AS Roma-coach Mourinho twee duels geschorst na rode kaart
ROME (ANP) - AS Roma-coach José Mourinho moet twee duels van zijn club toezien vanaf de tribune en een boete betalen van 10.000 euro. De Portugees, bekend om zijn woede-uitbarstingen, wond zich dinsdag in het verloren duel met Cremonese (2-1) zo op dat hij bij het begin van de tweede helft een rode kaart kreeg van scheidsrechter Marco Piccinini.
Mourinho werd, zo meldt de Serie A, gestraft omdat hij "een beslissing van de scheidsrechter in de tweede helft heftig en provocerend heeft betwist en dit gedrag volhield ook nadat hij de rode kaart had gekregen". Daarbij heeft de coach na afloop ook nog de kleedkamer van de scheidsrechters betreden. "Dat is op zich toegestaan maar daarbij heeft hij beledigende opmerkingen en verdachtmakingen geuit richting vierde official", aldus de verklaring na de uitspraak van een sportrechter.
Mourinho zei zich onheus bejegend te hebben gevoeld door de vierde official en gaat zich juridisch laten adviseren. Door de schorsing mist hij de duels met Juventus (zondag) en Sassuolo (12 maart). Roma staat vijfde in de Serie A. Voor Cremonese was het de eerste overwinning van het seizoen.
Meer uit Voetbal
BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - De toeschouwers die donderdag na de bekerwedstrijd tussen SV Spakenburg en FC Twente met elkaar op het veld in gevecht gingen, komen volgens SV Spakenburg niet uit Spakenburg zelf. "Het beeld geeft nu aan dat een groep niet-Spakenburgers de confrontatie met fans van FC Twente opzocht. Die groep was erop uit om eens goed te rellen na afloop", zegt Spakenburg-voorzitter Marc Schoonebeek tegen het ANP. "Wij kennen onze supporters echt goed en zij zijn het gelukkig niet geweest."
41 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong keert na twee maanden afwezigheid terug in de wedstrijdselectie van Liverpool. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag op een persconferentie.
1 uur geledenNYON (ANP) - Het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen van afgelopen zomer heeft de clubs van de speelsters een recordbedrag van 9 miljoen euro opgeleverd. Het bedrag is een verdubbeling van het vorige EK in 2022. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
2 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Voormalig bondscoach van de Deense en Noorse voetballers Age Hareide is op 72-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie aan Noorse media laten weten.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt in de tussenronde van de Conference League tegen FC Noah uit Armenië of FC Drita uit Kosovo. Dat is duidelijk geworden nu de laatste speelronde in het hoofdtoernooi is afgewerkt.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
14 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.
14 uur geleden