AS Roma doet goede zaken met winst in stadsderby tegen Lazio
ROME (ANP) - AS Roma heeft goede zaken gedaan in de strijd om Europees voetbal met een zege in de stadsderby tegen Lazio. Het elftal van trainer Daniele De Rossi was in het Stadio Olimpico met 1-0 te sterk voor de concurrent.
AS Roma maakte het verschil in de 43e minuut via Gianluca Mancini. De verdediger kopte een corner van Paulo Dybala binnen. Op aangeven van Romelu Lukaku raakte Roma-aanvaller Stephan El Shaarawy even later de paal. Daichi Kamada scoorde nog voor Lazio, maar dat doelpunt werd afgekeurd om buitenspel. Rick Karsdorp en Dean Huijsen bleven op de bank bij AS Roma.
AS Roma, dat donderdag tegen AC Milan speelt in de kwartfinales van de Europa League, bezet de vijfde plaats in de Serie A. De ploeg heeft 2 punten achterstand op nummer 4 Bologna, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Lazio heeft nu 9 punten minder dan AS Roma en staat zevende. De eerste vier ploegen spelen volgend jaar Champions League, de nummer 5 krijgt een ticket voor de Europa League.
Voor de wedstrijd gingen een paar honderd supporters van beide clubs met elkaar op de vuist in de Italiaanse hoofdstad. De politie gebruikte traangas om de vechtende groepen uit elkaar te drijven.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
4 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
6 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
7 uur geleden