Asielzoekers demonstreren in Amsterdam tegen trage procedure
AMSTERDAM (ANP) - Zo'n 25 asielzoekers demonstreren donderdagmiddag in Amsterdam Zuidoost tegen de lange wachttijden in hun asielprocedure. Ze staan voor het A&O Hostel aan de Hogehilweg, dat gebruikt wordt als tijdelijke noodopvanglocatie. Sommige van hen verblijven er al meer dan een jaar.
Volgens een woordvoerder van de groep is het protest tegen de "trage procedure bij de IND en slechte leefomstandigheden". De mannen houden bordjes omhoog met daarop teksten als "Waarom de vertraging?", "Ik wil mijn kinderen zien", "Ik wacht al een jaar en vier maanden" en "Wij willen een interview met de IND". De IND was donderdag niet direct bereikbaar voor een reactie.
Hulporganisatie MiGreat, die asielzoekers van tientallen opvanglocaties in Nederland bijstaat, meldde woensdag dat steeds meer vluchtelingen actievoeren tegen de lange wachttijden bij hun asielaanvraag en de omstandigheden waaronder ze verblijven. MiGreat beaamt dat er "flinke onrust" is onder asielzoekers. "Er is vooral heel veel ontevredenheid over hoe lang het duurt voor het eerste gesprek met de IND plaatsvindt en op welke plek je hoelang moet blijven."
Eind maart werd voor het kantoor van immigratie- en naturalisatiedienst IND in Zwolle geprotesteerd. In Purmerend zijn momenteel twintig vluchtelingen in hongerstaking gegaan vanwege onder meer de lange wachttijden voor hun asielaanvraag. Ook demonstreren asielzoekers de komende tijd in Den Haag en Meppel.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".
29 minuten geledenORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
3 uur geledenVUGHT (ANP) - Binnen de gevangenis in Vught is vrijdagmiddag een incident gaande. Daarom zijn veel agenten ingezet rond het gebouw. Het is nog niet duidelijk wat er precies aan de hand is. Het is ook niet bekend of het incident is gebeurd in de zwaar beveiligde EBI of bij de reguliere gevangenis.
3 uur geleden