Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Asgreen wint wielerkoers E3 Saxo Bank Classic

Asgreen wint wielerkoers E3 Saxo Bank Classic

HARELBEKE (ANP) - De Deen Kasper Asgreen heeft de E3 Saxo Bank Classic gewonnen, een eendaagse wielerkoers uit de WorldTour. De renner van Deceuninck - Quick-Step profiteerde van de numerieke meerderheid van zijn ploeg in een kopgroep van zeven renners. Op zijn tweede aanval, een kilometer of 5 voor de streep in Harelbeke, bleef een serieuze reactie uit.

Op zo'n 20 seconden sprintte de Fransman Florian Sénéchal, eveneens van Deceuninck, naar de tweede plaats. Mathieu van der Poel die ook deel uitmaakte van de kopgroep, werd derde. Dylan van Baarle finishte als zevende. Asgreen won vorig jaar onder meer Kuurne-Brussel-Kuurne.

De Deen reed een opmerkelijke koers want hij was eerder al een uur alleen voorop geweest. Het verklaarde zijn nieuwe aanval in de slotfase. "Ik wist dat ik na die eerdere inspanning geen kans zou hebben in een sprint. Ik moest nogmaals wegkomen", vertelde hij bij Sporza. "Het was alles of niets."

Taaienberg

De koers ontbrandde op de Taaienberg waar de ploeg Deceuninck, achter een kopgroep van twaalf renners met daarbij Niki Terpstra, Taco van der Hoorn en Julius van den Berg, het tempo opvoerde. Met name Zdenek Stybar en Asgreen meldden zich vooraan. De Tsjech en de Deen kregen onder anderen Van der Poel en Wout van Aert mee. De Belg van Jumbo-Visma reed echter lek en moest met enkele ploeggenoten vanuit een derde groep gaan achtervolgen.

Met nog 70 kilometer te gaan smolten de eerste twee groepen samen. Van Aert sloot ook weer aan, op een moment dat Asgreen net was ontsnapt.

Harde koers

Van der Poel voerde de druk op, dermate dat Van Aert niet meer kon volgen. Maar de Nederlands kampioen had bij de vijf man die hem volgden twee ploeggenoten van Asgreen, die uiteraard de kop niet overnamen. De eenzame vluchter werd op 12 kilometer voor de streep gepakt, maar verraste 7 kilometer verder met een nieuwe aanval. De Belgen Oliver Naesen en Greg Van Avermaet, ploeggenoten bij AG2R, probeerden het gat te dichten, Van der Poel wachtte af tot op 2 kilometer voor de streep. Maar na een versnelling hield hij zonder steun in.

"Die eerste poging, van zo ver, was niet bedoeld", keek Asgreen terug. "Bij mijn tweede aanval heb ik handig gebruik gemaakt van een vluchtheuvel. Natuurlijk was het zwaar na die eerdere poging, maar ik voelde me goed, de laatste weken al. En ik was zeer gemotiveerd om er een harde koers van te maken. Ik was niet bang om de koers te openen."

Meer uit Sport

Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

1 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

5 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

6 uur geleden
Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

1 dag geleden
Pogacar sprint naar nieuwe ritzege in Ronde van Romandië

VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.

1 dag geleden
Belgische tennisser Blockx klopt titelverdediger Ruud in Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Van der Poel wil naar Tour de France en WK mountainbike

BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.

1 dag geleden