
Asielzoekers blijven nog 3 jaar langer in Gronings dorp Farmsum
DELFZIJL (ANP) - De tijdelijke opvang voor asielzoekers in het Groningse dorp Farmsum blijft nog drie jaar open. De locatie wordt verlengd tot 31 december 2026. In het gebouw zitten 160 kansrijke asielzoekers.
Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een verzoek voor verlenging ingediend bij de gemeente Eemsdelta, waar Farmsum onder valt. De gemeente gaat akkoord. Sinds september 2021 zitten asielzoekers in een voormalig kantoorgebouw aan de Hogelandsterweg.
Burgemeester Ben Visser laat in een verklaring weten: "Wij willen onze verantwoordelijkheid nemen in deze opgave. Tegelijkertijd lopen we tegen de bovengrens aan op gebied van noodopvang. Het gaat in deze tijdelijke noodopvang om gezinnen met kinderen. De kinderen zitten bij ons op de scholen. Het COA heeft geen andere opvangplekken. Daarom hebben wij besloten om de tijdelijke noodopvang te verlengen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar zijn er in ons land 172.000 mensen overleden, ruim 87.000 vrouwen en bijna 85.000 mannen. Meer dan de helft, 57 procent, was ouder dan tachtig. In totaal waren er 2500 meer sterfgevallen dan in 2023, aldus statistiekbureau CBS.
1 minuut geledenDEN HAAG (ANP) - De aanleg van fietspaden in Nederland heeft ervoor gezorgd dat er ongeveer 350.000 meer mensen op de fiets naar hun werk gaan. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet gaat een op de vier forensen met de fiets naar het werk. Zonder de extra fietspaden zou maar een op de vijf dat doen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren die in een jeugdgevangenis zijn opgesloten, krijgen daar geen goed onderwijs. Daardoor wordt het moeilijk voor ze om na vrijlating door te gaan op school, een baan te vinden en het leven op orde te krijgen. Het gevolg daarvan is dat de kans groeit dat ze weer in de fout gaan. Voor die negatieve spiraal waarschuwt de Onderwijsraad.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minder mensen uit het buitenland zijn afgelopen zomer aan een studie in Nederland begonnen. De instroom daalde met 6 procent aan de universiteiten en met 4,5 procent aan hogescholen. "Verontrustend", stelt de koepel Universiteiten van Nederland bij publicatie van de definitieve inschrijfcijfers. De organisatie zegt zich zorgen te maken "over het voortbestaan van opleidingen en het vertrek van internationaal talent".
6 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel voor gladheid door sneeuw voor de nacht van maandag op dinsdag verder uitgebreid. In vrijwel heel het land, met uitzondering van Limburg en de Waddeneilanden, is de waarschuwingscode van kracht.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De betalingsachterstand van de gemeente Amsterdam vanwege duizenden nog niet betaalde facturen is ongeveer 200 miljoen euro, schrijft wethouder Hester van Buren (Financiƫn) in antwoorden op raadsvragen. Vorige week werd duidelijk dat de hoofdstad kampt met een forse betalingsachterstand door een overstap naar een ander financieel systeem.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag is vlak bij Madurodam de eerste 'focusflitser' geplaatst, die kan zien of iemand achter het stuur een mobiele telefoon vasthoudt. In totaal komen er in het hele land vijftig van dit soort palen.
13 uur geleden