Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Asielminister Faber bezoekt overvol aanmeldcentrum Ter Apel

Asielminister Faber bezoekt overvol aanmeldcentrum Ter Apel

DEN HAAG (ANP) - Minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie) gaat woensdag naar het landelijke aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel. Ze gaat kennismaken, maar kan in de Groningse plaats ook kritische vragen verwachten over de voorgenomen intrekking van de spreidingswet, die mede bedoeld is om de aanhoudende druk op Ter Apel te verlichten.

Faber heeft eerst een gesprek met de burgemeester van Westerwolde, Jaap Velema, aldus diens woordvoerder. Daarna gaat de minister langs bij winkeliers in Ter Apel en daarna is ze bij het aanmeldcentrum.

In het aanmeldcentrum in Ter Apel verblijven structureel te veel mensen. Dat veroorzaakt niet alleen overlast in de omgeving, maar ook gevaarlijke situaties, waarschuwde onlangs nog de Inspectie Justitie en Veiligheid. Ook na ingrijpen door de rechter is het nog niet gelukt het aantal asielzoekers dat er de nacht doorbrengt blijvend onder het maximum van 2000 te brengen.

Het vorige kabinet kwam met de spreidingswet, die gemeenten moet aansporen meer plekken vrij te maken voor de opvang van asielzoekers. Dat zou doorstroming op gang moeten brengen, zodat de druk op Ter Apel afneemt. Maar het nieuwe kabinet ziet niets in die aanpak en wil vooral inzetten op vermindering van de instroom.

Meer uit Politiek

Jongeren voelen zich structureel niet gehoord door politici

DEN HAAG (ANP) - Kinderen en jongeren voelen zich structureel niet gehoord door politici. Ze beoordelen de mate waarin ze zich gehoord voelen met een 4,4. Vorig jaar was dit een 4,5. Hun grootste zorgen zijn pesten (41 procent), woningnood (36 procent) en veiligheid (36 procent), meldt UNICEF Nederland in het jaarlijkse UNICEF-jongerenadvies. Twee van de drie grootste zorgen zijn hetzelfde als vorig jaar. "Er is dus weinig veranderd", concludeert UNICEF.

3 uur geleden
Minister verwijst naar OM voor mogelijke stappen na concert Vylan

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister Foort van Oosten (VVD) vindt dat het aan het Openbaar Ministerie is om "te beoordelen of en welke stappen passend zijn" na het optreden van de rapgroep Bob Vylan in Paradiso. Hij gaat niet in op het verzoek van coalitiepartij BBB om "desnoods gebruik te maken van uw bevoegdheid om deze persoon de toegang tot Nederland te ontzeggen".

19 uur geleden
Timmermans hoopt op begrotingsakkoord snel na de verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans hoopt partijen mee te krijgen om de begroting die het demissionaire kabinet binnenkort presenteert op Prinsjesdag te verbouwen na de verkiezingen. Hij vreest dat "2026 anders ook weer een verloren jaar wordt, na al die verloren jaren die we achter de rug hebben", aldus de leider van GroenLinks-PvdA bij Buitenhof.

19 uur geleden
Halsema wijst op grenzen artistieke vrijheid na optreden Vylan

AMSTERDAM (ANP) - "Artistieke vrijheid kan nooit betekenen dat concertbezoekers of Amsterdammers zich bedreigd voelen of er wordt opgeroepen tot haat of geweld." Dat stelt de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema na het optreden van de band Bob Vylan, zaterdagavond in Paradiso.

22 uur geleden
SP-leider Dijk pleit op congres voor coalitie met GL-PvdA en CDA

UTRECHT (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het congres van zijn partij gepleit voor een coalitie met in elk geval GroenLinks-PvdA en CDA. "Laten wij een sociaal alternatief voor Nederland op tafel leggen", zei hij zaterdag in het Griftpark in Utrecht. De linkse politicus nodigde partijleiders Henri Bontenbal (CDA) en Frans Timmermans (GL-PvdA) uit om hierover in gesprek te gaan.

1 dag geleden
Moes: 'spannend besluit' van AVROTROS over Songfestival en Israël

DEN HAAG (ANP) - Het is een "spannend besluit" van omroep AVROTROS om volgend jaar niet mee te doen aan het Eurovisie Songfestival als Israël meedoet, vindt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap). "Omdat dit raakt aan een geopolitieke afweging. En geopolitieke afwegingen zijn aan de politiek, aan het kabinet."

2 dagen geleden
Rummenie: wens landbouwplannen te pauzeren is verkiezingsretoriek

DEN HAAG (ANP) - Het voornemen van de Kamercommissie van landbouw om veel plannen te pauzeren tot er een nieuw kabinet is, valt slecht bij demissionair staatssecretaris Jean Rummenie (Natuur). "Ik vind daar heel veel van", zei Rummenie voorafgaand aan de ministerraad. "We weten welke partijen dit doen."

2 dagen geleden