Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Aruba en Nederland hebben akkoord bereikt’

'Aruba en Nederland hebben akkoord bereikt’

ORANJESTAD (ANP) - Volgens de Arubaanse minister-president Evelyn Wever-Croes hebben Nederland en Aruba een akkoord bereikt over nieuwe financiële steun en het doorvoeren van hervormingen op het eiland. Wever-Croes heeft dat donderdag tegen Arubaanse media gezegd. Ze vloog woensdag naar Nederland en zal vrijdag aanwezig zijn bij de vergadering van de Rijksministerraad in Den Haag. Daar wordt een besluit genomen over het akkoord tussen beide landen.

Curaçao en Nederland ondertekenden op 2 november al een politiek akkoord waarbij ook afspraken zijn gemaakt over de oprichting van een Caribisch Orgaan voor Hervorming en Ontwikkeling, COHO. Het is de bedoeling dat Aruba zich daar ook bij aansluit. Sint-Maarten kan zich op termijn ook aansluiten.

Nederland presenteerde de eerste plannen hiervoor al begin juli. In eerste instantie hebben de Caribische landen van het Koninkrijk zich fel verzet tegen de intenties van Nederland. In de afgelopen maanden heeft staatssecretaris Raymond Knops van Koninkrijksrelaties echter met Curaçao en Aruba veel overleg gevoerd. Dat heeft geleid tot het toetreden van Curaçao en het vermoedelijk toetreden van Aruba.

Volgens Knops moet Sint-Maarten eerst voldoen aan de voorwaarden die zijn gesteld bij eerdere leningen voordat er verder kan worden gepraat. Daarbij gaat het onder meer om het doorvoeren van een verlaging van 25 procent op de salarissen van ministers en parlementariërs en een korting van 12,5 procent op de arbeidsvoorwaarden van ambtenaren.

Meer uit Binnenland

OM vreest naam verdachte in zaak-Lisa nooit te achterhalen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.

2 uur geleden
Zoon Sunny Bergman heeft aangifte gedaan van geweldsincident

VENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.

3 uur geleden
NVJ is bang dat bezuinigingen diversiteit in Hilversum raken

AMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.

4 uur geleden
Teleurstelling bij presentatoren BNNVARA en AVROTROS

HILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat onder meer BNNVARA en AVROTROS stoppen met een paar populaire programma's.

6 uur geleden
Maritiem Museum Rotterdam toont historisch scheepje

ROTTERDAM (ANP) - Het Maritiem Museum Rotterdam toont vanaf donderdag een historisch topstuk dat aan de basis stond van de dam in de Rotte en de stad Rotterdam. Het gaat om een zogenoemde punter, een middeleeuws scheepje, dat omstreeks 1270 werd gebruikt om de dam te bouwen.

6 uur geleden
Congresleden VS pleiten voor herstel panelen Margraten

WASHINGTON (ANP) - Meerdere leden van het Amerikaanse Congres willen dat de regering de verdwenen panelen over zwarte militairen op de begraafplaats in het Limburgse Margraten terugplaatst. Ook vragen ze om opheldering over de kwestie, aldus de politici in een brief waar De Limburger eerder over berichtte.

6 uur geleden
Koning feliciteert Suriname met jubileum bij opening museum

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft Suriname gefeliciteerd met vijftig jaar onafhankelijkheid van Nederland. Hij deed dat bij de officiële opening van het Suriname Museum in Amsterdam, waar hij een plaquette onthulde. Willem-Alexander feliciteerde ook het nieuwe museum. Hij prees het doorzettingsvermogen van de initiatiefnemers en het resultaat ervan "na vier jaar keihard werken".

6 uur geleden