Asielhotel in Albergen beschoten, COA doet aangifte
ALBERGEN (ANP) - Een gebouw in het Overijsselse Albergen waar een asielhotel in komt, is onlangs beschoten, vermoedelijk met een luchtbuks. Het pand vertoont veel gaten en dakgoten en regenpijpen zijn kapotgeschoten. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft aangifte gedaan, bevestigt een woordvoerder berichtgeving in Tubantia.
De schade aan het nu nog leegstaande pand is dinsdag ontdekt, toen een beveiliger een kogelgat in een bewakingscamera zag. Ook de deur is beschadigd geraakt. De woordvoerder noemt de beschieting "gevaarlijk, en het past niet in een democratische rechtstaat".
Vrijdag is de Twentse gemeente Tubbergen akkoord gegaan met de komst van de opvang in Albergen. De omgevingsvergunning die daarvoor nodig is, is verleend voor vijf jaar. Het COA kocht het hotel in 2022. Er moet een asielopvang in komen voor maximaal 150 mensen. In het dorp was veel verzet tegen de plannen. Zo hebben een paar inwoners de gemeente gedagvaard om een schadevergoeding te krijgen.
De politie kon er vrijdagavond niet veel over meedelen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een man is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan de Botersloot in Rotterdam. Dat meldt de Politie Eenheid Rotterdam op X. Het incident vond rond 00.55 uur plaats.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Eva Schloss-Geiringer is zaterdag op 96-jarige leeftijd overleden in Londen, meldt de Anne Frank Stichting zondag. Ze was de stiefdochter van Otto Frank, de vader van Anne Frank en Holocaustoverlevende.
4 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Alle geplande praktijkexamens voor de motor en bromfiets gaan maandag niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het gaat in totaal om 616 examens die uit voorzorg worden uitgesteld, volgens het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR).
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zowel in de stad als de provincie Utrecht blijven alle bussen de rest van de zondagavond stilstaan. "Door gladheid rijden er geen bussen meer. Trams blijven rijden", meldt U-OV, dat het bus-en tramvervoer in de provincie verzorgt. De vervoersbedrijven Transdev en Keolis zijn daar de uitvoerders van.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het aanhoudende winterweer en het einde van de kerstvakantie voorziet Rijkswaterstaat voor maandagochtend een drukke ochtendspits. "Daarnaast moeten weggebruikers rekening houden met gevaarlijke rijomstandigheden vanwege sneeuwval en gladheid door bevriezing van natte weggedeelten", waarschuwt de wegbeheerder.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS en ProRail waarschuwen reizigers ook maandag rekening te houden met vertragingen. Het winterweer zal dan ook nog zorgen voor hinder in de treindiensten, verwachten ze. "Al valt nu niet te voorspellen waar precies", zegt een NS-woordvoerder.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd mensen zijn zondagmiddag bijeengekomen op het Museumplein in Amsterdam om te protesteren tegen de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Dit deden zij bij het Amerikaanse consulaat.
11 uur geleden