AS Roma bereikt finale Europa League na gelijkspel bij Leverkusen
LEVERKUSEN (ANP) - AS Roma heeft zich ten koste van Bayer Leverkusen geplaatst voor de finale van de Europa League. De ploeg van trainer José Mourinho had na de eerdere 1-0-zege in Rome genoeg aan een doelpuntloos gelijkspel in het tweede duel in Duitsland.
Leverkusen, dat speelde met de Nederlanders Jeremie Frimpong en Mitchel Bakker in de basis, ging vanaf de eerste minuut op zoek naar de belangrijke treffer. De ploeg van Xabi Alonso dook een aantal keer gevaarlijk op rond de goal van AS Roma-keeper Rui Patrício en was dicht bij een treffer door Moussa Diaby. De Fransman schoot vanuit een lastige hoek hard op de lat.
Ervaringsdeskundige Mourinho, die vijf Europese prijzen op zijn palmares heeft staan, vond het prima om met de 1-0-voorsprong op zak het initiatief aan Leverkusen te laten. De Portugees zag bovendien dat de thuisploeg ondanks het overwicht weinig echte kansen meer kon creëren.
De tweede helft zag weinig verandering in het spelbeeld. Leverkusen ging met steeds meer haast jagen op de treffer en Roma, met invaller Georginio Wijnaldum, probeerde de wedstrijd dood te spelen. In de slotfase kreeg Leverkusen nog bijna loon naar werken, maar het schot van Sardar Azmoun vloog naast het doel. Timothy Fosu-Mensah (Leverkusen) en Rick Karsdorp (Roma) bleven op de bank.
Roma won vorig jaar al de Conference League door Feyenoord in de finale te verslaan.
Meer uit Voetbal
LOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste oefenwedstrijd voor het WK op het nippertje gewonnen. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman versloeg Oezbekistan (2-1) in een leeg Icahn Stadium in New York.
3 uur geleden