Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Asgreen wint wielerkoers E3 Saxo Bank Classic

Asgreen wint wielerkoers E3 Saxo Bank Classic

HARELBEKE (ANP) - De Deen Kasper Asgreen heeft de E3 Saxo Bank Classic gewonnen, een eendaagse wielerkoers uit de WorldTour. De renner van Deceuninck - Quick-Step profiteerde van de numerieke meerderheid van zijn ploeg in een kopgroep van zeven renners. Op zijn tweede aanval, een kilometer of 5 voor de streep in Harelbeke, bleef een serieuze reactie uit.

Op zo'n 20 seconden sprintte de Fransman Florian Sénéchal, eveneens van Deceuninck, naar de tweede plaats. Mathieu van der Poel die ook deel uitmaakte van de kopgroep, werd derde. Dylan van Baarle finishte als zevende. Asgreen won vorig jaar onder meer Kuurne-Brussel-Kuurne.

De Deen reed een opmerkelijke koers want hij was eerder al een uur alleen voorop geweest. Het verklaarde zijn nieuwe aanval in de slotfase. "Ik wist dat ik na die eerdere inspanning geen kans zou hebben in een sprint. Ik moest nogmaals wegkomen", vertelde hij bij Sporza. "Het was alles of niets."

Taaienberg

De koers ontbrandde op de Taaienberg waar de ploeg Deceuninck, achter een kopgroep van twaalf renners met daarbij Niki Terpstra, Taco van der Hoorn en Julius van den Berg, het tempo opvoerde. Met name Zdenek Stybar en Asgreen meldden zich vooraan. De Tsjech en de Deen kregen onder anderen Van der Poel en Wout van Aert mee. De Belg van Jumbo-Visma reed echter lek en moest met enkele ploeggenoten vanuit een derde groep gaan achtervolgen.

Met nog 70 kilometer te gaan smolten de eerste twee groepen samen. Van Aert sloot ook weer aan, op een moment dat Asgreen net was ontsnapt.

Harde koers

Van der Poel voerde de druk op, dermate dat Van Aert niet meer kon volgen. Maar de Nederlands kampioen had bij de vijf man die hem volgden twee ploeggenoten van Asgreen, die uiteraard de kop niet overnamen. De eenzame vluchter werd op 12 kilometer voor de streep gepakt, maar verraste 7 kilometer verder met een nieuwe aanval. De Belgen Oliver Naesen en Greg Van Avermaet, ploeggenoten bij AG2R, probeerden het gat te dichten, Van der Poel wachtte af tot op 2 kilometer voor de streep. Maar na een versnelling hield hij zonder steun in.

"Die eerste poging, van zo ver, was niet bedoeld", keek Asgreen terug. "Bij mijn tweede aanval heb ik handig gebruik gemaakt van een vluchtheuvel. Natuurlijk was het zwaar na die eerdere poging, maar ik voelde me goed, de laatste weken al. En ik was zeer gemotiveerd om er een harde koers van te maken. Ik was niet bang om de koers te openen."

Meer uit Sport

Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

2 uur geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

5 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

8 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

9 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

11 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

11 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

12 uur geleden