AS Roma-coach Mourinho twee duels geschorst na rode kaart
ROME (ANP) - AS Roma-coach José Mourinho moet twee duels van zijn club toezien vanaf de tribune en een boete betalen van 10.000 euro. De Portugees, bekend om zijn woede-uitbarstingen, wond zich dinsdag in het verloren duel met Cremonese (2-1) zo op dat hij bij het begin van de tweede helft een rode kaart kreeg van scheidsrechter Marco Piccinini.
Mourinho werd, zo meldt de Serie A, gestraft omdat hij "een beslissing van de scheidsrechter in de tweede helft heftig en provocerend heeft betwist en dit gedrag volhield ook nadat hij de rode kaart had gekregen". Daarbij heeft de coach na afloop ook nog de kleedkamer van de scheidsrechters betreden. "Dat is op zich toegestaan maar daarbij heeft hij beledigende opmerkingen en verdachtmakingen geuit richting vierde official", aldus de verklaring na de uitspraak van een sportrechter.
Mourinho zei zich onheus bejegend te hebben gevoeld door de vierde official en gaat zich juridisch laten adviseren. Door de schorsing mist hij de duels met Juventus (zondag) en Sassuolo (12 maart). Roma staat vijfde in de Serie A. Voor Cremonese was het de eerste overwinning van het seizoen.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
5 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
6 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
17 uur geleden