Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aruba versoepelt tijden van avondklok

Aruba versoepelt tijden van avondklok

ORANJESTAD (ANP) - Aruba past de tijden van de avondklok opnieuw aan. Vanaf woensdag 7 oktober moeten mensen binnen blijven tussen middernacht en vijf uur 's ochtends. Alle winkels en horecagelegenheden moeten om elf uur 's avonds dicht. Dat heeft minister van Volksgezondheid Dangui Oduber maandagavond bekend gemaakt. Het betreft een versoepeling van de avondklok. Dat is een gevolg van de drastische vermindering van het aantal besmettingen in de afgelopen weken.

Op 16 september was er sprake van 1630 besmettingen op het eiland, op ruim 100.000 inwoners. Daarna volgde een snelle daling. Op 5 oktober waren nog 451 besmettingen geregistreerd. Tegelijkertijd neemt het aantal overledenen wel toe, maandag stierf nog een patiënt met Covid-19 in het ziekenhuis, waardoor het aantal coronadoden is gestegen naar 31.

Vanaf 26 augustus gold voor de tweede keer op Aruba een avondklok om verspreiding van corona tegen te gaan. De eerste keer was tussen 20 maart en 28 mei. De beperking gold van 26 augustus tussen middernacht en vijf uur 's ochtends. Op 18 september scherpte de regering de avondklok aan waardoor sinds die dag niemand zonder toestemming de straat op mocht tussen 22.00 en 05.00 uur. Nu is de avondklok weer versoepeld.

Meer uit Buitenland

Jetten roept EU-leiders op meer hulp aan Oekraïne te geven

BRUSSEL (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle EU-regeringsleiders op meer te doen om Oekraïne te ondersteunen. Het moet gaan om onder meer financiële en militaire steun. Veel Europese landen blijven achter in hun hulp aan Oekraïne, zei Jetten voor het begin van de EU-top tegen de internationale pers. "Laten we dus een tandje bijzetten."

22 minuten geleden
Krant: VS willen dat Europa bevroren miljarden Rusland afstaat

BRUSSEL/WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben opnieuw voorgesteld dat Europese landen miljarden euro's aan bevroren tegoeden van de Russische centrale bank afstaan. De VS zouden die willen gaan beheren om zo de onderhandelingen met Rusland over een einde aan de oorlog op gang te brengen, meldt de Financial Times.

31 minuten geleden
Leerlingen omgekomen bij instorting school Pakistan

ISLAMABAD (ANP) - Zeker twintig leerlingen zijn in Pakistan om het leven gekomen toen het dak van een school instortte. Het ziekenhuis meldt dat het gaat om kinderen van 13 jaar oud en jonger, schrijft de krant Dawn.

33 minuten geleden
Costa Rica opent door El Salvador geïnspireerde megagevangenis

SAN JOSÉ (ANP/RTR/AFP) - Costa Rica heeft een eigen megagevangenis geopend. Die heet CACCO en moet ruimte bieden voor meer dan 5000 gevangenen. "Wie de wet breekt, moet daarvoor de prijs betalen", zei de rechtse president Laura Fernández in een grote gang met rijen cellen. Ze beloofde misdaad hard aan te pakken.

1 uur geleden
Zelensky: Oekraïne hervat aanvallen op Russische raffinaderijen

LONDEN (ANP) - Oekraïne gaat weer Russische olieraffinaderijen bestoken, ondanks Amerikaanse druk om af te zien van dergelijke aanvallen. Dat zei president Volodymyr Zelensky in een interview met zakenkrant Financial Times.

1 uur geleden
CNN: VS overwegen inzet 'moeder aller bommen' in Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft een nieuw aanvalsplan voor Iran ontwikkeld dat ook de inzet van de zogeheten 'moeder aller bommen' bevat om infrastructuur voor energie en nucleaire installaties aan te vallen. Dit voor het geval dat president Donald Trump het bevel geeft om de aanvallen te hervatten net voor of net na de tussentijdse verkiezingen begin november. Dat zeiden "meerdere" ingewijden tegen CNN.

2 uur geleden
Trump kondigt militair supercomplex aan voor Montana

KALISPELL (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering gaat in de staat Montana een "supercomplex" aanleggen om geavanceerde militaire technologie te testen, inclusief autonome wapens, ruimtesystemen, elektronische oorlogsvoering en hypersonische wapens. Dat kondigde president Donald Trump aan op zijn campagnetour voor de tussentijdse verkiezingen.

2 uur geleden