Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Asielzoekers mogen van Petten naar Schagen verhuizen

Asielzoekers mogen van Petten naar Schagen verhuizen

SCHAGEN (ANP) - Ongeveer 250 asielzoekers die nu in Petten worden opgevangen, kunnen binnenkort verhuizen naar Schagen in dezelfde gemeente. Een geplande opvang daar heeft een vergunning van de gemeente en een ontheffing van de provincie gekregen. De locatie mag een jaar openblijven.

De opvang is waarschijnlijk vanaf 1 april beschikbaar. De asielzoekers mogen er van de provincie Noord-Holland maximaal een jaar blijven. "Na dat jaar wordt de inrichting verwijderd en worden de gronden teruggebracht in oorspronkelijke staat", aldus de gemeente donderdag. De locatie ligt in een zogenoemd bijzonder provinciaal landschap. Over een paar jaar moet er een woonwijk komen.

Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) wilde de opvang in Schagen overnemen en tot vijf jaar lang gebruiken. Dat kan nu niet op deze locatie, maar de gemeente zegt te zoeken naar een oplossing voor een langere periode.

De opvang bij het strand aan de rand van Petten moet dicht vanwege de uitstoot van stikstof. De locatie heeft namelijk geen vaste stroomvoorziening en is afhankelijk van generatoren. Die zouden te veel stikstof in het naastgelegen Natura 2000-gebied laten terechtkomen. Het COA wilde de opvang eigenlijk overnemen, maar zag daarvan af na berekening van de emissie.

Meer uit Binnenland

Amber Alert voor vermist 10-jarig meisje uit Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.

11 minuten geleden
Meerdere woningen ontruimd door brand in loods in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.

1 uur geleden
Man aangehouden na dood van vrouw in woning in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.

3 uur geleden
Problemen met treinverkeer in noorden duren tot in de avond

GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.

11 uur geleden
ProRail: datum terugkeer naar normale dienstregeling nog onzeker

UTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".

12 uur geleden
Spoorproblemen noorden houden tot in de middag aan

GRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.

15 uur geleden
Havenbedrijf: onduidelijk of Ferro Dome gered kan worden

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.

17 uur geleden