Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Asielverzoek Syrische die zes keer terugreisde terecht afgewezen

Asielverzoek Syrische die zes keer terugreisde terecht afgewezen

DEN HAAG (ANP) - Het asielverzoek van een vrouw die zeker zes keer op en neer reisde naar Syrië is terecht afgewezen, zo oordeelt de Raad van State. De Syrische vertrok in 2013 vanuit haar land van herkomst naar Egypte, en reisde sindsdien zeker zes keer op en neer tussen Egypte en Syrië.

"Steeds is zij legaal en gecontroleerd door de Syrische autoriteiten in- en uitgereisd en heeft zij geen problemen ondervonden", aldus de Raad van State. Daarom mocht de asielaanvraag die ze in 2021 deed in Nederland worden afgewezen, oordeelde de hoogste bestuursrechter.

De vrouw ging in beroep tegen het afwijzen van de asielaanvraag, maar ook de Raad van State gaf haar ongelijk. De verantwoordelijke minister betrok bij die beslissing niet alleen het feit "dat de vreemdeling minimaal zes keer naar Syrië is teruggekeerd en daar zonder problemen heeft verbleven", maar ook dat de vrouw gezien haar individuele omstandigheden en de situatie in Syrië "geen reëel risico loopt op ernstige schade bij terugkeer".

Nareiziger

De vrouw is steeds "legaal en gecontroleerd door de Syrische autoriteiten" het land in- en uitgereisd. Ze verbleef steeds bij haar ouders, die in een gebied wonen dat onder het regime van president Bashar al-Assad valt. Ze verbleef tussen 2019 en het najaar van 2021 voor het laatst bij haar ouders. In die tijd werkte ze als lerares. Eind oktober vertrok de vrouw uit Syrië zonder toestemming van de autoriteiten, waarna zij naar Nederland kwam en hier asiel aanvroeg.

Een andere zaak waarover de Raad zich boog, betrof een vrouw die in 2018 een verblijfsvergunning kreeg als nareiziger. Datzelfde jaar reisde ze terug naar Syrië om voor haar zieke moeder te zorgen. "Tijdens haar verblijf in Syrië is de vrouw bevallen van haar kind, heeft zij haar been gebroken en is haar moeder overleden." Hierdoor verbleef ze langer in Syrië dan voorzien. De verantwoordelijke bewindspersoon mag meewegen dat de Syrische "zonder problemen na een eerder vertrek naar Syrië is teruggegaan". Daardoor hoeft de minister er, anders dan gebruikelijk, niet vanzelfsprekend vanuit te gaan dat de Syrische een reëel risico loopt op ernstige schade door het regime.

Vluchtelingenwerk

"Maar niet elke terugkeer naar Syrië betekent dat er geen reëel risico meer is", tekent de Raad van State daarbij aan. Dat verschilt per geval.

Vluchtelingenwerk roept de minister in een reactie op "wel voor álle Syriërs aan te nemen dat er sprake is van een reëel risico op onmenselijke behandeling bij terugkeer naar het land".

Meer uit Binnenland

Universiteiten schakelen Canvas weer in na deal maker met hackers

DEN HAAG (ANP) - Studenten en docenten van Nederlandse universiteiten kunnen weer gebruikmaken van de onderwijssoftware Canvas. De instellingen schakelen het platform weer in, nu de makers ervan een akkoord hebben gesloten met de cybercriminelen die waren binnengedrongen in het systeem. De hackers beloven dat ze de gestolen gegevens teruggeven. De ontwikkelaar, Instructure, meldt niet hoeveel losgeld daarvoor is betaald.

7 minuten geleden
Eerste asielzoekers aangekomen in gemeentehuis Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht zijn dinsdag aan het einde van de ochtend de eerste asielzoekers in het gemeentehuis van Wijdemeren aangekomen, meldt de gemeente. Het is een noodopvanglocatie waar uiteindelijk zeventig mensen terecht kunnen. Demonstraties daartegen mondden de afgelopen weken uit in rellen. Zorgen om veiligheid is een van de redenen dat Wijdemeren de aankomst niet vooraf aankondigde.

1 uur geleden
Advocatenkantoor moet miljoenenvergoeding betalen aan dj Tiësto

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft dj Tiësto dinsdag in hoger beroep in het gelijk gesteld in een rechtszaak die hij had aangespannen tegen een Amerikaans advocatenkantoor wegens onjuist fiscaal advies. Advocatenkantoor Greenberg Traurig moet de Nederlandse dj, die eigenlijk Tijs Verwest heet, daarom een schadevergoeding betalen van bijna 17 miljoen euro. Ook de proceskosten van in totaal bijna 35.000 euro zijn voor rekening van het advocatenkantoor.

1 uur geleden
Politie neemt recordaantal verboden wapens af van minderjarigen

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft het afgelopen jaar een recordaantal van meer dan 2300 verboden wapens in beslag genomen bij minderjarige jongeren. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de politie, die eerder dinsdag gepubliceerd werden door Mick van Wely Crime Station. Het betrof in de meeste gevallen steekwapens, namelijk 947, maar ook vuurwapens of onderdelen daarvan, 442. De politie maakt zich zorgen over deze ontwikkeling. "Wapenbezit onder jongeren verdient volle aandacht", aldus Martin Sitalsing, portefeuillehouder Zorg en Veiligheid bij de politie.

1 uur geleden
In 2025 meeste klachten Stichting Reclame Code over Walibispotje

AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Reclame Code (SRC) ontving in 2025 de meeste klachten over een reclamespotje van pretpark Walibi voor hun jaarlijkse Fright Nights. Over het spotje kwamen 889 klachten binnen. In totaal kreeg de stichting vorig jaar 6611 klachten.

4 uur geleden
Zedenverdachte Jan B. gaat naar Pieter Baan Centrum

AMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.

4 uur geleden
WODC: rechtspraktijk gebaat bij heldere definitie femicide

DEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.

6 uur geleden