Asielminister Faber: ik zal ambtenaren hard nodig hebben
DEN HAAG (ANP) - De dinsdag beëdigde minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie) is onder de indruk van de kennis en inzet van de ambtenaren die op haar nieuwe ministerie komen te werken. "Ik zal ze ook hard nodig hebben om het hoofdlijnenakkoord uit te gaan voeren", zei Faber nadat het ministerie aan haar was overgedragen.
"Ik heb er alle vertrouwen in en ik heb er heel veel zin in. Dat we samen een sterker Nederland kunnen maken", zei Faber.
In het akkoord van PVV, VVD, NSC en BBB staat dat het kabinet toe wil naar "het strengste toelatingsregime voor asiel en het omvangrijkste pakket voor grip op migratie ooit".
Asielcrisiswet
Het kabinet wil direct een tijdelijke asielcrisiswet invoeren met crisismaatregelen om de "acute asielinstroom en -opvangcrisis voor de komende tijd te bestrijden", zo staat in het coalitieakkoord. Een belangrijk onderdeel daarvan is de intrekking van de spreidingswet, die onder Rutte IV was ingevoerd om de opvang van asielzoekers gelijkmatiger over het land te verdelen.
Faber heeft nog niets gemerkt van huiver die ambtenaren hebben over deelname van de PVV aan het kabinet, en over haar als minister van Asiel en Migratie. De ontvangst was hartelijk "en ik heb niks gemerkt van negatieve gevoelens", zei de bewindsvrouw voor het begin van de eerste ministerraad van het kabinet-Schoof.
"Ik ben een optimistisch mens", voegde ze daaraan toe. "En kijk, ik heb natuurlijk ook een andere kant. Als je de mensen positief benadert, dan ben ik ervan overtuigd dat ze mij ook positief willen benaderen. Dus ik heb daar alle vertrouwen in."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PVV, SP en 50PLUS vinden het een slecht idee om een eigen bijdrage te vragen voor wijkverpleging vanwege de nadelige gevolgen. Dat bleek woensdag tijdens een zorgdebat. Coalitiepartij CDA gaf aan niet doof te zijn voor de zorgen, maar desondanks voor het plan te zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eritreeërs die dienstplicht moeten vervullen en in Nederland asiel aanvragen, maken meer kans op een verblijfsvergunning. Minister Bart van den Brink (Asiel) heeft het beleid voor deze mensen verruimd. Tot nu toe konden alleen Eritreeërs die een militaire dienstplicht moesten vervullen puur op basis daarvan een verblijfsvergunning aanvragen. Landgenoten die een civiele dienstplicht te wachten stond, moesten per geval aantonen dat ze gevaar liepen. Dat is niet meer nodig.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De zorgvilla's van het bedrijf ExpertCare kunnen voorlopig openblijven, schrijft minister Mirjam Sterk van Langdurige Zorg in een brief aan de Tweede Kamer. De woningen zouden eigenlijk na 31 maart sluiten, maar omdat er nog geen oplossing is gevonden, blijven ze nog even open.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) wilde verrassingen voorkomen met de brief waarin hij onlangs aankondigde de bezuiniging op UNRWA komende Prinsjesdag terug te draaien. Bij het debat woensdag verweten linkse en rechtse oppositiepartijen de coalitie hierin niet consistent te hebben gehandeld. De coalitie van D66, VVD en CDA had namelijk onlangs nog tegen een links voorstel gestemd om de bezuiniging op subsidie voor de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen in de huidige begroting ongedaan te maken.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "alle reden" om lid te blijven van de NAVO, vindt minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken. In het dreigement van president Donald Trump om het bondgenootschap de rug toe te keren hoort de CDA-bewindsman vooral een "uitnodiging" om zorgen te bespreken die al langer leven bij de Amerikanen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het openbaar vervoer moet ook onderdeel zijn van mogelijke maatregelen tegen de gestegen prijzen door de Iran-oorlog waar het kabinet aan werkt. Dat vindt staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA), zei ze in een debat. In de Tweede Kamer klonk een brede wens om iets aan de kosten van het openbaar vervoer te doen.
7 uur geleden