Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASMI daalt in licht lagere AEX na forse opmars

ASMI daalt in licht lagere AEX na forse opmars

AMSTERDAM (ANP) - ASMI behoorde vrijdag tot de grootste dalers in de AEX-index op het Damrak. Het chipbedrijf won een dag eerder nog ruim 5 procent dankzij positieve rapporten van analisten, die grote kansen zien voor de apparatuur van ASMI door de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI). De koerswinst van ASMI hielp de Amsterdamse hoofdindex donderdag aan een nieuw slotrecord. Een verliesbeurt van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq zorgde nu echter voor koersdruk in de tech- en chipsector. Het aandeel ASMI daalde 2 procent.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent lager op 930,51 punten. De hoofdindex steeg een dag eerder nog 1 procent tot een nieuw slotrecord van 933,84 punten. Op 12 juni bereikte de AEX de hoogste tussentijdse koers ooit op 934,59 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 889,99 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,2 procent. Londen zakte 0,1 procent, ondanks een sterker dan verwachte stijging van de Britse winkelverkopen in mei.

Naast ASMI stonden branchegenoten ASML en Besi in de staartgroep van de AEX, met verliezen tot 1,5 procent. De verzekeraars ASR en Aegon waren de sterkste stijgers, met plussen tot 1,2 procent.

Ease2pay

In de MidKap zakte Van Lanschot Kempen 0,8 procent. De vermogensbeheerder won een dag eerder ruim 5 procent, na goed ontvangen nieuwe financiële doelstellingen voor de komende jaren. Flitshandelaar Flow Traders ging op kop met een winst van 0,4 procent.

Bij de kleinere bedrijven maakte Ease2pay een koerssprong van bijna 23 procent. Het betaalbedrijf, dat vrijdag een aandeelhoudersvergadering houdt, verwacht dat het aantal verwerkte transacties in de eerste helft van 2024 met ongeveer 50 procent is toegenomen.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0719 dollar waard, tegen 1,0706 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 81,21 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 85,60 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Techaandelen tonen enig herstel in New York na forse verliezen

NEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn vrijdag op de beurzen in New York overwegend met winsten geëindigd. Daarmee toonden ze enig herstel na de forse koersverliezen een dag eerder. Donderdag sloeg de nervositeit op de beurzen toe, doordat beleggers verwachtten dat Democraten na hun verkiezingsoverwinning bij de midterms een rem zetten op de groei van AI.

15 minuten geleden
Rechter aan politiek: los problematische naheffingen uitkering op

GRONINGEN (ANP) - Uitkeringsinstanties en de politiek moeten een oplossing vinden voor gevallen waarin mensen met een uitkering ineens een naheffing krijgen van de Belastingdienst. Die oproep doet de rechtbank in Groningen na een rechtszaak waarbij een vrouw na een nabetaling van het UWV ook een rekening van honderden euro's kreeg van de fiscus.

38 minuten geleden
Vakbonden moeten zorgen voor minimale bezetting bij ANWB-staking

UTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.

2 uur geleden
Bruna-eigenaar kan rekeningen niet betalen en krijgt adempauze

IJEN (ANP) - Audax, het moederbedrijf van boekwinkelketen Bruna, heeft financiële problemen en krijgt van de rechter een afkoelingsperiode. Op dit moment zijn er onvoldoende middelen om aan alle betalingsverplichtingen te voldoen, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

2 uur geleden
Brussel keurt fusie AkzoNobel goed na verkoop coatingonderdeel

BRUSSEL (ANP) - Verf- en coatingfabrikant AkzoNobel heeft van de Europese Commissie toestemming gekregen om te fuseren met zijn Amerikaanse concurrent Axalta. Het Nederlandse concern moet daarvoor wel een onderdeel afstoten, stelt het dagelijks bestuur van d EU als voorwaarde.

2 uur geleden
AEX sluit week lager af, chipaandelen tonen enig herstel

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies de handel uitgegaan. De koersdaling volgt op zware verliezen voor techaandelen donderdag in New York en een verkoopgolf op belangrijke Aziatische financiële markten. Waar chipaandelen op het Damrak enig herstel toonden, eindigden veel andere aandelen de week juist in de min.

4 uur geleden
Knot heeft één tegenstander bij strijd om ECB-presidentschap

BRUSSEL (ANP) - Klaas Knot heeft maar één tegenstander bij de strijd om het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB). Naast de Nederlander is de voormalige gouverneur van de Spaanse centrale bank, Pablo Hernández de Cos, voorgedragen als kandidaat.

4 uur geleden