Artsen zonder Grenzen: kwart van Gazaanse kinderen ondervoed
GAZA-STAD (ANP) - Artsen zonder Grenzen (AzG) meldt dat een kwart van alle jonge kinderen en zwangere of borstvoeding gevende vrouwen die vorige week in hun klinieken in Gaza werden onderzocht, ondervoed was. De hulporganisatie legt de schuld hiervoor bij het "uithongeringsbeleid" van Israël.
De kinderen waren tussen de 6 maanden en 5 jaar. AzG waarschuwt dat het percentage ernstig ondervoede kinderen onder de 5 jaar in slechts twee weken tijd is verdrievoudigd. De groeiende voedseltekorten hebben volgens de lokale autoriteiten geleid tot meer dan 110 doden, vooral kinderen.
Er is "nauwelijks" voedsel beschikbaar in het grootste deel van de Gazastrook, zegt de organisatie. Die stelt dat "het gebruik van voedsel als wapen om druk uit te oefenen op een burgerbevolking niet genormaliseerd mag worden".
Kogel
Volgens de Verenigde Naties wordt sinds mei een minimale hoeveelheid hulpgoederen geleverd, na een maandenlange blokkade. Israël, dat de hulpstroom controleert, stelt dat de VN weigeren om tot Gaza toegelaten goederen te verdelen. De VN wijzen onder meer op belemmeringen van de Israëlische autoriteiten en aanhoudende vijandelijkheden die de toegang tot de hulpgoederen bemoeilijken.
Israël geeft ook Hamas de schuld. Die zou opzettelijk een humanitaire crisis veroorzaken. Een door Israël gesteunde organisatie, de Gaza Humanitarian Foundation (GHF), deelt sinds eind mei voedsel uit. Sindsdien zijn volgens de VN meer dan duizend Palestijnen gedood bij pogingen om voedselhulp te bereiken, voornamelijk bij de GHF.
AzG is tegen de GHF. Die zou zich niet bezighouden met humanitaire hulp maar met oorlogsmisdaden. Degenen die naar de voedselpunten gaan, "weten dat ze evenveel kans hebben om een zak meel te ontvangen als om met een kogel in hun hoofd te vertrekken", aldus AzG.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig directeur van de FBI James Comey is voor de derde keer aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. Volgens de aanklacht deelde hij in oktober 2016 geheime informatie over de nationale veiligheid met een verslaggever van The New York Times.
1 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.
5 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.
7 uur geledenCHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
8 uur geleden