Asielminister Faber: ik zal ambtenaren hard nodig hebben
DEN HAAG (ANP) - De dinsdag beëdigde minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie) is onder de indruk van de kennis en inzet van de ambtenaren die op haar nieuwe ministerie komen te werken. "Ik zal ze ook hard nodig hebben om het hoofdlijnenakkoord uit te gaan voeren", zei Faber nadat het ministerie aan haar was overgedragen.
"Ik heb er alle vertrouwen in en ik heb er heel veel zin in. Dat we samen een sterker Nederland kunnen maken", zei Faber.
In het akkoord van PVV, VVD, NSC en BBB staat dat het kabinet toe wil naar "het strengste toelatingsregime voor asiel en het omvangrijkste pakket voor grip op migratie ooit".
Asielcrisiswet
Het kabinet wil direct een tijdelijke asielcrisiswet invoeren met crisismaatregelen om de "acute asielinstroom en -opvangcrisis voor de komende tijd te bestrijden", zo staat in het coalitieakkoord. Een belangrijk onderdeel daarvan is de intrekking van de spreidingswet, die onder Rutte IV was ingevoerd om de opvang van asielzoekers gelijkmatiger over het land te verdelen.
Faber heeft nog niets gemerkt van huiver die ambtenaren hebben over deelname van de PVV aan het kabinet, en over haar als minister van Asiel en Migratie. De ontvangst was hartelijk "en ik heb niks gemerkt van negatieve gevoelens", zei de bewindsvrouw voor het begin van de eerste ministerraad van het kabinet-Schoof.
"Ik ben een optimistisch mens", voegde ze daaraan toe. "En kijk, ik heb natuurlijk ook een andere kant. Als je de mensen positief benadert, dan ben ik ervan overtuigd dat ze mij ook positief willen benaderen. Dus ik heb daar alle vertrouwen in."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De overstap naar één landelijke doorstroomtoets voor alle basisschoolleerlingen in plaats van zes verschillende, kan niet worden gemaakt voor het schooljaar 2029-2030. Dat herhaalde demissionair staatssecretaris Koen Becking (VVD) donderdagavond in een Kamerdebat. Becking zei "bereid" te zijn om te kijken of dit sneller kan, maar gaf aan niet te weten hoe.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het eerste gesprek tussen informateur Rianne Letschert en de leiders van D66, CDA en VVD donderdag had een "goede sfeer". Dat vertelden Rob Jetten (D66) en Letschert na afloop van het onderhoud. De bijeenkomst was vooral bedoeld om kennis te maken met de nieuwe informateur en een agenda voor de komende dagen vast te stellen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oekraïne staat onder zware druk van de Verenigde Staten om tot een deal te komen met Rusland. De Amerikanen spraken daarover al met de Russen. Het is cruciaal dat er geen besluiten achter de rug om van Oekraïne worden genomen, laat demissionair premier Dick Schoof donderdag weten na een video-overleg met de Coalition of the Willing en president Volodymyr Zelensky van Oekraïne.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieminister Sophie Hermans ziet nu geen mogelijkheden om de gaswinning in Warffum te beëindigen. Dat zegt ze in een debat over Groningen. Deze week sprak de Kamer opnieuw de wens uit om de gaswinning bij het Groningse dorp te stoppen; daar geeft de VVD-minister nu geen vervolg aan. "Dat kán ik niet uitvoeren, omdat ik daarmee buiten de wet ga," zegt Hermans.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnen het demissionaire kabinet speelt een hoog opgelopen conflict over mestregels en waterkwaliteit. BBB-minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) heeft tevergeefs geprobeerd zijn partijgenoot Femke Wiersma (Landbouw) te overtuigen om strengere mestregels in te voeren om de waterkwaliteit te verbeteren, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van de NOS.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag is donderdag aan het eind van de middag het eerste overleg van de nieuwe informateur Rianne Letschert met de leiders van D66, CDA en VVD begonnen. De bijeenkomst is vooral bedoeld om de agenda voor de komende dagen vast te stellen. Letschert heeft tot eind januari om haar opdracht af te ronden.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt 750.000 euro uit voor Holocausteducatie op middelbare scholen. Dat schrijven VVD-staatssecretarissen Judith Tielen (Jeugd), Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) en Koen Becking (Funderend Onderwijs) en Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner. Met het geld kunnen scholen bijvoorbeeld leerlingen meenemen naar musea of voorstellingen.
16 uur geleden