Aruba versoepelt tijden van avondklok
ORANJESTAD (ANP) - Aruba past de tijden van de avondklok opnieuw aan. Vanaf woensdag 7 oktober moeten mensen binnen blijven tussen middernacht en vijf uur 's ochtends. Alle winkels en horecagelegenheden moeten om elf uur 's avonds dicht. Dat heeft minister van Volksgezondheid Dangui Oduber maandagavond bekend gemaakt. Het betreft een versoepeling van de avondklok. Dat is een gevolg van de drastische vermindering van het aantal besmettingen in de afgelopen weken.
Op 16 september was er sprake van 1630 besmettingen op het eiland, op ruim 100.000 inwoners. Daarna volgde een snelle daling. Op 5 oktober waren nog 451 besmettingen geregistreerd. Tegelijkertijd neemt het aantal overledenen wel toe, maandag stierf nog een patiënt met Covid-19 in het ziekenhuis, waardoor het aantal coronadoden is gestegen naar 31.
Vanaf 26 augustus gold voor de tweede keer op Aruba een avondklok om verspreiding van corona tegen te gaan. De eerste keer was tussen 20 maart en 28 mei. De beperking gold van 26 augustus tussen middernacht en vijf uur 's ochtends. Op 18 september scherpte de regering de avondklok aan waardoor sinds die dag niemand zonder toestemming de straat op mocht tussen 22.00 en 05.00 uur. Nu is de avondklok weer versoepeld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.
2 uur geledenWISMAR (ANP) - Bultrug Timmy, die weken vastlag voor de kust van Duitsland, is onderweg naar de Noordzee. Hij ligt in de waterbak van een schip en wordt naar diepe wateren gebracht, meldt de krant Bild. Eerder op de dag wist het reddingsteam de walvis in de waterbak te krijgen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft woensdag in Brussel ook een ontmoeting met António Costa, de voorzitter van de EU-leiders. Eerder meldde Magyar al dat hij met Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zou spreken over de bevroren Europese subsidies voor zijn land.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Er komt geen parlementair onderzoek naar de Britse premier Keir Starmer. In het parlement wist de motie hiervoor geen meerderheid te behalen. Uit het onderzoek had duidelijk moeten worden of de sociaaldemocraat Starmer het Lagerhuis mogelijk bewust of onbewust heeft misleid in de affaire rond de benoeming van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.
4 uur geledenSANTA MARTA (ANP) - Een snellere overstap op schone energiebronnen is niet alleen noodzakelijk voor het klimaat, maar ook om minder kwetsbaar te worden voor een volgende energiecrisis. Met die boodschap is Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) naar de conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen in Colombia gekomen.
4 uur geleden