
Asielzoekers volgende week van Ter Apel naar Amersfoort
AMERSFOORT (ANP) - Als het aanmeldcentrum in Ter Apel in de komende weken nog steeds geen plek heeft voor asielzoekers worden zij mogelijk overgebracht naar Amersfoort. Vanaf 29 juni, volgende week woensdag, kunnen honderd asielzoekers onderdak krijgen in sporthal Zielhorst.
De veiligheidsregio Utrecht, waar Amersfoort onder valt, is van 29 juni tot 12 juli aan de beurt voor crisisnoodopvang. De regio moet dan 150 plekken beschikbaar hebben om meteen asielzoekers over te kunnen nemen uit Ter Apel.
Met Utrecht zijn ook Brabant-Noord, Drenthe en Haaglanden in die twee weken aangewezen om Ter Apel te ontlasten. Haaglanden vangt asielzoekers op in een hotel in Den Haag en een sporthal in Leidschendam.
Momenteel zijn Midden- en West-Brabant (Loon op Zand), Gelderland-Zuid (Culemborg), Gelderland-Midden (Rheden) en Flevoland/Gooi en Vechtstreek (Almere, Hilversum en Laren) ingeroosterd voor de crisisnoodopvang.
Meer uit Binnenland
BAVEL (ANP) - De politie is op zoek naar een automobilist die is doorgereden na een zwaar ongeval op de A27 ter hoogte van Bavel (Noord-Brabant). Bij het ongeluk raakte een persoon zwaargewond.
36 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Een 30-jarige motorrijder uit Oss is zaterdagavond overleden bij een ongeval op de A2 ter hoogte van Den Bosch.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de rellen in Den Haag zijn zaterdag zes journalisten gewond geraakt door toedoen van demonstranten, liet de organisatie PersVeilig weten. Volgens de organisatie, een meldpunt voor geweld en agressie tegen journalisten, gaat het om vijf fotografen en één tv-journalist. Ze hoefden niet naar het ziekenhuis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdag ruim dertig aanhoudingen verricht in Den Haag bij een uit de hand gelopen demonstratie, die uitmondde in rellen. Twee agenten raakten gewond. Dat heeft de Haagse driehoek (burgemeester, politie, justitie) zaterdag bekendgemaakt tijdens een persconferentie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de rellen in Den Haag zijn zaterdag twee fotojournalisten gewond geraakt door toedoen van demonstranten. Dat bevestigt de organisatie PersVeilig, een meldpunt voor geweld en agressie tegen journalisten, naar aanleiding van berichtgeving door RTL Nieuws.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft op het Plein in het centrum van Den Haag tientallen mensen verwijderd van de terrassen. Meerdere personen zijn aangehouden, ziet een verslaggever van het ANP. Waarschijnlijk gaat het om mensen die eerder zaterdag aanwezig waren bij de demonstratie op het Malieveld voor een strenger asielbeleid. De mensen die werden verwijderd, scholden politiemensen uit, waarna de politie ingreep.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof noemt het geweld in Den Haag "volstrekt onacceptabel". Een protest in de stad tegen immigratie liep uit op gewelddadigheden. Agenten werden aangevallen en ruiten van het partijkantoor van D66 werden ingegooid.
7 uur geleden