Artsen wielerteams vragen om afgelasting Italiaanse koersen
AMSTERDAM (ANP) - Artsen van veertien wielerploegen waaronder Jumbo-Visma hebben in een petitie gevraagd de koersen Strade Bianche, Tirreno-Adriatico en Milaan-Sanremo af te gelasten. "Het coronavirus kan een impact hebben op de gezondheid van de renners", stellen zij in een gezamenlijke verklaring.
De artsen halen in hun argumentatie een aantal punten aan. Ten eerste stellen ze dat de gezondheid van renners, staf en het publiek de prioriteit moet zijn. "Andere sporten annuleren massaal evenementen. Er is geen reden voor de organisatie om renners in gevaarlijke situaties te brengen", aldus de teamdokters. "Ten tweede zou, indien de wedstrijden toch doorgaan, de capaciteit om diagnoses te stellen op orde moeten zijn. Elk jaar worden renners ziek tijdens een rittenkoers als Tirreno-Adriatico. De vraag is dan of het hele team in quarantaine moet en voor hoelang. De organisatie heeft hierover nog geen plan bekendgemaakt."
Een mogelijk probleem is ook dat renners die zwaar ten val komen naar een ziekenhuis buiten Italië moeten worden gebracht. In Italiaanse ziekenhuizen is de werkdruk momenteel hoog. De artsen stellen tenslotte dat de risico's nu, bijvoorbeeld dat teams in quarantaine moeten, te groot zijn met het oog op de rest van het seizoen. Onder meer ook artsen van Lotto-Soudal, Sunweb en EF ondertekenden de petitie.
Onzekerheid
Ondertussen verkeren de teams in grote onzekerheid. Het Amerikaanse EF deed een verzoek bij de UCI niet te hoeven starten in Italië. De medewerkers van Deceuninck - Quick-Step die op weg zijn naar Italië, hebben hun reis afgebroken. "Ik heb mijn medewerkers laten stoppen in Reims", zei teambaas Patrick Lefevere. "We wachten nu op verder bericht rond deze koersen."
Ook Jumbo-Visma is in afwachting van nieuws uit Italië. "We hebben de bus noch de vrachtwagen laten vertrekken. Hopelijk krijgen we vandaag duidelijkheid. Veel langer kunnen we niet wachten", aldus een woordvoerder van de ploeg.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
47 minuten geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
1 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
2 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
19 uur geleden