Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arubaanse docenten eisen ontslag van minister van Onderwijs

Arubaanse docenten eisen ontslag van minister van Onderwijs

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse onderwijsvakbond SIMAR heeft maandagmiddag (lokale tijd) een 'mars van wantrouwen' gehouden. De actie was gericht tegen minister van Onderwijs Rudy Lampe. Volgens de docenten heeft Lampe zich de afgelopen weken een onbetrouwbare onderhandelingspartner getoond. De mars is zonder incidenten verlopen.

De vakbond is het niet eens met de bezuiniging van 12,5 procent op hun arbeidsvoorwaarden, een eis die Nederland heeft gesteld aan Aruba, Curaçao en Sint Maarten voor het geven van leningen om de problemen op te vangen die zijn ontstaan door de coronacrisis.

De docenten willen hierover met de overheid overleggen, maar hebben geen vertrouwen meer in Lampe. Ze hebben een petitie overhandigd waarin ze de regering vragen Lampe naar huis te sturen en een nieuwe minister van Onderwijs te benoemen.

Meer uit Binnenland

Ministers veroordelen rellen bij opvanglocatie Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.

19 minuten geleden
Meerdere aanhoudingen bij protest tegen asielopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.

54 minuten geleden
Burgemeester Wijdemeren vaardigt noodbevel uit voor Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.

1 uur geleden
Brand bij noodopvanglocatie Loosdrecht tijdens azc-demonstratie

LOOSDRECHT (ANP) - Bij de noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht is tijdens een anti-azc-demonstratie brand uitgebroken. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.

2 uur geleden
Halsema voorzitter stedennetwerk voor democratische waarden

AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam is dinsdag gekozen tot de eerste internationale voorzitter van The Pact of Free Cities, meldt de gemeente in een verklaring. De in 2019 opgerichte organisatie komt op voor democratische waarden en zet zich af tegen nationaal-populisme. Wereldwijd hebben tientallen steden zich aangesloten.

4 uur geleden
Kerken erkennen leed van afstandsmoeders, maar geen excuses

BAARN (ANP) - Dat ongetrouwde vrouwen vroeger afstand moesten doen van hun pasgeboren kinderen was "een ingrijpende en pijnlijke gebeurtenis". Het Interkerkelijk Contact in Overheidszaken (CIO), een samenwerkingsverband van ongeveer dertig kerkgenootschappen, laat dinsdag weten dat de kerken het leed erkennen. Excuses worden niet aangeboden.

5 uur geleden
Twee Duitse militairen van NAVO-basis Brunssum belaagd en verwond

BRUNSSUM (ANP) - Twee Duitse militairen van het NAVO-hoofdkwartier in Brunssum zijn in die gemeente door onbekenden belaagd. Een van hen raakte daarbij lichtgewond, meldt de politie. De politie onderzoekt het incident. De daders waren volgens persbureau dpa gemaskerd en riepen leuzen tegen de NAVO. Wanneer en waar het precies is gebeurd, is niet bekendgemaakt.

6 uur geleden