Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AS Roma treft Brighton & Hove Albion in Europa League

AS Roma treft Brighton & Hove Albion in Europa League

NYON (ANP) - AS Roma neemt het in de achtste finales van de Europa League op tegen Brighton & Hove Albion. De Italiaanse club, die donderdag nog Feyenoord uitschakelde na strafschoppen, werd tijdens een loting op het kantoor van de UEFA in het Zwitserse Nyon gekoppeld aan de Engelse formatie waarvoor de Nederlandse verdedigers Joël Veltman en Jan Paul van Hecke uitkomen.

Het duel tussen AS Roma, met Rick Karsdorp als basisspeler, en Feyenoord eindigde donderdagavond in een gelijkspel na reguliere speeltijd en verlenging (1-1). Die uitslag stond vorige week ook op het scorebord na het eerste duel tussen beide clubs in De Kuip.

Vervolgens nam de huidige nummer 6 van de Serie A de strafschoppen beter dan de bezoekers uit Rotterdam. Romelu Lukaku miste in de strafschoppenserie voor AS Roma. Namens Feyenoord verzuimden Dávid Hancko en de ingevallen Alireza Jahanbakhsh vanaf 11 meter te scoren. AS Roma speelt op 7 maart een thuisduel, de return is een week later in Brighton.

Tegenstanders

Virgil van Dijk, Cody Gakpo en Ryan Gravenberch stuiten met Liverpool op Sparta Praag in de achtste finales. Tijjani Reijnders is met AC Milan aan Slavia Praag gekoppeld. Jeremie Frimpong moet met Bayer Leverkusen van FK Qarabag winnen om de kwartfinales te bereiken.

De overige achtste finales zijn Olympique Marseille - Villarreal, Benfica - Rangers FC, SC Freiburg - West Ham United en Sporting Portugal - Atalanta.

Meer uit Voetbal

PSG verstevigt koppositie na winst tegen Le Havre

LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.

6 uur geleden
Koploper Inter herstelt zich tegen Genoa van uitschakeling in CL

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.

7 uur geleden
Manchester City wint zonder Haaland nipt bij Leeds

LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.

9 uur geleden
PSV op halve kracht ruim langs hekkensluiter Heracles

ALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.

9 uur geleden
Barcelona wint dankzij hattrick Lamine Yamal ruim van Villarreal

BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.

11 uur geleden
Van Dijk en Gakpo dragen bij aan doelpuntrijke zege Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.

11 uur geleden
VAR mag voortaan ook ingrijpen bij onterecht gegeven corners

HENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.

14 uur geleden