Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Artsen: zeker veertien kinderen in ziekenhuis na vapen

Artsen: zeker veertien kinderen in ziekenhuis na vapen

UTRECHT (ANP) - Zeker veertien kinderen zijn afgelopen jaar in het ziekenhuis opgenomen met klachten die volgens artsen werden veroorzaakt door vapes. De meesten waren tussen de 14 en 17 jaar. Ze liepen na het roken van elektronische sigaretten onder meer klaplongen en een longbloeding op. Ook werd op scans longschade geconstateerd.

De Federatie Medisch Specialisten (FMS) bevestigt berichtgeving van RTL Nieuws over de meldingen. Die zijn in het afgelopen jaar door artsen gedaan bij de Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde, die lid is van de FMS.

Bij de veertien patiënten waren vapes de enige opvallende factor die artsen zagen, nadat ze andere oorzaken voor de klachten hadden uitgesloten. De jongste patiënt waar een melding over is gedaan, is een 2-jarige peuter. Die kwam binnen op de spoedeisende hulp na het opdrinken van vloeistof voor een elektronische sigaret. Het liep goed af, maar als het kind meer had binnengekregen, had het volgens de arts tot een dodelijke vergiftiging kunnen leiden.

Onduidelijkheid

Onder de jonge patiënten was een meisje van 14 jaar dat de arts vertelde dat ze elke vijf minuten een vape gebruikte en er zelfs 's nachts voor wakker werd. Een compleet overzicht van het vapegebruik van de betrokken jongeren hebben de artsen niet. Ook is nog onduidelijk waarom het ene kind heel ziek wordt van vapen en het andere niet.

Over de gezondheidsrisico's van vapes is de afgelopen jaren steeds meer duidelijk geworden, maar over de gevolgen van langdurig en structureel gebruik bestaat nog onduidelijkheid. Volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) staat wel vast dat schadelijke stoffen die in de dampen zitten, de luchtwegen kunnen irriteren en beschadigen. Net als bij 'gewoon' roken hebben gebruikers bovendien een verhoogd risico op kanker. Aan de andere kant zijn e-sigaretten volgens het RIVM waarschijnlijk wel minder schadelijk voor de gezondheid dan normale sigaretten.

Meer uit Gezond

Advies: bescherm gezondheid burgers beter tegen klimaatrisico's

DEN HAAG (ANP) - Inwoners van Nederland, Caribisch Nederland voorop, zijn onvoldoende beschermd tegen de gezondheidsrisico's die klimaatverandering met zich meebrengt. De Gezondheidsraad (GR) en de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) maken dat duidelijk in een gezamenlijk advies. Groepen die het hardst worden geraakt, moeten als eerste worden geholpen, vinden ze.

6 uur geleden
Rode Kruis begint inzameling om ebolabestrijding uit te breiden

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis zegt dringend meer middelen nodig te hebben voor de bestrijding van de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo en buurlanden. Daarom is de hulporganisatie een inzameling begonnen via gironummer 7244.

11 uur geleden
WHO haalt miljoenen uit noodfonds na uitbraak ebolavirus

GENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) haalt 3,4 miljoen dollar (ruim 2,9 miljoen euro) uit haar noodfonds om de uitbraak van het ebolavirus tegen te gaan. Het aantal besmettingen is verder opgelopen en zal naar verwachting blijven oplopen, aldus topman Tedros Adhanom Ghebreyesus.

1 dag geleden
WHO: ebola-uitbraak Congo en Oeganda is wereldwijde noodsituatie

GENÈVE (ANP/RTR/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de ebola-uitbraak, veroorzaakt door het Bundibugyo-virus, in de Democratische Republiek Congo en Oeganda zondag uitgeroepen tot een internationale noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid. Volgens de WHO voldoet de uitbraak echter nog niet aan de criteria voor een pandemische noodsituatie.

4 dagen geleden
WHO: risico op hantavirus voor wereldbevolking blijft laag

GENÈVE (ANP) - Het risico op hantavirus voor de wereldbevolking blijft laag. Dat laat topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) vrijdagavond op X weten.

5 dagen geleden
WHO: geen nieuwe verdachte gevallen op Hondius na hanta-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip m/v Hondius zijn onderweg naar Nederland vooralsnog geen nieuwe mogelijke gevallen van hanta gemeld. Dat liet topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) weten na contact met de kapitein van het vaartuig.

6 dagen geleden
RIVM: passagiers 2e en 3e repatriëringsvlucht Hondius negatief

BILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 week geleden