AS Roma komt weer tot leven in Serie A, Kluivert kijkt toe
BRESCIA (ANP) - AS Roma is weer een beetje tot leven gekomen in de Serie A. De ploeg van trainer Paulo Fonseca versloeg degradatiekandidaat Brescia met ruime cijfers: 0-3. Het was de tweede competitiezege op rij na een slechte serie van drie nederlagen. Meer dan de vijfde plaats op de ranglijst zit er waarschijnlijk niet meer in voor AS Roma. Nummer 4 Internazionale heeft 11 punten meer en een wedstrijd minder gespeeld.
De Romeinse score kwam pas na de rust op gang. Federico Fazio, Nikola Kalinic en Nicolò Zaniolo brachten de treffers op hun naam.
Justin Kluivert behoorde weer tot de wedstrijdselectie van AS Roma. De oud-Ajacied ontbrak bij de midweekse thuiswedstrijd tegen Parma (2-1), omdat trainer Fonseca niet tevreden was over de inzet van Kluivert tijdens de training.
Volgens de Portugese coach was de instelling van de 21-jarige aanvaller de laatste dagen verbeterd en daarom kreeg Kluivert een herkansing in het Romeinse gezelschap. Een basisplaats of een invalbeurt zat er voor hem echter tegen Brescia nog niet in. Volgens Italiaanse media vertrekt Kluivert deze zomer mogelijk uit Rome.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
7 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
7 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
7 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
10 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
10 uur geleden