Aryna Sabalenka plaatst zich voor kwartfinale Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De als eerste geplaatste tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de wereld uit Belarus versloeg in 62 minuten de Russische tiener Mirra Andrejeva: 6-1 6-2.
Sabalenka neemt het in de kwartfinales op tegen Anastasia Pavlioetsjenkova. De als 27e geplaatste Russin versloeg in haar partij uit de vierde ronde de Kroatische Donna Vekic in twee sets: 7-6 (0) 6-0. De 26-jarige Sabalenka kan de eerste vrouw worden sinds de Zwitserse Martina Hingis die de Australian Open drie keer op rij wint. Hingis deed dat tussen 1997 en 1999.
Ook Coco Gauff voegde zich bij de laatste acht. De als derde geplaatste Amerikaanse had wel drie sets nodig tegen voormalig olympisch kampioene Belinda Bencic: 5-7 6-2 6-1. De partij duurde een kleine tweeënhalf uur. De Zwitserse Bencic was in de tweede ronde nog te sterk voor de Nederlandse Suzan Lamens.
In de kwartfinales speelt Gauff (20) tegen de Spaanse Paula Badosa, die de Servische Olga Danilovic in twee sets versloeg.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
7 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
11 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden