Asielzoekers mogen van Petten naar Schagen verhuizen
SCHAGEN (ANP) - Ongeveer 250 asielzoekers die nu in Petten worden opgevangen, kunnen binnenkort verhuizen naar Schagen in dezelfde gemeente. Een geplande opvang daar heeft een vergunning van de gemeente en een ontheffing van de provincie gekregen. De locatie mag een jaar openblijven.
De opvang is waarschijnlijk vanaf 1 april beschikbaar. De asielzoekers mogen er van de provincie Noord-Holland maximaal een jaar blijven. "Na dat jaar wordt de inrichting verwijderd en worden de gronden teruggebracht in oorspronkelijke staat", aldus de gemeente donderdag. De locatie ligt in een zogenoemd bijzonder provinciaal landschap. Over een paar jaar moet er een woonwijk komen.
Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) wilde de opvang in Schagen overnemen en tot vijf jaar lang gebruiken. Dat kan nu niet op deze locatie, maar de gemeente zegt te zoeken naar een oplossing voor een langere periode.
De opvang bij het strand aan de rand van Petten moet dicht vanwege de uitstoot van stikstof. De locatie heeft namelijk geen vaste stroomvoorziening en is afhankelijk van generatoren. Die zouden te veel stikstof in het naastgelegen Natura 2000-gebied laten terechtkomen. Het COA wilde de opvang eigenlijk overnemen, maar zag daarvan af na berekening van de emissie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het gaat iets beter met de mentale gezondheid van mbo-studenten, staat in een rapport over de (mentale) gezondheid en het middelengebruik van studenten in het middelbaar beroepsonderwijs van het Trimbos-instituut en de MBO Raad. Donderdag publiceerden onderzoekers ook al zo'n monitor over studenten in het hbo en wo. Volgens de onderzoekers is aandacht nodig voor mentale veerkracht, gezonde gewoonten en sociale steun.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In het gelekte Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne staan "een hoop punten" die voor president Volodymyr Zelensky "ontzettend moeilijk te accepteren" zijn, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) donderdag na overleg met zijn EU-collega's. Zij hebben ook met de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken gesproken.
4 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is donderdag opgelopen naar 3004, meldt de organisatie. Daarmee is het aantal met bijna vijfhonderd toegenomen sinds woensdag, toen er 2517 meldingen waren.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft in de gemeente Lansingerland een gebied aangewezen waar windturbines kunnen komen. Het gaat om de locatie Kruisweg-Oost langs de A12. Dat gebied krijgt van de provincie de voorkeur boven Bleizo-West, een braakliggend terrein iets verderop langs de snelweg waar Lansingerland en buurgemeente Zoetermeer graag 4000 tot 6000 woningen willen bouwen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Zeeland is vogelgriep vastgesteld bij een hobbypluimveehouder, meldt het ministerie van Landbouw donderdag. In Terhole (gemeente Hulst) worden 87 vogels gedood om verdere verspreiding van het virus te voorkomen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft negen demonstranten aangehouden bij het protest tegen de wapenbeurs in Rotterdam. Het gaat om zeven betogers, die met bedekte gezichten op een stellage met reclameborden waren geklommen op het plein bij evenementencomplex Ahoy. Toen ze niet luisterden naar de oproep hiervan af te komen, werden ze opgepakt. Later zijn nog twee mensen aangehouden voor het bekladden van het pand met rode verf, bevestigt een woordvoerder van de politie.
5 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Laboratorium Clinical Diagnostics informeert vanaf deze week huisartsen en patiënten over het datalek eerder dit jaar. Dat meldt het laboratorium op de website. Door het lek werden privégegevens openbaar van honderdduizenden mensen van wie lichamelijke onderzoeken waren verwerkt door het lab in Rijswijk. Clinical Diagnostics meldt dat het in deze informatieronde niet gaat om onderzoeken die zijn verricht in het kader van deelname aan het Bevolkingsonderzoek Nederland.
6 uur geleden