Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Artsen zien nieuwe 'vaccinatiekloof' ontstaan in kwetsbare wijken

Artsen zien nieuwe 'vaccinatiekloof' ontstaan in kwetsbare wijken

ROTTERDAM (ANP) - Inwoners van kwetsbare wijken halen veel minder vaak een boosterprik, signaleren internist Robin Peeters van het Erasmus MC en de Rotterdamse huisarts Shakib Sana. Ze pleiten ervoor om zo snel mogelijk weer kleinschalige inlooplocaties te openen in wijken waar de vaccinatiegraad achterblijft. "We willen de grootschalige locaties zeker niet opheffen, maar ik denk wel dat we op het punt zijn gekomen om een deel van het personeel te verplaatsen. Het liefst gaan we zo snel mogelijk terug de wijk in. En niet pas over een paar weken", zegt Peeters.

Net zoals bij de eerste coronavaccinaties zien Sana en Peeters in hun stad een "vaccinatiekloof" ontstaan. "We zien dat in welvarende wijken als Kralingen en Hillegersberg bijna 50 procent van de inwoners boven de 45 jaar een booster heeft gehaald. In kwetsbare wijken blijft dat ver achter, in sommige wijken ligt het onder de 20 procent."

Sana en Peeters gingen eerder met collega's de wijk in om mensen op markten en andere openbare plekken voorlichting te geven over coronavaccins. Zo wisten ze heel wat twijfelaars over te halen. Wie na te zijn bijgepraat door de medici besloot zich te laten prikken, kon direct terecht bij kleinschalige locaties die de GGD daartoe had ingericht. De medici willen dat succes graag herhalen.

Kleinere inlooplocaties

Peeters, die tevens voorzitter is van de Nederlandse Internisten Vereniging, zegt goede contacten te hebben met de GGD. Die zet voor de boostercampagne tot nu toe vooral in op grootschalige locaties, waar zoveel mogelijk mensen in korte tijd geprikt kunnen worden. Het tempo is de afgelopen weken fors verhoogd na een aanvankelijk trage start, waar veel kritiek op was. Tegelijkertijd wordt echter duidelijk dat de capaciteit niet overal ten volle wordt benut. Volgens Peeters en Sana is het daarom verstandig om ook weer kleinere inlooplocaties in kwetsbare wijken te openen.

"Juist in deze wijken wonen veel mensen met een kwetsbare gezondheid, die een verhoogd risico hebben om door Covid-19 ernstig ziek te worden en daaraan te overlijden", waarschuwen de huisarts en de internist. Ze benadrukken dat de informatievoorziening zo laagdrempelig mogelijk moet zijn. "We moeten voorkomen dat opnieuw een informatiekloof zal leiden tot een vaccinatiekloof, waardoor de gezondheidskloof tussen verschillende wijken alleen maar verder wordt vergroot."

Meer uit Binnenland

Nederland stuurt tweede vliegtuig naar Tenerife voor ophalen crew

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

20 minuten geleden
Nederlandse repatriëringsvlucht stijgt op vanaf Tenerife

GRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.

22 minuten geleden
Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

1 uur geleden
Opnieuw protestactie op spoorlijn haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.

1 uur geleden
Eerste Nederlanders van cruiseschip Hondius gehaald

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.

1 uur geleden
Meisje (15) overlijdt tijdens halve marathon in Leiden

LEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.

2 uur geleden
Rotterdam bereidt zich voor op komst van cruiseschip Hondius

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.

3 uur geleden