Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aruba rekent op code geel volgende week

Aruba rekent op code geel volgende week

ORANJESTAD (ANP) - Aruba wordt volgens de Arubaanse minister van Toerisme Dangui Oduber volgende week ook een code geel-bestemming voor passagiers uit Nederland. Dat heeft de minister dinsdag gezegd tegen Arubaanse media. Afgelopen vrijdag sprak Oduber met staatssecretaris Paul Blokhuis (Volksgezondheid, Welzijn en Sport), op basis daarvan sprak hij zijn verwachting uit.

Oduber noemde het onlangs vreemd dat Curaçao voor Nederlandse bezoekers wel een code geel-bestemming is en Aruba (ongeveer 100.000 bewoners) niet. Op Curaçao (ongeveer 160.000 inwoners) zijn er 467 actieve besmettingen. Op Aruba waren er dinsdag 85 actieve besmettingen, maar het eiland heeft momenteel code oranje. Dat betekent dat alleen mag worden gereisd als het noodzakelijk is.

Als het RIVM besluit dat ook Aruba een code geel-bestemming is, kunnen toeristen vanuit Nederland gewoon komen. Aruba is tijdens de tweede coronagolf zwaar getroffen en kende rond september enige tijd meer dan 1600 besmettingen, ook zijn er 44 mensen overleden sinds maart van dit jaar.

Het beleid van het eiland is om veel mensen te testen. In totaal zijn sinds het begin van de pandemie meer dan 45.000 mensen getest, onder wie ook toeristen. Het eiland, dat voor de economie voor een belangrijk deel afhankelijk is van toerisme, ontvangt momenteel vooral Amerikaanse toeristen. In oktober ontving het eiland zo'n 23.000 passagiers, van wie bijna 21.000 uit Amerika kwamen.

Meer uit Binnenland

Bewoners ontruimde woningen Amsterdam-West mogen naar huis

AMSTERDAM (ANP) - De omgeving van de Nierkerkestraat in Amsterdam-West is weer vrijgegeven, meldt de politie. Dinsdagmiddag crashte daar na een politieachtervolging een auto met daarin explosief materiaal. Alle bewoners van de huizen die werden ontruimd, mogen naar huis.

2 uur geleden
Media: Nederlander omgekomen bij bootongeluk Iguaçu-watervallen

FOZ DO IGUAÇU (ANP) - Een 26-jarige Nederlander is op dinsdagmiddag overleden bij een ongeluk tijdens een bootsafari bij de Iguaçu-watervallen op de grens van Brazilië en Argentinië. Dat melden verschillende media uit de regio. Er zouden meerdere Nederlanders op de boot hebben gezeten.

3 uur geleden
Duizenden mensen bijeen in Amsterdam na aanslag Pride Berlijn

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Homomonument in Amsterdam zijn dinsdagavond enkele duizenden mensen samengekomen om stil te staan bij de slachtoffers van de aanslag op de Pride in Berlijn afgelopen zaterdag. Daarbij kwam een vrouw om het leven en raakten tientallen mensen gewond.

4 uur geleden
Advocaat: cliënt gestoken in PI door man die eerder Kamil E. stak

GRAVE (ANP) - Een gevangene van de penitentiaire inrichting is vrijdag in het Noord-Brabantse Grave meermaals gestoken door een medegevangene. Dat zegt de advocaat van het slachtoffer desgevraagd. De dader is volgens hem de man die eerder Kamil E., chauffeur bij de moord op Peter R. de Vries, gestoken zou hebben in de PI Roermond.

4 uur geleden
Water in westen wordt steeds zouter, 'pijnlijke' ingrepen dreigen

LEIDEN (ANP) - Door de aanhoudende droogte en de steeds lagere aanvoer van water via de Rijn neemt de verzilting in het westen van Nederland toe. Zout zeewater trekt steeds verder het binnenland in. Het Hoogheemraadschap van Rijnland, dat een deel van het kustgebied in Noord- en Zuid-Holland beheert, verwacht door het watertekort snel "pijnlijke maatregelen" te moeten nemen.

5 uur geleden
Reisadvies Spanje naar geel om natuurbranden

DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Spanje is vanaf dinsdag geel vanwege de natuurbranden die er woeden. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten dat het mogelijk is om naar Spanje te reizen, "maar bekijk voorafgaand en tijdens uw reis of uw bestemming getroffen is".

6 uur geleden
Verdachte dodelijke aanrijding Vogelwaarde langer vast

VOGELWAARDE (ANP) - De inmiddels 20-jarige verdachte van het dodelijke ongeval in het Zeeuwse Vogelwaarde vorige maand blijft 60 dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechter dinsdag besloten.

7 uur geleden