AS Roma weet thuis niet te winnen van gedegradeerd Venezia
ROME (ANP) - Het is AS Roma in de Serie A niet gelukt van het gedegradeerde Venezia te winnen. De tegenstander van Feyenoord in de finale van de Conference League kwam in het eigen Stadio Olimpico niet verder dan 1-1.
De Nigeriaan David Chidozie Okereke bracht de bezoekers al in de eerste minuut aan de leiding met een kopbal en pas een kwartier voor tijd kwam AS Roma op gelijke hoogte via de na een uur ingevallen Eldor Sjomoerodov. In de rust kwam ook Rick Karsdorp in de ploeg bij de Romeinen.
AS Roma staat zesde en loopt de kans te worden ingehaald door Fiorentina en Atalanta, die nog een duel tegoed hebben. Voor Roma, dat mogelijk naast plaatsing voor Europees voetbal via de competitie grijpt, staat alleen nog de uitwedstrijd tegen Torino op het programma.
Op 25 mei nemen AS Roma en Feyenoord het tegen elkaar op in de eindstrijd in Tirana. Feyenoord komt zondag, thuis tegen FC Twente, voor het laatst in actie in aanloop naar de finale. De winnaar van die wedstrijd ontvangt een ticket voor de Europa League.
Venezia, waar Ridgeciano Haps onder contract staat, kan met nog één wedstrijd te gaan niet meer hoger dan plek 18 eindigen.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
2 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
15 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
15 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
15 uur geleden