AS Roma treft Brighton & Hove Albion in Europa League
NYON (ANP) - AS Roma neemt het in de achtste finales van de Europa League op tegen Brighton & Hove Albion. De Italiaanse club, die donderdag nog Feyenoord uitschakelde na strafschoppen, werd tijdens een loting op het kantoor van de UEFA in het Zwitserse Nyon gekoppeld aan de Engelse formatie waarvoor de Nederlandse verdedigers Joël Veltman en Jan Paul van Hecke uitkomen.
Het duel tussen AS Roma, met Rick Karsdorp als basisspeler, en Feyenoord eindigde donderdagavond in een gelijkspel na reguliere speeltijd en verlenging (1-1). Die uitslag stond vorige week ook op het scorebord na het eerste duel tussen beide clubs in De Kuip.
Vervolgens nam de huidige nummer 6 van de Serie A de strafschoppen beter dan de bezoekers uit Rotterdam. Romelu Lukaku miste in de strafschoppenserie voor AS Roma. Namens Feyenoord verzuimden Dávid Hancko en de ingevallen Alireza Jahanbakhsh vanaf 11 meter te scoren. AS Roma speelt op 7 maart een thuisduel, de return is een week later in Brighton.
Tegenstanders
Virgil van Dijk, Cody Gakpo en Ryan Gravenberch stuiten met Liverpool op Sparta Praag in de achtste finales. Tijjani Reijnders is met AC Milan aan Slavia Praag gekoppeld. Jeremie Frimpong moet met Bayer Leverkusen van FK Qarabag winnen om de kwartfinales te bereiken.
De overige achtste finales zijn Olympique Marseille - Villarreal, Benfica - Rangers FC, SC Freiburg - West Ham United en Sporting Portugal - Atalanta.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
4 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
17 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
17 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
17 uur geleden