AS Roma treft Brighton & Hove Albion in Europa League
NYON (ANP) - AS Roma neemt het in de achtste finales van de Europa League op tegen Brighton & Hove Albion. De Italiaanse club, die donderdag nog Feyenoord uitschakelde na strafschoppen, werd tijdens een loting op het kantoor van de UEFA in het Zwitserse Nyon gekoppeld aan de Engelse formatie waarvoor de Nederlandse verdedigers Joël Veltman en Jan Paul van Hecke uitkomen.
Het duel tussen AS Roma, met Rick Karsdorp als basisspeler, en Feyenoord eindigde donderdagavond in een gelijkspel na reguliere speeltijd en verlenging (1-1). Die uitslag stond vorige week ook op het scorebord na het eerste duel tussen beide clubs in De Kuip.
Vervolgens nam de huidige nummer 6 van de Serie A de strafschoppen beter dan de bezoekers uit Rotterdam. Romelu Lukaku miste in de strafschoppenserie voor AS Roma. Namens Feyenoord verzuimden Dávid Hancko en de ingevallen Alireza Jahanbakhsh vanaf 11 meter te scoren. AS Roma speelt op 7 maart een thuisduel, de return is een week later in Brighton.
Tegenstanders
Virgil van Dijk, Cody Gakpo en Ryan Gravenberch stuiten met Liverpool op Sparta Praag in de achtste finales. Tijjani Reijnders is met AC Milan aan Slavia Praag gekoppeld. Jeremie Frimpong moet met Bayer Leverkusen van FK Qarabag winnen om de kwartfinales te bereiken.
De overige achtste finales zijn Olympique Marseille - Villarreal, Benfica - Rangers FC, SC Freiburg - West Ham United en Sporting Portugal - Atalanta.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
9 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
15 uur geleden