Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Asielzoekers mogen van Petten naar Schagen verhuizen

Asielzoekers mogen van Petten naar Schagen verhuizen

SCHAGEN (ANP) - Ongeveer 250 asielzoekers die nu in Petten worden opgevangen, kunnen binnenkort verhuizen naar Schagen in dezelfde gemeente. Een geplande opvang daar heeft een vergunning van de gemeente en een ontheffing van de provincie gekregen. De locatie mag een jaar openblijven.

De opvang is waarschijnlijk vanaf 1 april beschikbaar. De asielzoekers mogen er van de provincie Noord-Holland maximaal een jaar blijven. "Na dat jaar wordt de inrichting verwijderd en worden de gronden teruggebracht in oorspronkelijke staat", aldus de gemeente donderdag. De locatie ligt in een zogenoemd bijzonder provinciaal landschap. Over een paar jaar moet er een woonwijk komen.

Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) wilde de opvang in Schagen overnemen en tot vijf jaar lang gebruiken. Dat kan nu niet op deze locatie, maar de gemeente zegt te zoeken naar een oplossing voor een langere periode.

De opvang bij het strand aan de rand van Petten moet dicht vanwege de uitstoot van stikstof. De locatie heeft namelijk geen vaste stroomvoorziening en is afhankelijk van generatoren. Die zouden te veel stikstof in het naastgelegen Natura 2000-gebied laten terechtkomen. Het COA wilde de opvang eigenlijk overnemen, maar zag daarvan af na berekening van de emissie.

Meer uit Binnenland

Zes bestuurders die nog vastzaten na A12-blokkade vrijgelaten

UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.

3 uur geleden
Koninklijk bezoek Dokkum trok 21.000 mensen, burgemeester blij

DOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.

3 uur geleden
Eerste asielzoekers dinsdag naar opvang in Zeelandhallen Goes

GOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.

3 uur geleden
Gemeente Breda: plein binnenstad vol

BREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.

3 uur geleden
Utrecht: Stadhuisplein en Oudkerkhof vol door drukte

UTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.

3 uur geleden
Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

5 uur geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

6 uur geleden