Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Artsen rond Maradona riskeren nu celstraf van 25 jaar

Artsen rond Maradona riskeren nu celstraf van 25 jaar

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie in Argentinië gaat zeven leden van een medisch team rond de overleden stervoetballer Diego Maradona vervolgen voor opzettelijke doodslag. Ze lopen de kans op celstraffen tot 25 jaar.

Het zevental werd al verdacht van onopzettelijke doodslag, waar in Argentinië maximaal 15 jaar celstraf op staat. Justitie heeft de aanklacht verzwaard omdat de medische ploeg bewust niets zou hebben ondernomen toen Maradona stervende was. De oud-voetballer zou daardoor 'ontzettend veel hebben geleden' en 'aan zijn lot zijn overgelaten'.

Maradona overleed op 25 november vorig jaar aan een hartaanval. Hersenchirurg en lijfarts Leopoldo Luque maakte deel uit van de medische ploeg rond het Argentijnse voetbalicoon, samen met psychiater Agustina Cosachov, psycholoog Carlos Diaz en nog vier andere collega's.

Luque vertelde direct na dood van Maradona al dat hij alles voor de oud-topvoetballer heeft gedaan. "Maar hij wilde niet meer en deed niet wat ik wilde", zei hij. "Ik hield van hem en wilde zijn leven verlengen."

Meer uit Voetbal

NEC bevestigt vertrek doelman Cillessen

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft het vertrek van doelman Jasper Cillessen bevestigd. De 37-jarige oud-international maakte maandag op Instagram al bekend dat hij niet inging op een aanbieding om zijn contract met één jaar te verlengen.

21 minuten geleden
Verdediger Rüdiger verlengt aflopende contract bij Real tot 2027

MADRID (ANP) - Antonio Rüdiger heeft zijn aflopende contract bij Real Madrid met een jaar verlengd tot medio 2027. Dat meldt de voetbalclub uit de Spaanse hoofdstad dinsdag.

4 uur geleden
Franse nummer 2 Lens stelt Duitser Toppmöller aan als trainer

LENS (ANP/DPA) - RC Lens heeft de Duitser Dino Toppmöller aangesteld als nieuwe trainer. De Franse nummer 2 van afgelopen seizoen raakte succescoach Pierre Sage maandag kwijt aan Crystal Palace. Toppmöller heeft voor twee seizoenen getekend bij de Champions League-deelnemer van komend seizoen.

7 uur geleden
Iran voelt zich 'meest onderdrukte team' op WK voetbal

INGLEWOOD (ANP/RTR/AFP) - Iran is volgens bondscoach Amir Ghalenoei "het meest onderdrukte team" op het WK voetbal. De aanloop verliep al moeizaam doordat de visumaanvraag voor de Verenigde Staten lang duurde. Daar kwam maandag bij dat het team pas op het laatste moment hoorde dat het direct na het eerste duel met Nieuw-Zeeland in Los Angeles (2-2) terug moest reizen naar het basiskamp in Mexico.

7 uur geleden
Recordbedrag voor gedragen shirts van PSG-spelers in CL-finale

PARIJS (ANP) - De shirts die de spelers van Paris Saint-Germain droegen tijdens de finale van de Champions League tegen Arsenal hebben een recordbedrag van 744.439 euro opgebracht. Dit blijkt uit data van veilingplatform MatchWornShirt (MWS). De shirts van Ousmane Dembélé, Khvicha Kvaratskhelia, Désiré Doué en Marquinhos waren het meest populair. Zij vormen nu de top vier van hoogst geveilde shirts ooit via MWS.

10 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië krijgt Renard als nieuwe bondscoach

TUNIS (ANP/BELGA/AFP) - De bondscoach van Tunesië, Sabri Lamouchi, is ontslagen na de 5-1-nederlaag tegen Zweden, meldt de Tunesische voetbalfederatie (FTF) op de nationale televisie. Lamouchi wordt vervangen door Hervé Renard, die tot enkele maanden geleden bondscoach van Saudi-Arabië was.

10 uur geleden
Iran speelt gelijk tegen Nieuw-Zeeland na bewogen aanloop naar WK

INGLEWOOD (ANP) - Iran is na een bewogen voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begonnen met een 2-2 gelijkspel tegen Nieuw-Zeeland. Het elftal van bondscoach Amir Ghalenoei kwam in de nacht van maandag op dinsdag in het Amerikaanse Los Angeles twee keer terug van een achterstand, maar wist de in het zwart spelende 'All Whites' niet te verslaan.

12 uur geleden