AS Roma en Atalanta in evenwicht, Koopmeiners scoort met hoofd
ROME (ANP) - AS Roma is er in de Italiaanse voetbalcompetitie niet in geslaagd Atalanta op de ranglijst te passeren. Het duel tussen de twee subtoppers eindigde onbeslist: 1-1.
De Nederlanders speelden een prominente rol. International Teun Koopmeiners kopte Atalanta in de 8e minuut, op aangeven van Aleksei Mirantsjoek, op voorsprong. Koopmeiners troefde in de lucht zijn landgenoot Rick Karsdorp af.
Karsdorp zelf stond in de slotfase van de eerste helft aan de basis van de gelijkmaker. AS Roma kreeg een strafschop na een overtreding op het bovenbeen van de oud-Feyenoorder, die 3 december voor het laatst in de basis stond in de competitie. Paulo Dybala benutte de penalty: 1-1.
Nederlanders
Koopmeiners en aanvoerder Marten de Roon speelden de gehele wedstrijd mee bij Atalanta, waar Mitchel Bakker op de reservebank bleef zitten. Karsdorp werd bij Roma, komende tegenstander van Feyenoord in de Europa League, in de 65e minuut gewisseld. Dean Huijsen, die wordt gehuurd van Juventus, maakte na rust zijn debuut bij AS Roma.
Atalanta heeft na negentien speelronden 30 punten en AS Roma 29. De clubs nemen daarmee in de Serie A respectievelijk de zesde en achtste plek in.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
11 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
15 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
17 uur geleden