ASMI en Besi op kop in AEX, UBS flink hoger in Zürich
AMSTERDAM (ANP) - ASMI en Besi waren donderdag de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak, die een kleine winst liet zien. Analisten van de Britse bank Barclays werden positiever over de twee chipbedrijven en haalden ze van de verkooplijst af. ASMI won 1,5 procent en Besi steeg 1 procent.
In Zürich werden de resultaten van UBS goed ontvangen. De Zwitserse bank die in maart zijn branchegenoot Credit Suisse overnam, boekte een gigantische winst in het tweede kwartaal. Het resultaat voor belastingen steeg naar 29 miljard dollar dankzij de overname. Het gaat volgens persbureau Bloomberg om de hoogste winst voor een bank in het tweede kwartaal ooit. Het aandeel steeg ruim 6 procent tot het hoogste niveau sinds 2008.
Beleggers kijken verder vooral uit naar het nieuwe inflatiecijfer van de eurozone. Ook komt in de Verenigde Staten de favoriete inflatiemaatstaf van de Federal Reserve naar buiten. De centrale banken hebben hun rentetarieven al flink verhoogd om de prijsstijgingen aan te pakken. Beleggers hopen dan ook dat de inflatie voldoende afkoeling laat zien en de centrale banken spoedig kunnen stoppen met renteverhogingen.
Afgezwakte inflatie
In Nederland maakte statistiekbureau CBS al bekend dat de inflatie in augustus verder is afgenomen tot 3 procent. In juli was dat nog 4,6 procent. De afname kwam vooral door lagere energie en brandstofprijzen. De prijzen van voedingsmiddelen namen daarentegen wel toe, maar iets minder sterk dan in juli.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 746,13 punten. De hoofdindex koerst desondanks af op een verlies van bijna 6 procent in augustus. Vooral betaalbedrijf Adyen deed het deze maand slecht en zag de aandelenkoers ruimschoots halveren door tegenvallende resultaten. Donderdag daalde Adyen 0,3 procent.
Heineken in de plus
De MidKap klom 0,2 procent tot 879,12 punten. De DAX in Frankfurt won 0,2 procent, ondanks een daling van de Duitse winkelverkopen. De beurs in Parijs bleef ongewijzigd na het oplopen van de inflatie in Frankrijk. Londen steeg 0,1 procent.
Heineken won 0,5 procent na een advieswijziging. Analisten van RBC schroefden het advies voor de bierbrouwer weer op. Een dag eerder kreeg Heineken nog een verkoopadvies van RBC, maar na een gesprek met het management van Heineken werd het aandeel toch weer van de verkooplijst gehaald.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0901 dollar waard, tegen 1,0929 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 81,60 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 85,77 dollar per vat.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.
8 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.
47 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.
49 minuten geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
4 uur geleden