Asielzoeker met vermogen gaat mogelijk meebetalen aan opvang
DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers die een bepaald vermogen hebben opgebouwd door het claimen van dwangsommen, moeten een deel van dit geld in de toekomst aan opvang betalen. Het ministerie van Justitie bevestigt na berichtgeving in NRC dat het werkt aan een plan om dit te regelen.
Als aanvragen van asielzoekers te lang blijven liggen, kunnen zij compensatie claimen. In 2020 zal de Immigratie- en Naturalisatiedienst naar schatting 17 miljoen euro aan dwangsommen betalen. Vorig jaar was dat nog 5,5 miljoen.
Staatssecretaris Ankie Broekers-Knol kondigde al een extern onderzoek aan om te kijken of de doorlooptijden verkort kunnen worden. Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers wil daarnaast ook kijken hoe een bestaande regeling om asielzoekers een eigen bijdrage te laten betalen "optimaal benut kan worden".
Wanneer een asielzoeker boven de vermogensgrens uitkomt (6225 euro voor een alleenstaande, 12.450 voor een gezin), wordt hij verplicht een eigen bijdrage te betalen voor de opvang.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Ook justitieminister David van Weel (VVD) biedt zijn excuses aan voor zijn communicatie over het dossier-Lisa. Hij zei dat ongeveer 1700 politieagenten in het "dossier" van de vermoorde Lisa hadden gekeken, maar hij corrigeert dat nu naar "politiesystemen". Door zijn eerdere woordkeuze zouden agenten zich geschoffeerd hebben gevoeld.
7 uur geledenTER APEL (ANP) - Na aanhoudende berichten over overlastgevende asielzoekers in Emmen zet minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) extra mensen in om het toezicht op straat te verscherpen. Tijdens zijn eerste bezoek als bewindsman aan het aanmeldcentrum in Ter Apel maakte hij bekend zes buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) en een teamleider in te zetten en bovendien de toezichtteams op straat met acht mensen te versterken.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee weken na zijn aanstelling bracht asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag zijn eerste werkbezoek aan het aanmeldcentrum van Ter Apel, om daar "rust, reinheid, regelmaat" te beloven. Burgemeester Jaap Velema vindt het snelle bezoek "een goede eerste stap voor het opbouwen van een vertrouwensrelatie". Maar hij is ook afwachtend. "Het zal allemaal wel even moeten blijken."
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) vindt het nog te vroeg om maatregelen te nemen tegen de stijgende energieprijzen door de oorlog in Iran. "We zien nu een heftige marktreactie, maar hoe het zich verder ontwikkelt, weten we simpelweg nog niet", zei hij voorafgaand aan de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden in Brussel.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) feliciteert Hans Spekman met zijn benoeming tot voorzitter van vakbond FNV. "Ik ken hem als een sociaal betrokken en bevlogen mens", aldus de D66-bewindsman. Hij zegt uit te kijken naar de samenwerking met Spekman. "Nederland kent een lange traditie van overleg in de polder, en daarvoor is een sterke vakbond onmisbaar."
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bestuur van BBB "betreurt" dat een brief waarin een groep prominente leden zorgen uitte over de gang van zaken binnen de partij, "in de media is beland". Dat laat secretaris Ronne Smolders in een verklaring weten. In de brief spraken enkele tientallen leden, onder wie senatoren en oud-bewindspersonen, hun ongenoegen uit over het vertrek van Mona Keijzer, nadat zij gepasseerd was als opvolger van partijleider Caroline van der Plas.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) ziet nog geen aanleiding om de belasting op brandstof te verlagen. In het televisieprogramma Nieuwsuur zei de premier dat hij de stijgende prijzen voor benzine en diesel wel in de gaten houdt.
1 dag geleden