AS Roma bereikt finale Europa League na gelijkspel bij Leverkusen
LEVERKUSEN (ANP) - AS Roma heeft zich ten koste van Bayer Leverkusen geplaatst voor de finale van de Europa League. De ploeg van trainer José Mourinho had na de eerdere 1-0-zege in Rome genoeg aan een doelpuntloos gelijkspel in het tweede duel in Duitsland.
Leverkusen, dat speelde met de Nederlanders Jeremie Frimpong en Mitchel Bakker in de basis, ging vanaf de eerste minuut op zoek naar de belangrijke treffer. De ploeg van Xabi Alonso dook een aantal keer gevaarlijk op rond de goal van AS Roma-keeper Rui Patrício en was dicht bij een treffer door Moussa Diaby. De Fransman schoot vanuit een lastige hoek hard op de lat.
Ervaringsdeskundige Mourinho, die vijf Europese prijzen op zijn palmares heeft staan, vond het prima om met de 1-0-voorsprong op zak het initiatief aan Leverkusen te laten. De Portugees zag bovendien dat de thuisploeg ondanks het overwicht weinig echte kansen meer kon creëren.
De tweede helft zag weinig verandering in het spelbeeld. Leverkusen ging met steeds meer haast jagen op de treffer en Roma, met invaller Georginio Wijnaldum, probeerde de wedstrijd dood te spelen. In de slotfase kreeg Leverkusen nog bijna loon naar werken, maar het schot van Sardar Azmoun vloog naast het doel. Timothy Fosu-Mensah (Leverkusen) en Rick Karsdorp (Roma) bleven op de bank.
Roma won vorig jaar al de Conference League door Feyenoord in de finale te verslaan.
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
9 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
10 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
12 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.
12 uur geleden