
Artsen zonder Grenzen sluit ziekenhuis Haïti om bendegeweld
PORT-AU-PRINCE (ANP/RTR) - Hulporganisatie Artsen zonder Grenzen (AzG) sluit een ziekenhuis in de Haïtiaanse hoofdstad Port-au-Prince, omdat de veiligheid van personeel en patiënten daar op het spel staat door toenemend bendegeweld. In een andere AzG-hulppost in de arme wijk Cité Soleil reduceert de organisatie de activiteiten.
AzG laat in een verklaring weten dat het ziekenhuis zelf niet het doelwit is geweest van de bendes, maar dat het zich in de frontlinie bevindt nu zich op enkele meters van het hospitaal oorlogstaferelen afspelen. Dat heeft al aan mensen het leven gekost: een kind dat aan de beademing lag is overleden toen patiënten moesten worden vervoerd vanwege schoten die rond het gebouw werden gelost, en een man is doodgeschoten toen hij voor het ziekenhuis de straat overstak.
Eerder dit jaar sloot AzG een ziekenhuis even buiten Port-au-Prince, nadat een patiënt was doodgeschoten toen hij de spoedeisende hulp verliet. De hulporganisatie benadrukt wel actief te blijven in het door geweld geteisterde Haïti. AzG runt daar onder meer mobiele hulpposten, centra voor zwangere vrouwen en baby's en een kliniek waar schotwonden worden behandeld en slachtoffers van seksueel geweld, een veelvoorkomende misdaad tijdens het bendegeweld, worden bijgestaan.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin gaat niet naar Turkije voor onderhandelingen met Oekraïne. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky had gezegd dat hij persoonlijk met Poetin wilde praten, maar de president behoort niet tot de delegatie die donderdag naar Istanbul afreist.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is niet van plan om donderdag naar Turkije af te reizen voor gesprekken met zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky. Dat schrijft de onafhankelijke krant The Moscow Times op basis van anonieme bronnen rond het Kremlin.
4 uur geledenAMMAN (ANP) - Jordanië heeft vier kankerpatiënten en twaalf van hun familieleden uit de Gazastrook geëvacueerd voor een behandeling, meldt staatspersbureau Petra. Het betreft de tweede groep kinderen uit het door oorlog verwoeste gebied, die wordt opgevangen. In februari kondigde de Jordaanse koning Abdullah, toen op bezoek in het Witte Huis, aan om voor in totaal tweeduizend zieke kinderen uit Gaza een medische behandeling te faciliteren.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky weet nog steeds niet wie donderdag namens Rusland naar Turkije komt voor de geplande onderhandelingen met Oekraïne. Zelensky wil alleen meedoen aan de gesprekken als president Vladimir Poetin zelf komt, maar die heeft zijn aanwezigheid nog niet bevestigd.
5 uur geledenPAU (ANP/AFP) - De Franse premier François Bayrou ontkent dat hij al in de jaren negentig op de hoogte was van grootschalig misbruik op een katholieke school. Hij moest getuigen voor een parlementaire commissie over wat hij wist over het schandaal toen hij minister van Onderwijs was, van 1993 tot 1997.
7 uur geledenGRANADA (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring in Spanje en Portugal van twee weken geleden is ontstaan in een onderstation in de zuidelijke stad Granada, meldt de Spaanse minister van Energie Sara Aagesen. Het is nog altijd niet duidelijk wat de oorzaak was van de stroomuitval.
9 uur geledenDOHA (ANP) - Donald Trump is onder de indruk van de nieuwe Syrische leider Ahmed al-Sharaa, heeft hij kort na een ontmoeting gezegd tegen journalisten. Hij omschreef de voormalige guerrillaleider als een "jonge, aantrekkelijke man" met een hele sterke achtergrond. De ontmoeting was volgens hem "geweldig".
10 uur geleden