Asielzoeker met vermogen gaat mogelijk meebetalen aan opvang
DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers die een bepaald vermogen hebben opgebouwd door het claimen van dwangsommen, moeten een deel van dit geld in de toekomst aan opvang betalen. Het ministerie van Justitie bevestigt na berichtgeving in NRC dat het werkt aan een plan om dit te regelen.
Als aanvragen van asielzoekers te lang blijven liggen, kunnen zij compensatie claimen. In 2020 zal de Immigratie- en Naturalisatiedienst naar schatting 17 miljoen euro aan dwangsommen betalen. Vorig jaar was dat nog 5,5 miljoen.
Staatssecretaris Ankie Broekers-Knol kondigde al een extern onderzoek aan om te kijken of de doorlooptijden verkort kunnen worden. Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers wil daarnaast ook kijken hoe een bestaande regeling om asielzoekers een eigen bijdrage te laten betalen "optimaal benut kan worden".
Wanneer een asielzoeker boven de vermogensgrens uitkomt (6225 euro voor een alleenstaande, 12.450 voor een gezin), wordt hij verplicht een eigen bijdrage te betalen voor de opvang.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het kabinet afscheid neemt van het plan om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen, "dan liever vandaag dan morgen", zei D66-senator Paul van Meenen in een debat over de regeringsverklaring. Hij keerde zich nog niet helemaal tegen het plan maar verdedigde het ook niet. Wel vindt hij dat iets gedaan moet worden aan de betaalbaarheid van de oudedagsvoorziening.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en JA21 willen dat straffen op femicide zwaarder worden. Songül Mutluer (GL-PvdA) en Ingrid Coenradie (JA21) werken aan een wet om de maximale straf van 25 jaar te verhogen naar 30 jaar of levenslang, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
4 dagen geleden