Artsen rond Maradona riskeren nu celstraf van 25 jaar
BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie in Argentinië gaat zeven leden van een medisch team rond de overleden stervoetballer Diego Maradona vervolgen voor opzettelijke doodslag. Ze lopen de kans op celstraffen tot 25 jaar.
Het zevental werd al verdacht van onopzettelijke doodslag, waar in Argentinië maximaal 15 jaar celstraf op staat. Justitie heeft de aanklacht verzwaard omdat de medische ploeg bewust niets zou hebben ondernomen toen Maradona stervende was. De oud-voetballer zou daardoor 'ontzettend veel hebben geleden' en 'aan zijn lot zijn overgelaten'.
Maradona overleed op 25 november vorig jaar aan een hartaanval. Hersenchirurg en lijfarts Leopoldo Luque maakte deel uit van de medische ploeg rond het Argentijnse voetbalicoon, samen met psychiater Agustina Cosachov, psycholoog Carlos Diaz en nog vier andere collega's.
Luque vertelde direct na dood van Maradona al dat hij alles voor de oud-topvoetballer heeft gedaan. "Maar hij wilde niet meer en deed niet wat ik wilde", zei hij. "Ik hield van hem en wilde zijn leven verlengen."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de Portugese middenvelder Bernardo Silva transfervrij vastgelegd. De 109-voudig international komt over van Manchester City en heeft voor twee seizoenen getekend bij de 'Koninklijke'.
8 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Oostenrijk is moeizaam aan het wereldkampioenschap voetbal begonnen. Het elftal van bondscoach Ralf Rangnick, die vorige week zijn contract verlengde tot en met het Europees kampioenschap van 2028, won in de groepsfase met 3-1 van Jordanië. Voor Jordanië is het de eerste deelname aan de mondiale titelstrijd.
4 uur geledenHOUSTON (ANP) - Zweden kijkt met vertrouwen uit naar de ontmoeting met het Nederlands elftal van zaterdag op het wereldkampioenschap voetbal. In amper negen maanden tijd heeft cynisme bij de Scandinaviërs plaatsgemaakt voor hoop en enthousiasme. Bondscoach Graham Potter verving in oktober de ontslagen Jon Dahl Tomasson, bereikte via een zijdeur alsnog het WK en vertrouwt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico op zijn twee topspitsen uit de Premier League: Viktor Gyökeres van Arsenal en Alexander Isak van Liverpool.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP/DPA) - Lionel Messi (38) kan amper bevatten hoe goed hij aan het WK voetbal is begonnen. "Als kind had ik me nooit kunnen voorstellen wat ik allemaal zou gaan meemaken", zei Messi na afloop van Argentinië - Algerije (3-0) in de mixed zone van het Kansas City Stadium.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het emotioneerde de Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni om naar Lionel Messi te kijken. "Messi is 38 jaar. Het is moeilijk uit te leggen. Het emotioneert. Het is ongelooflijk", zei Scaloni na de 3-0-overwinning van Argentinië op Algerije waarin Messi drie keer scoorde.
6 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Lionel Messi (38) is zijn zesde en laatste WK voetbal sensationeel begonnen. Twintig jaar na zijn WK-debuut in Duitsland maakte de superster alle doelpunten voor Argentinië in de met 3-0 gewonnen eerste groepswedstrijd tegen Algerije. Het uitverkochte Kansas City Stadium juichte Messi massaal toe tijdens de eerste passen van zijn 'Last Dance' in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
7 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Lionel Messi is gedeeld topscorer aller tijden op het wereldkampioenschap voetbal. De 38-jarige Argentijn maakte in de groepswedstrijd tegen Algerije in Kansas City drie doelpunten, een voor de rust en twee erna.
7 uur geleden