AS Roma viert nipte zege op Bayer Leverkusen
ROME (ANP) - AS Roma heeft het thuisduel met Bayer Leverkusen in de halve finale van de Europa League gewonnen. Edoardo Bove maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico (1-0).
Zo houdt trainer José Mourinho uitzicht op weer een Europese prijs. Hij won vorig seizoen de Conference League met AS Roma door Feyenoord in de finale te verslaan. AS Roma schakelde Feyenoord vorige maand ook uit in de kwartfinale van de Europa League.
Mourinho won de Champions League met Porto en Internazionale en greep met Manchester United de Europa League door Ajax in de finale te verslaan. Hij pakte met Porto ook de UEFA Cup. Georginio Wijnaldum mocht in de 76e minuut invallen bij de thuisploeg uit Rome. Hij kwam in het veld voor doelpuntenmaker Bove. Jeremie Frimpong had een basisplaats bij Bayer Leverkusen, waar Mitchel Bakker al voor rust mocht invallen.
Juventus
In de andere halve eindstrijd speelde Juventus in het thuisduel met Sevilla op het nippertje gelijk (1-1). Youssef En-Nesyri opende de score voor de bezoekers uit Spanje. Hij scoorde op aangeven van Lucas Ocampos die in de eerste helft van het seizoen aan Ajax werd verhuurd. Ocampos moest zich nog voor rust geblesseerd laten vervangen. Federico Gatti scoorde pas in de 97e miuut voor Juventus,
Leonardo Bonucci speelde zijn 500e wedstrijd voor Juventus. Hij viel in de tweede helft uit met een liesblessure.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.
37 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.
38 minuten geledenPRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
13 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
15 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
16 uur geleden