Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Asgreen wint wielerkoers E3 Saxo Bank Classic

Asgreen wint wielerkoers E3 Saxo Bank Classic

HARELBEKE (ANP) - De Deen Kasper Asgreen heeft de E3 Saxo Bank Classic gewonnen, een eendaagse wielerkoers uit de WorldTour. De renner van Deceuninck - Quick-Step profiteerde van de numerieke meerderheid van zijn ploeg in een kopgroep van zeven renners. Op zijn tweede aanval, een kilometer of 5 voor de streep in Harelbeke, bleef een serieuze reactie uit.

Op zo'n 20 seconden sprintte de Fransman Florian Sénéchal, eveneens van Deceuninck, naar de tweede plaats. Mathieu van der Poel die ook deel uitmaakte van de kopgroep, werd derde. Dylan van Baarle finishte als zevende. Asgreen won vorig jaar onder meer Kuurne-Brussel-Kuurne.

De Deen reed een opmerkelijke koers want hij was eerder al een uur alleen voorop geweest. Het verklaarde zijn nieuwe aanval in de slotfase. "Ik wist dat ik na die eerdere inspanning geen kans zou hebben in een sprint. Ik moest nogmaals wegkomen", vertelde hij bij Sporza. "Het was alles of niets."

Taaienberg

De koers ontbrandde op de Taaienberg waar de ploeg Deceuninck, achter een kopgroep van twaalf renners met daarbij Niki Terpstra, Taco van der Hoorn en Julius van den Berg, het tempo opvoerde. Met name Zdenek Stybar en Asgreen meldden zich vooraan. De Tsjech en de Deen kregen onder anderen Van der Poel en Wout van Aert mee. De Belg van Jumbo-Visma reed echter lek en moest met enkele ploeggenoten vanuit een derde groep gaan achtervolgen.

Met nog 70 kilometer te gaan smolten de eerste twee groepen samen. Van Aert sloot ook weer aan, op een moment dat Asgreen net was ontsnapt.

Harde koers

Van der Poel voerde de druk op, dermate dat Van Aert niet meer kon volgen. Maar de Nederlands kampioen had bij de vijf man die hem volgden twee ploeggenoten van Asgreen, die uiteraard de kop niet overnamen. De eenzame vluchter werd op 12 kilometer voor de streep gepakt, maar verraste 7 kilometer verder met een nieuwe aanval. De Belgen Oliver Naesen en Greg Van Avermaet, ploeggenoten bij AG2R, probeerden het gat te dichten, Van der Poel wachtte af tot op 2 kilometer voor de streep. Maar na een versnelling hield hij zonder steun in.

"Die eerste poging, van zo ver, was niet bedoeld", keek Asgreen terug. "Bij mijn tweede aanval heb ik handig gebruik gemaakt van een vluchtheuvel. Natuurlijk was het zwaar na die eerdere poging, maar ik voelde me goed, de laatste weken al. En ik was zeer gemotiveerd om er een harde koers van te maken. Ik was niet bang om de koers te openen."

Meer uit Sport

Verhoeven geeft geen krimp oog in oog met bokskampioen Usyk

LONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.

12 uur geleden
Strafproces over dood van Maradona heropend

SAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.

14 uur geleden
Basketbalbond schrapt oud-medewerker om ongewenst gedrag

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.

17 uur geleden
Tennisser Griekspoor verliest ook eerste wedstrijd in München

MÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.

18 uur geleden
Jepchirchir mist net als Hassan marathon in Londen

LONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).

18 uur geleden
Verhoeven gaat voor grootste stunt van deze eeuw in het boksen

BREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."

22 uur geleden
Judoka's beginnen na onrustig jaar met nieuwe energie aan EK

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).

1 dag geleden