AS Roma en Atalanta in evenwicht, Koopmeiners scoort met hoofd
ROME (ANP) - AS Roma is er in de Italiaanse voetbalcompetitie niet in geslaagd Atalanta op de ranglijst te passeren. Het duel tussen de twee subtoppers eindigde onbeslist: 1-1.
De Nederlanders speelden een prominente rol. International Teun Koopmeiners kopte Atalanta in de 8e minuut, op aangeven van Aleksei Mirantsjoek, op voorsprong. Koopmeiners troefde in de lucht zijn landgenoot Rick Karsdorp af.
Karsdorp zelf stond in de slotfase van de eerste helft aan de basis van de gelijkmaker. AS Roma kreeg een strafschop na een overtreding op het bovenbeen van de oud-Feyenoorder, die 3 december voor het laatst in de basis stond in de competitie. Paulo Dybala benutte de penalty: 1-1.
Nederlanders
Koopmeiners en aanvoerder Marten de Roon speelden de gehele wedstrijd mee bij Atalanta, waar Mitchel Bakker op de reservebank bleef zitten. Karsdorp werd bij Roma, komende tegenstander van Feyenoord in de Europa League, in de 65e minuut gewisseld. Dean Huijsen, die wordt gehuurd van Juventus, maakte na rust zijn debuut bij AS Roma.
Atalanta heeft na negentien speelronden 30 punten en AS Roma 29. De clubs nemen daarmee in de Serie A respectievelijk de zesde en achtste plek in.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
3 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
22 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
23 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
1 dag geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
1 dag geleden