AS Roma verwacht geblesseerde Wijnaldum pas in januari terug
ROME (ANP) - AS Roma verwacht Georginio Wijnaldum pas in januari terug. De 31-jarige middenvelder liep vorige week tijdens een training een gebroken rechterscheenbeen op. "Wijnaldum wordt onze grote versterking in januari", zei manager Tiago Pinto van AS Roma. "We hebben hem voor het hele seizoen vastgelegd, maar we moeten tot januari op hem wachten."
De 86-voudig international van Oranje (26 doelpunten) heeft volgens de Italiaanse krant La Gazzetta dello Sport besloten af te zien van een operatie. Een operatie zou er niet voor zorgen dat hij sneller herstelt. Alles wijst erop dat Wijnaldum door zijn blessure het WK in Qatar mist. Oranje start het toernooi op 21 november tegen Senegal. Voor een dergelijke blessure staat een hersteltermijn van drie maanden.
"Het is heel jammer", zei Pinto. "Het kostte zoveel moeite om 'Gini' naar Rome te krijgen. We wisten dat hij erg belangrijk zou worden voor onze ploeg. Na een week leek het al alsof hij hier al een jaar was. Nadat Gini geblesseerd was geraakt, was hij de eerste die weer kon lachen. Hij is gemotiveerd om terug te komen. Wij zijn er voor hem. We kijken uit naar januari." Wijnaldum heeft zelf nog niet gereageerd op zijn blessure.
AS Roma huurt de Rotterdammer voor een jaar van Paris Saint-Germain, met een optie tot koop. De oud-speler van Feyenoord, PSV, Newcastle United en Liverpool wilde in Rome een plek afdwingen in de WK-selectie van Louis van Gaal. De bondscoach had Wijnaldum gepasseerd voor de interlands aan het einde van vorig seizoen, omdat hij niet tevreden was over het spel van de reserve-aanvoerder in de nationale ploeg.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Spits Emanuel Emegha is voor het eerst opgeroepen voor het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige aanvaller van Strasbourg aan zijn selectie toegevoegd, omdat nog niet duidelijk is of Wout Weghorst kan spelen tegen Polen. "De Ajacied is niet helemaal fit en de komende dagen moeten uitwijzen in hoeverre hij aanstaande vrijdag inzetbaar is", meldt de KNVB.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Atlético Madrid-spelers Julián Álvarez, Nahuel Molina en Giuliano Simeone kunnen niet met Argentinië meedoen in het uitduel met Angola, omdat ze niet op tijd zijn gevaccineerd. De voetballers hebben een inenting nodig tegen gele koorts om mee te kunnen doen in het oefenduel van vrijdag in Luanda.
1 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft trainer Ivan Juric ontslagen. De Kroaat verving in juni Gian Piero Gasperini, die Atalanta verruilde voor AS Roma.
17 uur geledenZEIST (ANP) - De kans bestaat dat Ronald Koeman na het WK van volgend jaar stopt als bondscoach van het Nederlands elftal. "Dat is een mogelijkheid. Daar denk ik zo af en toe wel eens over na", zei hij maandag op een persconferentie in Zeist, waar hij zijn selectie toelichtte voor de laatste twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Litouwen.
18 uur geledenBREDA (ANP) - NAC gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk, voor Lewis Holtby. Dat meldt de club uit Breda op de eigen website. De rode kaart van ploeggenoot Fredrik Oldrup Jensen is geseponeerd.
19 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Keeper Thibaut Courtois van Real Madrid heeft een spierblessure opgelopen in zijn rechterbeen. Dat maakte de koploper van Spanje maandag bekend. De club geeft niet aan hoelang de Belgische international aan de kant staat.
21 uur geledenRABAT (ANP) - Profvoetballers moeten minimaal 72 uur rust hebben tussen twee wedstrijden. Dat hebben de FIFA en de internationale spelersvakbonden besproken tijdens een bijeenkomst in de Marokkaanse hoofdstad Rabat. Het is nog niet duidelijk wanneer de regel van kracht wordt.
23 uur geleden