AS Roma treft Brighton & Hove Albion in Europa League
NYON (ANP) - AS Roma neemt het in de achtste finales van de Europa League op tegen Brighton & Hove Albion. De Italiaanse club, die donderdag nog Feyenoord uitschakelde na strafschoppen, werd tijdens een loting op het kantoor van de UEFA in het Zwitserse Nyon gekoppeld aan de Engelse formatie waarvoor de Nederlandse verdedigers Joël Veltman en Jan Paul van Hecke uitkomen.
Het duel tussen AS Roma, met Rick Karsdorp als basisspeler, en Feyenoord eindigde donderdagavond in een gelijkspel na reguliere speeltijd en verlenging (1-1). Die uitslag stond vorige week ook op het scorebord na het eerste duel tussen beide clubs in De Kuip.
Vervolgens nam de huidige nummer 6 van de Serie A de strafschoppen beter dan de bezoekers uit Rotterdam. Romelu Lukaku miste in de strafschoppenserie voor AS Roma. Namens Feyenoord verzuimden Dávid Hancko en de ingevallen Alireza Jahanbakhsh vanaf 11 meter te scoren. AS Roma speelt op 7 maart een thuisduel, de return is een week later in Brighton.
Tegenstanders
Virgil van Dijk, Cody Gakpo en Ryan Gravenberch stuiten met Liverpool op Sparta Praag in de achtste finales. Tijjani Reijnders is met AC Milan aan Slavia Praag gekoppeld. Jeremie Frimpong moet met Bayer Leverkusen van FK Qarabag winnen om de kwartfinales te bereiken.
De overige achtste finales zijn Olympique Marseille - Villarreal, Benfica - Rangers FC, SC Freiburg - West Ham United en Sporting Portugal - Atalanta.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
13 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
5 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
8 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
10 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
12 uur geleden