AS Roma bereikt finale Europa League na gelijkspel bij Leverkusen
LEVERKUSEN (ANP) - AS Roma heeft zich ten koste van Bayer Leverkusen geplaatst voor de finale van de Europa League. De ploeg van trainer José Mourinho had na de eerdere 1-0-zege in Rome genoeg aan een doelpuntloos gelijkspel in het tweede duel in Duitsland.
Leverkusen, dat speelde met de Nederlanders Jeremie Frimpong en Mitchel Bakker in de basis, ging vanaf de eerste minuut op zoek naar de belangrijke treffer. De ploeg van Xabi Alonso dook een aantal keer gevaarlijk op rond de goal van AS Roma-keeper Rui Patrício en was dicht bij een treffer door Moussa Diaby. De Fransman schoot vanuit een lastige hoek hard op de lat.
Ervaringsdeskundige Mourinho, die vijf Europese prijzen op zijn palmares heeft staan, vond het prima om met de 1-0-voorsprong op zak het initiatief aan Leverkusen te laten. De Portugees zag bovendien dat de thuisploeg ondanks het overwicht weinig echte kansen meer kon creëren.
De tweede helft zag weinig verandering in het spelbeeld. Leverkusen ging met steeds meer haast jagen op de treffer en Roma, met invaller Georginio Wijnaldum, probeerde de wedstrijd dood te spelen. In de slotfase kreeg Leverkusen nog bijna loon naar werken, maar het schot van Sardar Azmoun vloog naast het doel. Timothy Fosu-Mensah (Leverkusen) en Rick Karsdorp (Roma) bleven op de bank.
Roma won vorig jaar al de Conference League door Feyenoord in de finale te verslaan.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Titelverdediger Inter Miami heeft een zware nederlaag geleden in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de Verenigde Staten. De ploeg van sterspeler Lionel Messi ging met 3-0 onderuit bij Los Angeles FC.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.
14 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
15 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.
16 uur geleden