Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Artsen zonder Grenzen tevreden over medische respons in Marokko

Artsen zonder Grenzen tevreden over medische respons in Marokko

MARRAKECH (ANP) - Het team van Artsen zonder Grenzen in Marokko ziet dat in het land veel wordt gedaan om hulp te bieden in de door de aardbeving getroffen gebieden. De hulporganisatie zegt geen verkeerde dingen te zien bij de medische en humanitaire respons. "In bijna alle dringende en acute medische en humanitaire behoeften wordt voorzien."

Ook zijn de ziekenhuizen niet overbelast, aldus Artsen zonder Grenzen, dat met een team van zo'n vijftien mensen sinds zaterdag in het land aanwezig is. De ziekenhuizen functioneren goed, zijn goed georganiseerd en hebben voldoende hulpverleners. Al is de situatie wel anders voor de middelgrote en kleine plaatsen, waar ze vooral medicijnen kunnen gebruiken. Ook kan volgens Artsen zonder Grenzen op het gebied van geestelijke gezondheidszorg meer gedaan worden.

Het team heeft onder meer de situatie in de provincie Al Haouz bekeken en is ook naar enkele afgelegen dorpen geweest in de provincie Chichaoua. In de dorpen Amizmiz, Tahanaout en Tafingoult zijn onder meer medicijnen uitgedeeld. Het hulpverleningsteam zag in Amizmiz, vlak bij het epicentrum, dat een kleine kliniek ongeveer 350 mensen heeft behandeld. 75 van hen met ernstigere verwondingen zijn doorverwezen naar Marrakech.

De Rode Halve Maan, een zusterorganisatie van het Rode Kruis, en het Marokkaanse leger hebben volgens Artsen zonder Grenzen de afgelopen dagen bergen werk verzet. Er wordt water, voedsel en matrassen uitgedeeld, zodat de mensen buiten kunnen slapen. Ook zijn in de verwoeste dorpen veel reddingswerkers aanwezig.

Meer uit Buitenland

Kallas: EU legt focus op de-escalatie en vrije scheepvaart

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken zijn het erover eens dat de focus van de Europese Unie in de oorlog in Iran moet liggen op de-escalatie en de vrijheid van scheepvaart. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering van de ministers in Brussel. "Europa heeft geen belang bij een eindeloze oorlog."

2 minuten geleden
Trump roept landen opnieuw op te helpen in de Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw bondgenoten opgeroepen zich te melden voor de bescherming van de Straat van Hormuz. De aan Iran grenzende zeestraat is door dat land grotendeels afgesloten, wat al leidde tot aanvallen op containerschepen. Dat heeft grote gevolgen voor de wereldwijde oliemarkt, de Straat van Hormuz is goed voor circa een vijfde van het wereldwijde olietransport.

1 uur geleden
BBC wil smaadzaak Trump laten seponeren

LONDEN (ANP) - De BBC wil de zaak die de Amerikaanse president Donald Trump tegen de Britse omroep heeft aangespannen laten verwerpen. Trump klaagde de BBC eind vorig jaar aan vanwege de montage van een van zijn toespraken in een documentaire en eiste 10 miljard dollar.

1 uur geleden
EU zet Iraanse viceminister Binnenlandse Zaken op sanctielijst

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben maandag nog eens zestien Iraniërs en drie Iraanse bedrijven op de EU-sanctielijst gezet. Zij speelden een sleutelrol in de onderdrukking van de straatprotesten in januari 2026, aldus de EU. Daarbij vielen duizenden burgerslachtoffers. Het gaat onder meer om de Iraanse viceminister van Binnenlandse Zaken.

2 uur geleden
Amnesty wil verantwoording VS over aanval op Iraanse school

MINAB (ANP) - Amnesty International wil dat degenen die verantwoordelijk zijn voor de luchtaanval op een school in Iran ter verantwoording worden geroepen. De mensenrechtenorganisatie zegt uitgebreid onderzoek te hebben gedaan en stelt dat het Amerikaanse leger waarschijnlijk niet genoeg voorzorgsmaatregelen heeft genomen om burgerslachtoffers te voorkomen. In de school werden zeker 168 mensen gedood, onder wie meer dan honderd kinderen.

3 uur geleden
Spanje doet niet mee aan wegruimen blokkade Straat van Hormuz

MADRID (ANP) - Spanje doet niet mee aan een militaire missie in de Straat van Hormuz, zegt defensieminister Margarita Robles. Spanje noemt de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran al langer illegaal. Het peinst er volgens haar niet over om mee te gaan in pogingen om die oorlog te ondersteunen.

4 uur geleden
Rusland zegt geen Kenianen meer te laten vechten in Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft met Kenia afgesproken dat er geen Kenianen meer zullen worden ingezet in de oorlog met Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken Musalia Mudavadi zei die toezegging te hebben gekregen in een gesprek met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov in Moskou.

5 uur geleden