Asielminister Faber bezoekt overvol aanmeldcentrum Ter Apel
DEN HAAG (ANP) - Minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie) gaat woensdag naar het landelijke aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel. Ze gaat kennismaken, maar kan in de Groningse plaats ook kritische vragen verwachten over de voorgenomen intrekking van de spreidingswet, die mede bedoeld is om de aanhoudende druk op Ter Apel te verlichten.
Faber heeft eerst een gesprek met de burgemeester van Westerwolde, Jaap Velema, aldus diens woordvoerder. Daarna gaat de minister langs bij winkeliers in Ter Apel en daarna is ze bij het aanmeldcentrum.
In het aanmeldcentrum in Ter Apel verblijven structureel te veel mensen. Dat veroorzaakt niet alleen overlast in de omgeving, maar ook gevaarlijke situaties, waarschuwde onlangs nog de Inspectie Justitie en Veiligheid. Ook na ingrijpen door de rechter is het nog niet gelukt het aantal asielzoekers dat er de nacht doorbrengt blijvend onder het maximum van 2000 te brengen.
Het vorige kabinet kwam met de spreidingswet, die gemeenten moet aansporen meer plekken vrij te maken voor de opvang van asielzoekers. Dat zou doorstroming op gang moeten brengen, zodat de druk op Ter Apel afneemt. Maar het nieuwe kabinet ziet niets in die aanpak en wil vooral inzetten op vermindering van de instroom.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Mirjam Sterk verwacht dat haar een 'complexe opgave' wacht als minister van Langdurige Zorg. "Of de zorg in de toekomst ook houdbaar is, dat is het vraagstuk waar we voor staan," aldus de CDA'er.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is de afgelopen jaren naïef geweest over de groeiende invloed van China, zegt beoogd buitenlandminister Tom Berendsen (CDA). Hij wil als minister Nederland minder afhankelijk maken van grondstoffen uit China, maar ook van de Verenigde Staten voor veiligheid. "Die afhankelijkheid moet je afbouwen, dan zit je ook sterker aan de internationale onderhandelingstafel."
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jo-Annes de Bat krijgt bij zijn aantreden als staatssecretaris van Klimaat en Groene Groei het volgelopen stroomnet onder zijn hoede. Dat zei de CDA'er na zijn gesprek met beoogd premier Rob Jetten. Hij wil oplossingen voor de drukte op het stroomnet "versnellen", maar weet nog niet hoe. "Dat ga ik allemaal ontdekken. Er zal vast een heel inwerkprogramma staan om zaken nog beter te begrijpen."
13 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi zal naar verwachting nog voor de zomer naar Nederland komen om formeel een "strategisch partnerschap" met Nederland aan te kondigen. Demissionair premier Dick Schoof zei donderdag tegen lokale media in India dat het "een uitstekende stimulans" zal geven aan de al goede verhoudingen tussen India en Nederland. Hij is daar voor een internationale top over kunstmatige intelligentie.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toekomstig minister van Defensie, Dilan Yeşilgöz, hoopt dat er meer erkenning komt voor de strijdkrachten. "Ik hoop wel, vooral, dat we met elkaar onze militairen veel meer gaan waarderen en gaan eren", zei de VVD'er donderdag na een gesprek met formateur Rob Jetten.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 41-jarige Eelco Eerenberg wordt de nieuwe staatssecretaris van Financiën namens D66, meldt de partij. Nathalie van Berkel zou eigenlijk deze functie krijgen. Maar zij zag hier maandag van af, nadat meerdere media hadden geschreven over onjuistheden in haar cv. Later maakte Van Berkel ook bekend de Tweede Kamer te verlaten.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Silvio Erkens (VVD) snapt de weifeling in de agrarische sector over zijn benoeming tot staatssecretaris van Landbouw. "Volgens mij is het aan mij om het tegendeel te bewijzen. Maar ik snap het scepticisme", zei hij donderdag voor aanvang van zijn gesprek met formateur Rob Jetten.
16 uur geleden