Asielzoekers opnieuw nacht op stoel door drukte opvang Ter Apel
TER APEL (ANP) - Ook in de nacht van dinsdag op woensdag waren er meer asielzoekers bij het aanmeldcentrum in Ter Apel dan er bedden beschikbaar waren. Honderd mensen hebben de nacht op stoelen in de wachtruimte van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) moeten doorbrengen, meldt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagochtend.
Ook hebben er mensen de nacht doorgebracht in een sporthal bij het centrum. Om hoeveel mensen het hier ging, weet de zegsman nog niet. "Dit is een vast gebouw op het terrein, mensen mogen daar slapen. Maar het is niet wat we willen. Het is ingegeven door de schaarste aan opvangplekken."
Maandagavond was voor ruim 120 asielzoekers in het opvangcentrum geen bed beschikbaar, waardoor zij de nacht moesten doorbrengen op een stoel in de wachtruimte van de IND. Ter Apel worstelt al tijden met grote drukte, omdat de doorstroom van vergunninghouders vanuit opvanglocaties naar woningen stagneert. "Het systeem zit verstopt", aldus de woordvoerder. Hierdoor moet het COA vaak op het laatste moment nog extra slaapplekken vinden en slapen asielzoekers soms op stoelen. In Ter Apel is plek voor 2000 mensen. Maandag en dinsdag zijn volgens de woordvoerder vaak de drukste momenten.
Het COA verwacht dat er woensdagavond iets meer ruimte zal zijn. Staatssecretaris Eric van der Burg van Asiel kondigde dinsdag aan dat de veiligheidsregio's bij toerbeurt mensen gaan opvangen. Amsterdam-Amstelland, Zeeland, Groningen en Friesland zijn vanaf woensdag als eerste vier veiligheidsregio's aan de beurt om twee weken lang crisisnoodopvang te verzorgen voor zeshonderd asielzoekers. "We gaan ons best ervoor doen dat niemand meer in de sporthal of de wachtruimte van de IND de nacht moet doorbrengen", aldus de COA-woordvoerder.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De verdediging van Inez Weski meent dat belangrijke ontlastende berichten ontbreken in het dossier van de strafzaak tegen de voormalige advocaat. Zo zouden de ontbrekende berichten juist aantonen dat Weski geen berichten heeft uitgewisseld met Taghi, aldus de verdediging.
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski (71) heeft donderdag uitgehaald naar het Openbaar Ministerie in een discussie over het voorlezen van notities uit het dossier. "Wat de officier van justitie nu zegt, is bullshit", zei de voormalige advocate, die aan het begin van de zitting verklaarde te zwijgen. De opmerking kwam Weski te staan op een vermaning van de voorzitter.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kunstdetective Arthur Brand zegt dat de gestolen Roemeense gouden helm uit het Drents Museum terecht is. Hij heeft dit gehoord in zijn netwerk, maar wil niet zeggen van wie. Brand spreekt van een "fantastisch resultaat". Hij vermoedt dat dit is gelukt via onderhandelingen.
2 uur geledenSSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie maakt donderdagmiddag "nieuwe ontwikkelingen" bekend in het onderzoek naar de kunstroof uit het Drents Museum. Om 14.00 uur is in het museum een persbijeenkomst, waar vertegenwoordigers van het OM Noord-Nederland en het Drents Museum de pers te woord staan en het nieuws toelichten.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft donderdag aan het begin van haar strafproces gezegd dat zij geen vragen kan en zal beantwoorden van de rechtbank. "Ik kan mijn geheimhoudingsplicht ook nu niet verbreken", aldus Weski. Zij staat terecht op verdenking van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliƫnt Ridouan Taghi.
4 uur geledenSOEST (ANP) - Op de Valeriaanstraat in Soest is in de nacht van woensdag op donderdag een flinke brand uitgebroken in een woning. Het huis is zo zwaar beschadigd dat de bewoners "voorlopig niet terug kunnen naar de woning", aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio Utrecht.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Vondelpark wordt het eerste gebied in Amsterdam waar niet meer op een fatbike mag worden gereden. Het verbod gaat op 11 mei in. Fatbikebestuurders krijgen twee weken om te wennen. Daarna wordt er gehandhaafd en riskeren ze een boete, meldt de gemeente.
17 uur geleden