AS Roma en Atalanta in evenwicht, Koopmeiners scoort met hoofd
ROME (ANP) - AS Roma is er in de Italiaanse voetbalcompetitie niet in geslaagd Atalanta op de ranglijst te passeren. Het duel tussen de twee subtoppers eindigde onbeslist: 1-1.
De Nederlanders speelden een prominente rol. International Teun Koopmeiners kopte Atalanta in de 8e minuut, op aangeven van Aleksei Mirantsjoek, op voorsprong. Koopmeiners troefde in de lucht zijn landgenoot Rick Karsdorp af.
Karsdorp zelf stond in de slotfase van de eerste helft aan de basis van de gelijkmaker. AS Roma kreeg een strafschop na een overtreding op het bovenbeen van de oud-Feyenoorder, die 3 december voor het laatst in de basis stond in de competitie. Paulo Dybala benutte de penalty: 1-1.
Nederlanders
Koopmeiners en aanvoerder Marten de Roon speelden de gehele wedstrijd mee bij Atalanta, waar Mitchel Bakker op de reservebank bleef zitten. Karsdorp werd bij Roma, komende tegenstander van Feyenoord in de Europa League, in de 65e minuut gewisseld. Dean Huijsen, die wordt gehuurd van Juventus, maakte na rust zijn debuut bij AS Roma.
Atalanta heeft na negentien speelronden 30 punten en AS Roma 29. De clubs nemen daarmee in de Serie A respectievelijk de zesde en achtste plek in.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
11 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
21 uur geleden