Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Asielopvang Kijkduin leidt tot stevig debat Zuid-Hollandse Staten

Asielopvang Kijkduin leidt tot stevig debat Zuid-Hollandse Staten

DEN HAAG (ANP) - De tijdelijke opvang van 100 tot 120 asielzoekers in een hotel in Kijkduin heeft tot een stevige discussie geleid in de Provinciale Staten van Zuid-Holland. BBB-fractievoorzitter Hans Veentjer maakte tijdens een commissievergadering een rekensommetje van de kosten hiervan en vroeg of dit geld niet beter besteed kan worden aan woningbouw voor Zuid-Hollanders.

Het kwam de leider van de coalitiepartij op afkeurende reacties van diverse fracties te staan. "Is er een prijs te hangen aan menselijkheid?", zei Vinesh Lalta van D66. SP-fractievoorzitter Lies van Aelst zei "diep bedroefd" te zijn over "het ontbreken van menselijkheid aan de kant van BBB". Sinds afgelopen weekend worden in een hotel aan de boulevard van badplaats Kijkduin ruim 100 asielzoekers opgevangen, om het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel te ontlasten. Die crisisopvang duurt tot uiterlijk 15 januari.

Steven Datema van de ChristenUnie vroeg Veentjer waarom hij zich wel druk maakt om het aantal asielzoekers in Zuid-Holland ("we vangen er slechts 2000 op, schandalig, dat is niets") en niet om de ongeveer 145.000 arbeidsmigranten in de provincie die eveneens de zo schaarse woonruimte innemen. "Dat is een verhouding van 1 op 70. De BBB richt nu het vergrootglas op een heel kleine groep die onze hulp het hardste nodig heeft en heeft een blinddoek op voor die heel grote groep waar de problemen met woonruimte echt door komen."

PVV

Volgens Veentjer zijn arbeidsmigranten "ontzettend belangrijk" voor de Zuid-Hollandse economie. "Dus als migratie geld oplevert, vindt de BBB dat prima", concludeerde Van Aelst (SP). "Maar als het gaat om migratie wanneer mensen op zoek zijn naar een veilige haven, dan kost het geld en dat wilt u dus niet." Volgens de BBB-fractievoorzitter zijn lang niet alle migranten die naar Nederland komen op de vlucht. "Ze komen van heinde en verre, over vele landsgrenzen naar ons toe. Veel van deze mensen vluchten niet voor oorlog, maar zijn op zoek naar zekerheid en misschien ook wel naar geld."

Opvallend genoeg wilde de PVV zich niet mengen in de discussie. "Wij bewaren onze bijdrage tot de Provinciale Statenvergadering over dit onderwerp", zei fractievertegenwoordiger Harm Groenendijk. Marleen Maat van GroenLinks-PvdA noemde dat "een minachting van onze commissie", maar Groenendijk wilde zich alsnog niet uitspreken. Na een debat van bijna drie uur besloot een meerderheid van de partijen dat het onderwerp voldoende besproken was en dus niet meer behandeld hoeft te worden in de PS-vergadering.

Meer uit Binnenland

Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italiƫ en Griekenland nog tien Nederlanders.

3 uur geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

5 uur geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

9 uur geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

19 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

19 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

20 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

20 uur geleden