AS Roma bereikt finale Europa League na gelijkspel bij Leverkusen
LEVERKUSEN (ANP) - AS Roma heeft zich ten koste van Bayer Leverkusen geplaatst voor de finale van de Europa League. De ploeg van trainer José Mourinho had na de eerdere 1-0-zege in Rome genoeg aan een doelpuntloos gelijkspel in het tweede duel in Duitsland.
Leverkusen, dat speelde met de Nederlanders Jeremie Frimpong en Mitchel Bakker in de basis, ging vanaf de eerste minuut op zoek naar de belangrijke treffer. De ploeg van Xabi Alonso dook een aantal keer gevaarlijk op rond de goal van AS Roma-keeper Rui Patrício en was dicht bij een treffer door Moussa Diaby. De Fransman schoot vanuit een lastige hoek hard op de lat.
Ervaringsdeskundige Mourinho, die vijf Europese prijzen op zijn palmares heeft staan, vond het prima om met de 1-0-voorsprong op zak het initiatief aan Leverkusen te laten. De Portugees zag bovendien dat de thuisploeg ondanks het overwicht weinig echte kansen meer kon creëren.
De tweede helft zag weinig verandering in het spelbeeld. Leverkusen ging met steeds meer haast jagen op de treffer en Roma, met invaller Georginio Wijnaldum, probeerde de wedstrijd dood te spelen. In de slotfase kreeg Leverkusen nog bijna loon naar werken, maar het schot van Sardar Azmoun vloog naast het doel. Timothy Fosu-Mensah (Leverkusen) en Rick Karsdorp (Roma) bleven op de bank.
Roma won vorig jaar al de Conference League door Feyenoord in de finale te verslaan.
Meer uit Voetbal
DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
57 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
2 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
3 uur geleden