Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASMI daalt in licht lagere AEX na forse opmars

ASMI daalt in licht lagere AEX na forse opmars

AMSTERDAM (ANP) - ASMI behoorde vrijdag tot de grootste dalers in de AEX-index op het Damrak. Het chipbedrijf won een dag eerder nog ruim 5 procent dankzij positieve rapporten van analisten, die grote kansen zien voor de apparatuur van ASMI door de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI). De koerswinst van ASMI hielp de Amsterdamse hoofdindex donderdag aan een nieuw slotrecord. Een verliesbeurt van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq zorgde nu echter voor koersdruk in de tech- en chipsector. Het aandeel ASMI daalde 2 procent.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent lager op 930,51 punten. De hoofdindex steeg een dag eerder nog 1 procent tot een nieuw slotrecord van 933,84 punten. Op 12 juni bereikte de AEX de hoogste tussentijdse koers ooit op 934,59 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 889,99 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,2 procent. Londen zakte 0,1 procent, ondanks een sterker dan verwachte stijging van de Britse winkelverkopen in mei.

Naast ASMI stonden branchegenoten ASML en Besi in de staartgroep van de AEX, met verliezen tot 1,5 procent. De verzekeraars ASR en Aegon waren de sterkste stijgers, met plussen tot 1,2 procent.

Ease2pay

In de MidKap zakte Van Lanschot Kempen 0,8 procent. De vermogensbeheerder won een dag eerder ruim 5 procent, na goed ontvangen nieuwe financiƫle doelstellingen voor de komende jaren. Flitshandelaar Flow Traders ging op kop met een winst van 0,4 procent.

Bij de kleinere bedrijven maakte Ease2pay een koerssprong van bijna 23 procent. Het betaalbedrijf, dat vrijdag een aandeelhoudersvergadering houdt, verwacht dat het aantal verwerkte transacties in de eerste helft van 2024 met ongeveer 50 procent is toegenomen.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0719 dollar waard, tegen 1,0706 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 81,21 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 85,60 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Transavia bezuinigt om dure kerosine, sluit banenverlies niet uit

SCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.

22 minuten geleden
TNO ontwikkelt technologie voor recycling zonnepanelen

DEN HAAG (ANP) - TNO heeft een lasertechnologie ontwikkeld voor de recycling van zonnepanelen. Volgens het onderzoeksbureau kunnen zonnepanelen met de technologie efficiƫnt en energiezuinig worden ontmanteld en kan meer dan 99 procent van het gebruikte zilver en hoogzuiver silicium worden teruggewonnen.

49 minuten geleden
FNV: tientallen Gall & Gall-winkels dicht door stakingen

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van drankenwinkel Gall & Gall staken vrijdag voor een betere cao en daardoor zijn tientallen filialen gesloten. Dat meldt vakbond FNV. Onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Delft zijn winkels dicht. De vakbond dreigt de komende weken met meer stakingen.

51 minuten geleden
Wall Street hoger, Cisco en AI-chipbedrijf Cerebras uitblinkers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.

10 uur geleden
Succesvolle beursgang AI-chipbedrijf Cerebras in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.

10 uur geleden
Trump: China koopt 200 vliegtuigen van Boeing

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.

14 uur geleden
Flinke plus voor AEX-index, ABN AMRO verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.

14 uur geleden