AS Roma doet goede zaken met winst in stadsderby tegen Lazio
ROME (ANP) - AS Roma heeft goede zaken gedaan in de strijd om Europees voetbal met een zege in de stadsderby tegen Lazio. Het elftal van trainer Daniele De Rossi was in het Stadio Olimpico met 1-0 te sterk voor de concurrent.
AS Roma maakte het verschil in de 43e minuut via Gianluca Mancini. De verdediger kopte een corner van Paulo Dybala binnen. Op aangeven van Romelu Lukaku raakte Roma-aanvaller Stephan El Shaarawy even later de paal. Daichi Kamada scoorde nog voor Lazio, maar dat doelpunt werd afgekeurd om buitenspel. Rick Karsdorp en Dean Huijsen bleven op de bank bij AS Roma.
AS Roma, dat donderdag tegen AC Milan speelt in de kwartfinales van de Europa League, bezet de vijfde plaats in de Serie A. De ploeg heeft 2 punten achterstand op nummer 4 Bologna, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Lazio heeft nu 9 punten minder dan AS Roma en staat zevende. De eerste vier ploegen spelen volgend jaar Champions League, de nummer 5 krijgt een ticket voor de Europa League.
Voor de wedstrijd gingen een paar honderd supporters van beide clubs met elkaar op de vuist in de Italiaanse hoofdstad. De politie gebruikte traangas om de vechtende groepen uit elkaar te drijven.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
23 minuten geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
57 minuten geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
2 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
2 uur geledenVILA-REAL (ANP) - De Spaanse voetbalclub Villarreal heeft Iñigo Pérez vastgelegd. De 38-jarige trainer komt over van Rayo Vallecano en heeft een contract voor drie seizoenen getekend bij de nummer 3 van La Liga.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay ziet de hitte op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet als groot probleem. "Op het WK van 2014 in Brazilië hebben we laten zien dat we het goed vol kunnen houden", sprak de 32-jarige aanvaller van het Nederlands elftal maandag in Zeist.
2 uur geleden