Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Artsen wielerteams vragen om afgelasting Italiaanse koersen

Artsen wielerteams vragen om afgelasting Italiaanse koersen

AMSTERDAM (ANP) - Artsen van veertien wielerploegen waaronder Jumbo-Visma hebben in een petitie gevraagd de koersen Strade Bianche, Tirreno-Adriatico en Milaan-Sanremo af te gelasten. "Het coronavirus kan een impact hebben op de gezondheid van de renners", stellen zij in een gezamenlijke verklaring.

De artsen halen in hun argumentatie een aantal punten aan. Ten eerste stellen ze dat de gezondheid van renners, staf en het publiek de prioriteit moet zijn. "Andere sporten annuleren massaal evenementen. Er is geen reden voor de organisatie om renners in gevaarlijke situaties te brengen", aldus de teamdokters. "Ten tweede zou, indien de wedstrijden toch doorgaan, de capaciteit om diagnoses te stellen op orde moeten zijn. Elk jaar worden renners ziek tijdens een rittenkoers als Tirreno-Adriatico. De vraag is dan of het hele team in quarantaine moet en voor hoelang. De organisatie heeft hierover nog geen plan bekendgemaakt."

Een mogelijk probleem is ook dat renners die zwaar ten val komen naar een ziekenhuis buiten Italië moeten worden gebracht. In Italiaanse ziekenhuizen is de werkdruk momenteel hoog. De artsen stellen tenslotte dat de risico's nu, bijvoorbeeld dat teams in quarantaine moeten, te groot zijn met het oog op de rest van het seizoen. Onder meer ook artsen van Lotto-Soudal, Sunweb en EF ondertekenden de petitie.

Onzekerheid

Ondertussen verkeren de teams in grote onzekerheid. Het Amerikaanse EF deed een verzoek bij de UCI niet te hoeven starten in Italië. De medewerkers van Deceuninck - Quick-Step die op weg zijn naar Italië, hebben hun reis afgebroken. "Ik heb mijn medewerkers laten stoppen in Reims", zei teambaas Patrick Lefevere. "We wachten nu op verder bericht rond deze koersen."

Ook Jumbo-Visma is in afwachting van nieuws uit Italië. "We hebben de bus noch de vrachtwagen laten vertrekken. Hopelijk krijgen we vandaag duidelijkheid. Veel langer kunnen we niet wachten", aldus een woordvoerder van de ploeg.

Meer uit Sport

Shiffrin na 110e wereldbekeroverwinning dicht bij eindzege

HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.

11 minuten geleden
Skiër Braathen wint op de valreep wereldbeker reuzenslalom

LILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.

58 minuten geleden
Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

4 uur geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

19 uur geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

23 uur geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

1 dag geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

1 dag geleden