Asielzoekers mogen van Petten naar Schagen verhuizen
SCHAGEN (ANP) - Ongeveer 250 asielzoekers die nu in Petten worden opgevangen, kunnen binnenkort verhuizen naar Schagen in dezelfde gemeente. Een geplande opvang daar heeft een vergunning van de gemeente en een ontheffing van de provincie gekregen. De locatie mag een jaar openblijven.
De opvang is waarschijnlijk vanaf 1 april beschikbaar. De asielzoekers mogen er van de provincie Noord-Holland maximaal een jaar blijven. "Na dat jaar wordt de inrichting verwijderd en worden de gronden teruggebracht in oorspronkelijke staat", aldus de gemeente donderdag. De locatie ligt in een zogenoemd bijzonder provinciaal landschap. Over een paar jaar moet er een woonwijk komen.
Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) wilde de opvang in Schagen overnemen en tot vijf jaar lang gebruiken. Dat kan nu niet op deze locatie, maar de gemeente zegt te zoeken naar een oplossing voor een langere periode.
De opvang bij het strand aan de rand van Petten moet dicht vanwege de uitstoot van stikstof. De locatie heeft namelijk geen vaste stroomvoorziening en is afhankelijk van generatoren. Die zouden te veel stikstof in het naastgelegen Natura 2000-gebied laten terechtkomen. Het COA wilde de opvang eigenlijk overnemen, maar zag daarvan af na berekening van de emissie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.
13 uur geleden