Aryna Sabalenka plaatst zich voor kwartfinale Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De als eerste geplaatste tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de wereld uit Belarus versloeg in 62 minuten de Russische tiener Mirra Andrejeva: 6-1 6-2.
Sabalenka neemt het in de kwartfinales op tegen Anastasia Pavlioetsjenkova. De als 27e geplaatste Russin versloeg in haar partij uit de vierde ronde de Kroatische Donna Vekic in twee sets: 7-6 (0) 6-0. De 26-jarige Sabalenka kan de eerste vrouw worden sinds de Zwitserse Martina Hingis die de Australian Open drie keer op rij wint. Hingis deed dat tussen 1997 en 1999.
Ook Coco Gauff voegde zich bij de laatste acht. De als derde geplaatste Amerikaanse had wel drie sets nodig tegen voormalig olympisch kampioene Belinda Bencic: 5-7 6-2 6-1. De partij duurde een kleine tweeënhalf uur. De Zwitserse Bencic was in de tweede ronde nog te sterk voor de Nederlandse Suzan Lamens.
In de kwartfinales speelt Gauff (20) tegen de Spaanse Paula Badosa, die de Servische Olga Danilovic in twee sets versloeg.
Meer uit Sport
NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
13 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
14 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
15 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
16 uur geleden