Aryna Sabalenka plaatst zich voor kwartfinale Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De als eerste geplaatste tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de wereld uit Belarus versloeg in 62 minuten de Russische tiener Mirra Andrejeva: 6-1 6-2.
Sabalenka neemt het in de kwartfinales op tegen Anastasia Pavlioetsjenkova. De als 27e geplaatste Russin versloeg in haar partij uit de vierde ronde de Kroatische Donna Vekic in twee sets: 7-6 (0) 6-0. De 26-jarige Sabalenka kan de eerste vrouw worden sinds de Zwitserse Martina Hingis die de Australian Open drie keer op rij wint. Hingis deed dat tussen 1997 en 1999.
Ook Coco Gauff voegde zich bij de laatste acht. De als derde geplaatste Amerikaanse had wel drie sets nodig tegen voormalig olympisch kampioene Belinda Bencic: 5-7 6-2 6-1. De partij duurde een kleine tweeënhalf uur. De Zwitserse Bencic was in de tweede ronde nog te sterk voor de Nederlandse Suzan Lamens.
In de kwartfinales speelt Gauff (20) tegen de Spaanse Paula Badosa, die de Servische Olga Danilovic in twee sets versloeg.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
5 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
23 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
2 dagen geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
2 dagen geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
2 dagen geleden