Asielopvang Kijkduin leidt tot stevig debat Zuid-Hollandse Staten
DEN HAAG (ANP) - De tijdelijke opvang van 100 tot 120 asielzoekers in een hotel in Kijkduin heeft tot een stevige discussie geleid in de Provinciale Staten van Zuid-Holland. BBB-fractievoorzitter Hans Veentjer maakte tijdens een commissievergadering een rekensommetje van de kosten hiervan en vroeg of dit geld niet beter besteed kan worden aan woningbouw voor Zuid-Hollanders.
Het kwam de leider van de coalitiepartij op afkeurende reacties van diverse fracties te staan. "Is er een prijs te hangen aan menselijkheid?", zei Vinesh Lalta van D66. SP-fractievoorzitter Lies van Aelst zei "diep bedroefd" te zijn over "het ontbreken van menselijkheid aan de kant van BBB". Sinds afgelopen weekend worden in een hotel aan de boulevard van badplaats Kijkduin ruim 100 asielzoekers opgevangen, om het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel te ontlasten. Die crisisopvang duurt tot uiterlijk 15 januari.
Steven Datema van de ChristenUnie vroeg Veentjer waarom hij zich wel druk maakt om het aantal asielzoekers in Zuid-Holland ("we vangen er slechts 2000 op, schandalig, dat is niets") en niet om de ongeveer 145.000 arbeidsmigranten in de provincie die eveneens de zo schaarse woonruimte innemen. "Dat is een verhouding van 1 op 70. De BBB richt nu het vergrootglas op een heel kleine groep die onze hulp het hardste nodig heeft en heeft een blinddoek op voor die heel grote groep waar de problemen met woonruimte echt door komen."
PVV
Volgens Veentjer zijn arbeidsmigranten "ontzettend belangrijk" voor de Zuid-Hollandse economie. "Dus als migratie geld oplevert, vindt de BBB dat prima", concludeerde Van Aelst (SP). "Maar als het gaat om migratie wanneer mensen op zoek zijn naar een veilige haven, dan kost het geld en dat wilt u dus niet." Volgens de BBB-fractievoorzitter zijn lang niet alle migranten die naar Nederland komen op de vlucht. "Ze komen van heinde en verre, over vele landsgrenzen naar ons toe. Veel van deze mensen vluchten niet voor oorlog, maar zijn op zoek naar zekerheid en misschien ook wel naar geld."
Opvallend genoeg wilde de PVV zich niet mengen in de discussie. "Wij bewaren onze bijdrage tot de Provinciale Statenvergadering over dit onderwerp", zei fractievertegenwoordiger Harm Groenendijk. Marleen Maat van GroenLinks-PvdA noemde dat "een minachting van onze commissie", maar Groenendijk wilde zich alsnog niet uitspreken. Na een debat van bijna drie uur besloot een meerderheid van de partijen dat het onderwerp voldoende besproken was en dus niet meer behandeld hoeft te worden in de PS-vergadering.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
55 minuten geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
3 uur geledenDE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
4 uur geledenDE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.
6 uur geleden