AS Roma verliest van Inter voorafgaande aan duel met Feyenoord
ROME (ANP) - AS Roma heeft zijn laatste wedstrijd voor de confrontatie met Feyenoord in de tussenronde van de Europa League verloren. De ploeg van coach Daniele De Rossi verweerde zich in het eigen Stadio Olimpico fel tegen koploper Internazionale en leidde ook bij rust, maar verloor toch met 4-2. Inter liep in de stand verder uit op eerste achtervolger Juventus.
De Rossi had bij AS Roma een basisplaats ingeruimd voor Rick Karsdorp en Dean Huijsen. Trainer Simone Inzaghi van Inter liet Denzel Dumfries, Stefan de Vrij en Davy Klaassen op de bank beginnen. Dumfries en De Vrij vielen in de tweede helft nog in.
Francesco Acerbi zette Inter redelijk vlot op voorsprong met een bekeken kopbal, maar Roma kwam door een rake kopbal van Gianluca Mancini en een harde uithaal van Stephan El Shaarawy nog voor het rustsignaal op 2-1. In de tweede helft boog Inter de achterstand vrij snel om in een voorsprong door een goal van Marcus Thuram en een ongelukkige eigen goal van Angeliño.
Blessuretijd
Roma kwam in de slotfase een aantal keren dicht bij de gelijkmaker, maar met name Romelu Lukaku miste de scherpte voorin. In blessuretijd besliste Alessandro Bastoni het duel definitief voor Inter.
Feyenoord ontvangt donderdag AS Roma in De Kuip.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
11 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
15 uur geleden