
Artsen zonder Grenzen sluit ziekenhuis Haïti om bendegeweld
PORT-AU-PRINCE (ANP/RTR) - Hulporganisatie Artsen zonder Grenzen (AzG) sluit een ziekenhuis in de Haïtiaanse hoofdstad Port-au-Prince, omdat de veiligheid van personeel en patiënten daar op het spel staat door toenemend bendegeweld. In een andere AzG-hulppost in de arme wijk Cité Soleil reduceert de organisatie de activiteiten.
AzG laat in een verklaring weten dat het ziekenhuis zelf niet het doelwit is geweest van de bendes, maar dat het zich in de frontlinie bevindt nu zich op enkele meters van het hospitaal oorlogstaferelen afspelen. Dat heeft al aan mensen het leven gekost: een kind dat aan de beademing lag is overleden toen patiënten moesten worden vervoerd vanwege schoten die rond het gebouw werden gelost, en een man is doodgeschoten toen hij voor het ziekenhuis de straat overstak.
Eerder dit jaar sloot AzG een ziekenhuis even buiten Port-au-Prince, nadat een patiënt was doodgeschoten toen hij de spoedeisende hulp verliet. De hulporganisatie benadrukt wel actief te blijven in het door geweld geteisterde Haïti. AzG runt daar onder meer mobiele hulpposten, centra voor zwangere vrouwen en baby's en een kliniek waar schotwonden worden behandeld en slachtoffers van seksueel geweld, een veelvoorkomende misdaad tijdens het bendegeweld, worden bijgestaan.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een akkoord met Nieuw-Caledonië aangekondigd. Het overzeese gebied blijft Frans, maar wordt wel een staat. "Een staat Nieuw-Caledonië binnen de Republiek: het is een keuze gebaseerd op vertrouwen", schreef de Franse president Emmanuel Macron op X, en prees het "historische" akkoord.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - In en rondom Barcelona is het leven flink ontregeld door zware regenval. Het treinverkeer in Catalonië werd kortstondig stilgelegd en enkele wegen werden afgesloten, omdat een groot deel van de regio in het noordoosten van Spanje getroffen was door stortregens, aldus autoriteiten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering is in gesprek met vijf door Republikeinen geleide staten om er nieuwe detentiecentra voor migranten te bouwen. Dat meldt minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem. De nieuwe faciliteiten worden volgens Noem gemodelleerd naar een detentiecentrum in Florida dat bekendstaat als Alligator Alcatraz.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Het tekort aan brandstoffen in de Gazastrook heeft een "kritiek niveau" bereikt. Daarvoor hebben zeven agentschappen van de Verenigde Naties zaterdag gewaarschuwd in een verklaring.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse autoriteiten zeggen opnieuw tientallen personen te hebben opgepakt die steun betuigden aan de verboden pro-Palestijnse groep Palestine Action. Dat gebeurde tijdens een demonstratie in de buurt van het parlementsgebouw. Actievoerders hadden borden meegenomen met teksten als 'Ik ben tegen genocide. Ik steun Palestine Action'.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - De VN-organisatie UNESCO heeft de zogenoemde sprookjeskastelen van de Beierse koning Ludwig II op de werelderfgoedlijst geplaatst. Het gaat om de kastelen Neuschwanstein, Herrenchiemsee en Linderhof, en het koninklijk huis op de Schachenberg in Beieren.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran gaat op een andere manier samenwerken met het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA), aldus minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. "Onze samenwerking met het agentschap is niet gestopt, maar zal een nieuwe vorm aannemen", verklaarde de bewindsman tegenover diplomaten. Hij zei dat verzoeken om nucleaire installaties te inspecteren "per geval zullen worden beoordeeld".
13 uur geleden