AS Roma doet goede zaken met winst in stadsderby tegen Lazio
ROME (ANP) - AS Roma heeft goede zaken gedaan in de strijd om Europees voetbal met een zege in de stadsderby tegen Lazio. Het elftal van trainer Daniele De Rossi was in het Stadio Olimpico met 1-0 te sterk voor de concurrent.
AS Roma maakte het verschil in de 43e minuut via Gianluca Mancini. De verdediger kopte een corner van Paulo Dybala binnen. Op aangeven van Romelu Lukaku raakte Roma-aanvaller Stephan El Shaarawy even later de paal. Daichi Kamada scoorde nog voor Lazio, maar dat doelpunt werd afgekeurd om buitenspel. Rick Karsdorp en Dean Huijsen bleven op de bank bij AS Roma.
AS Roma, dat donderdag tegen AC Milan speelt in de kwartfinales van de Europa League, bezet de vijfde plaats in de Serie A. De ploeg heeft 2 punten achterstand op nummer 4 Bologna, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Lazio heeft nu 9 punten minder dan AS Roma en staat zevende. De eerste vier ploegen spelen volgend jaar Champions League, de nummer 5 krijgt een ticket voor de Europa League.
Voor de wedstrijd gingen een paar honderd supporters van beide clubs met elkaar op de vuist in de Italiaanse hoofdstad. De politie gebruikte traangas om de vechtende groepen uit elkaar te drijven.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
16 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
18 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
19 uur geleden