'Aruba en Nederland hebben akkoord bereikt’
ORANJESTAD (ANP) - Volgens de Arubaanse minister-president Evelyn Wever-Croes hebben Nederland en Aruba een akkoord bereikt over nieuwe financiële steun en het doorvoeren van hervormingen op het eiland. Wever-Croes heeft dat donderdag tegen Arubaanse media gezegd. Ze vloog woensdag naar Nederland en zal vrijdag aanwezig zijn bij de vergadering van de Rijksministerraad in Den Haag. Daar wordt een besluit genomen over het akkoord tussen beide landen.
Curaçao en Nederland ondertekenden op 2 november al een politiek akkoord waarbij ook afspraken zijn gemaakt over de oprichting van een Caribisch Orgaan voor Hervorming en Ontwikkeling, COHO. Het is de bedoeling dat Aruba zich daar ook bij aansluit. Sint-Maarten kan zich op termijn ook aansluiten.
Nederland presenteerde de eerste plannen hiervoor al begin juli. In eerste instantie hebben de Caribische landen van het Koninkrijk zich fel verzet tegen de intenties van Nederland. In de afgelopen maanden heeft staatssecretaris Raymond Knops van Koninkrijksrelaties echter met Curaçao en Aruba veel overleg gevoerd. Dat heeft geleid tot het toetreden van Curaçao en het vermoedelijk toetreden van Aruba.
Volgens Knops moet Sint-Maarten eerst voldoen aan de voorwaarden die zijn gesteld bij eerdere leningen voordat er verder kan worden gepraat. Daarbij gaat het onder meer om het doorvoeren van een verlaging van 25 procent op de salarissen van ministers en parlementariërs en een korting van 12,5 procent op de arbeidsvoorwaarden van ambtenaren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Eén op de vijf kinderen in de groepen vijf tot en met acht van de basisschool voelde zich in de afgelopen maand onveilig online. Dat meldt UNICEF op basis van antwoorden van ruim 218.000 leerlingen die meespeelden met de landelijke wedstrijd van de serious game MediaMasters. In totaal deden 290.000 leerlingen in 13.000 schoolklassen mee.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De administratieve werkdruk van zorgmedewerkers is in de afgelopen vijf jaar nauwelijks veranderd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Werknemers in de gezondheids- en welzijnszorg besteedden gemiddeld ruim een derde van hun tijd aan administratie, zoals verslagen maken en het registreren van informatie. Dit is het hoogst in de jeugdzorg.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail voldoet dit jaar niet aan de prestatieafspraken die het heeft gemaakt met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft impactvolle storingen op het spoor. Dit jaar vonden er al 530 grote incidenten plaats. Daarmee zijn er dit jaar voor het eerst meer storingen dan de toegestane 520.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Bij een mogelijke steekpartij in Leeuwarden is een persoon zwaargewond geraakt. Volgens de politie is het nog zeer onduidelijk wat er is gebeurd. Op X meldt de politie dat een voertuig is aangehouden dat mogelijk betrokken zou kunnen zijn bij het incident. De drie inzittenden zijn aangehouden.
7 uur geledenBARNEVELD (ANP) - In het Gelderse dorp Terschuur (gemeente Barneveld) is vogelgriep vastgesteld op een bedrijf met leghennen. Alle 62.000 kippen op de boerderij worden gedood. Dat moet voorkomen dat het virus zich verder kan verspreiden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Naties om in te stemmen met een plan om een internationale troepenmacht naar de Gazastrook te sturen, is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) "een belangrijke stap naar de volgende fases" in het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat liet Van Weel maandagavond weten op X.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bouwbedrijf Strukton heeft een rol gespeeld bij de uitbuiting van arbeidsmigranten bij de bouw van een metro in Riyad, meldt Amnesty International in een rapport. Meer dan tien jaar lang werkten tienduizenden arbeidsmigranten onder slechte omstandigheden aan de metro, die volgens Amnesty International van belang is voor de voorbereidingen op het WK voetbal in 2034.
10 uur geleden