Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Aruba en Nederland hebben akkoord bereikt’

'Aruba en Nederland hebben akkoord bereikt’

ORANJESTAD (ANP) - Volgens de Arubaanse minister-president Evelyn Wever-Croes hebben Nederland en Aruba een akkoord bereikt over nieuwe financiële steun en het doorvoeren van hervormingen op het eiland. Wever-Croes heeft dat donderdag tegen Arubaanse media gezegd. Ze vloog woensdag naar Nederland en zal vrijdag aanwezig zijn bij de vergadering van de Rijksministerraad in Den Haag. Daar wordt een besluit genomen over het akkoord tussen beide landen.

Curaçao en Nederland ondertekenden op 2 november al een politiek akkoord waarbij ook afspraken zijn gemaakt over de oprichting van een Caribisch Orgaan voor Hervorming en Ontwikkeling, COHO. Het is de bedoeling dat Aruba zich daar ook bij aansluit. Sint-Maarten kan zich op termijn ook aansluiten.

Nederland presenteerde de eerste plannen hiervoor al begin juli. In eerste instantie hebben de Caribische landen van het Koninkrijk zich fel verzet tegen de intenties van Nederland. In de afgelopen maanden heeft staatssecretaris Raymond Knops van Koninkrijksrelaties echter met Curaçao en Aruba veel overleg gevoerd. Dat heeft geleid tot het toetreden van Curaçao en het vermoedelijk toetreden van Aruba.

Volgens Knops moet Sint-Maarten eerst voldoen aan de voorwaarden die zijn gesteld bij eerdere leningen voordat er verder kan worden gepraat. Daarbij gaat het onder meer om het doorvoeren van een verlaging van 25 procent op de salarissen van ministers en parlementariërs en een korting van 12,5 procent op de arbeidsvoorwaarden van ambtenaren.

Meer uit Binnenland

Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

4 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

7 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

11 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

15 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

15 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

16 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

18 uur geleden