
ASMI en Besi grote dalers in lagere AEX na verlaging koersdoelen
AMSTERDAM (ANP) - ASMI en Besi waren donderdag de grootste dalers in de lijst met hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs. Analisten van Deutsche Bank en Bank of America hebben de koersdoelen voor chipbedrijven als ASMI en Besi verlaagd in aanloop naar de drukke cijferperiode. Dit leidde tot dalende techaandelen op de Europese beurzen.
De kenners van de twee banken wezen op de zwakke prestaties van Intel en Samsung. Het laatstgenoemde bedrijf heeft last van toenemende concurrentie op het gebied van chips en gaf eerder deze week een winstwaarschuwing. Intel kampt met hoge kosten voor onderzoek en ontwikkeling om technologie te verbeteren en zo beter te kunnen concurreren met andere chipbedrijven. ASMI daalde ruim 4 procent en Besi verloor afgerond 3 procent. Branchegenoot ASML (min 0,6 procent) zakte minder hard.
De AEX-index op het Damrak daalde 0,5 procent tot 911,32 punten. De MidKap bleef min of meer onveranderd op 897,29 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt gingen tot 0,2 procent omlaag.
Drie overnames
Beleggers reageerden daarnaast op nieuwe inflatiecijfers uit de Verenigde Staten. De consumentenprijzen in de grootste economie van de wereld zijn in september iets harder gestegen dan kenners hadden verwacht. Op jaarbasis gaat het wel om de kleinste stijging in ongeveer 3,5 jaar. Mede door de afkoelende inflatie besluit de Federal Reserve volgende maand mogelijk de rente in de VS opnieuw te verlagen.
De cijfers van Fagron zijn door beleggers goed ontvangen. Het apothekersbedrijf zag de omzet in het derde kwartaal groeien en handhaafde de jaarverwachtingen. Ook kondigde het bedrijf drie overnames aan in Brazilië, Duitsland en Noord-Amerika. Het aandeel steeg bijna 4 procent.
Station
Unilever daalde 0,5 procent. Het levensmiddelenconcern achter merken als Dove, Knorr en Magnum en Rexona heeft zijn Russische activiteiten verkocht aan chemiegroep Arnest.
Verder won Fastned bijna 1 procent. Het snellaadbedrijf mag een nieuw snellaadstation bouwen in het Deense Nyborg, direct naast de Grote Beltbrug. Het station wordt een van de grootste in Denemarken en zal uiteindelijk plaats bieden aan twintig auto's die tegelijk kunnen opladen. De opening vindt waarschijnlijk medio volgend jaar plaats.
De euro was 1,0927 dollar waard, tegen 1,0951 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 3 procent duurder en kostte 75,46 dollar. De prijs van Brentolie ging ook 3 procent omhoog, tot 78,90 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De verlaging van de kredietwaardigheid van Frankrijk door S&P Global is een "wake-upcall" voor het land om de begroting voor 2026 goed te keuren. Dat heeft de Franse economieminister Roland Lescure gezegd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de handelsoorlog is sprake van grote economische onzekerheid en dat maakt het volgens president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) lastig om te zeggen waar het de komende tijd heengaat met de rente in de eurozone. Dat heeft hij laten weten in de marge van de jaarvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF).
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De woningmarkt in Nederland zit "redelijk vast" en om dat op te lossen is een heel pakket aan maatregelen nodig. Dat stelt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB). "Dat zal ook niet binnen een jaar gebeurd zijn", voorziet hij. Er moet volgens hem opnieuw naar het totaalplaatje gekeken worden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Nederlandse inflatie blijft hardnekkig hoog vergeleken met het gemiddelde in de eurozone. Om het tempo van de prijsstijging omlaag te krijgen en tegelijk de economische groei meer aan te zwengelen, zal het nieuwe kabinet op meerdere terreinen aan de slag moeten, voorziet president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) in gesprek met het ANP.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Boeing mag de productie van zijn 737 MAX-vliegtuigen opvoeren. Die was eerder beperkt na een incident met een losgeraakt deurpaneel. De vliegtuigbouwer heeft nu toestemming gekregen van de Amerikaanse luchtvaarttoezichthouder FAA om 42 toestellen per maand te produceren in plaats van 38.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft aangekondigd dat het heeft ingestemd met een nieuwe ronde handelsgesprekken met de Verenigde Staten. China wil dat deze "zo snel mogelijk" plaatsvinden. De leiders proberen hiermee een nieuwe schadelijke tarievenoorlog te voorkomen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tarieven van 25 procent op geïmporteerde middelzware en zware vrachtwagens en onderdelen daarvoor officieel ingevoerd.
6 uur geleden