Aruba meldt hoogste aantal coronabesmettingen op één dag
ORANJESTAD (ANP) - Op Aruba zijn woensdag 141 nieuwe coronabesmettingen geregistreerd. Niet eerder was er sprake van zo'n grote stijging op één dag. Het gaat allemaal om lokale besmettingen, niet om toeristen. Woensdag werd ook bekend dat 58 patiënten zijn hersteld van het virus.
In totaal zijn er nu 1364 actieve besmettingen op Aruba. Er liggen 38 patiënten met een coronabesmetting in het ziekenhuis, waarvan elf op de intensive care. Sinds het begin van de crisis zijn vijftien personen aan de ziekte overleden op het eiland.
Het aantal besmettingen op Aruba is al lange tijd veel hoger dan op Sint-Maarten en Curaçao. Op Sint-Maarten waren er woensdag 178 actieve besmettingen. Er liggen zes mensen met het virus in het ziekenhuis. Op Curaçao waren er woensdag 64 besmettingen, waarvan één persoon in het ziekenhuis ligt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Twee mannen zijn gearresteerd omdat ze Rusland zouden hebben geholpen met het uitvoeren van cyberaanvallen en het verspreiden van desinformatie. Daarmee hebben ze Europese sancties tegen Rusland omzeild, denkt de fiscale recherche FIOD. Datacentra bij Schiphol en in Dronten zijn doorzocht. Daarbij zijn meer dan achthonderd servers in beslag genomen.
19 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich zorgen over het welzijn van de asielzoekers die buiten bij het aanmeldcentrum in Ter Apel wachten. De komende dagen loopt de temperatuur op tot boven de 25 graden. Op het terrein voor de opvanglocatie is nauwelijks schaduw.
39 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er ook vrijdagavond niet voor alle asielzoekers bij het aanmeldcentrum in Ter Apel plek is. Daarover is momenteel nog niets afgesproken, laat een woordvoerder weten. Pas aan het einde van de dag wordt duidelijk voor hoeveel mensen er eventueel elders opvang geregeld moet worden.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Een groep asielzoekers is vrijdagochtend weer aangekomen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel nadat zij de nacht hadden doorgebracht in een sporthal in Gieten. Het gaat volgens het Rode Kruis om zo'n honderd mensen.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - De asielzoekers die donderdagnacht niet terechtkunnen in het opvangcentrum in het Groningse Ter Apel, worden overgebracht naar het nabijgelegen Gieten. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Domplein in Utrecht is donderdagavond rond 18.30 uur gevuld met honderden mensen die een demonstratie voor solidariteit bijwonen. Dat ziet een ANP-verslaggever. De sfeer is gemoedelijk. De demonstratie is een initiatief van De Straat Op, een samenwerkingsverband van verschillende organisaties zoals DeGoedeZaak, Extinction Rebellion (XR) en de Dolle Mina's.
14 uur geleden