpassingen doen om de onrust wat tot bedaren te brengen. Deze hoop zorgde dinsdag voor opluchting op de Chinese beurzen. De hoofdindex in Shanghai veerde ruim 2 procent op en de Hang Seng-index in Hongkong dikte tussentijds 3,8 procent aan.

Ook de olieprijzen toonden herstel. Dat kwam deels door de hoop op een mogelijke versoepeling van de coronamaatregelen in China, de grootste olie-importeur ter wereld. Daarnaast wordt verwacht dat oliekartel OPEC en enkele bevriende landen waaronder Rusland de olieproductie vermoedelijk nog verder omlaag zullen brengen om de prijzen te stutten.

Een vat Amerikaanse olie kostte 1,6 procent meer 78,45 dollar. Brentolie werd 1,7 procent duurder op 84,61 dollar per vat. Maandag zakten de olieprijzen nog tot het laagste niveau sinds december vorig jaar door de onrust in China.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een positief begin van de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting met winsten openen. De Nikkei in Tokio deelde niet mee in de positieve stemming in de regio en sloot dinsdag 0,5 procent lager.

Op het Damrak liet snellaadbedrijf Fastned weten nieuwe obligaties uit te geven. De opbrengst van de uitgifte zal worden gebruikt voor de financiering van de verdere uitbreiding van het snellaadnetwerk en voor algemene bedrijfsdoeleinden.

In Zürich staat Nestlé in de belangstelling. Het Zwitserse voedingsconcern houdt dinsdag een investeerdersdag en verhoogde opnieuw zijn verwachtingen voor het hele jaar.

De euro was 1,0358 dollar waard tegen 1,0380 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

39 minuten geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

1 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

13 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

14 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

15 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

15 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

16 uur geleden