'Aruba is klaar om weer toeristen te ontvangen’
ORANJESTAD (ANP) - Volgens de Arubaanse minister-president Evelyn Wever-Croes is Aruba klaar om vanaf aanstaande woensdag weer toeristen vanuit Nederland en enkele andere Europese landen te verwelkomen. Dat zei de minister-president nadat afgelopen zaterdag bij een repatriëringsvlucht van Arubanen in Nederland alle 51 aanwezige passagiers zijn getest op de luchthaven van Aruba. Die testen zijn goed verlopen, aldus de minister-president.
Tot eind van de maand moet iedereen die terugkeert op Aruba verplicht in quarantaine. Vanaf woensdag, 1 juli, is dat niet meer nodig en is het eiland open voor toeristen, met in eerste instantie een maximum van tweeduizend toeristen per week. Wel zal iedereen bij aankomst op de luchthaven een PCR-test moeten onder gaan, om de verspreiding van COVID-19 tegen te gaan.
Ook op Curaçao kunnen vanaf woensdag weer toeristen uit Nederland landen. Sint Maarten opent haar grenzen vanaf die datum behalve voor Nederlandse toeristen, ook voor Amerikaanse bezoekers. Zo staat er voor 2 juli een vlucht op het eiland gepland uit Atlanta en één uit New York. Aruba wil later deze maand de grenzen openen voor Amerikaanse toeristen, Curaçao beperkt zich voorlopig tot toeristen uit Nederland, België en Duitsland, met een maximum van tienduizend per maand.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
31 minuten geledenCASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.
50 minuten geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "De internationale rechtsorde staat onder druk en conflicten elders in de wereld hebben ook in Nederland grote impact." Dat zei koning Willem-Alexander maandag in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsontvangst voor Nederlandse genodigden in het Koninklijk Paleis Amsterdam.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die werd aangehouden nadat hij in zijn woning in Rotterdam-Zuid onderdak had geboden aan de vermiste Wendy (10) is maandag weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Het gaat om een 69-jarige man, die werd aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. Die verdenking blijft staan. Het is verboden onderdak te bieden aan een minderjarige zonder toestemming van de ouders.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.
6 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.
6 uur geleden