Arts: ziekte in Gaza leidt zeer snel tot ademhalingsverlamming
ROTTERDAM (ANP) - In Gaza verspreidt zich in rap tempo een ziekte die binnen enkele uren leidt tot verlamming van de ademhalingsspier. Daarvoor waarschuwt arts-onderzoeker Lotta Plomp van het Erasmus MC. Zij onderzoekt de ziekte samen met artsen in het door Israël afgesloten gebied. Die hebben daar zeker honderd mensen met de aandoening en meerdere sterfgevallen geconstateerd, maar het werkelijke aantal ligt waarschijnlijk veel hoger.
De oorzaak van de verlammingsziekte is nog niet bekend, zegt Plomp. Onderzoek en bestrijding zijn moeilijk door de huidige situatie: een hoge bevolkingsdichtheid, slechte sanitaire voorzieningen, vervuild drinkwater en hongersnood.
De ziekte lijkt op zowel polio als het zeldzame Guillain-Barré-syndroom. Plomp is in die laatste ziekte gespecialiseerd, het is een aandoening aan het zenuwstelsel die binnen enkele dagen of weken de spieren verzwakt of verlamt. Verschil met beide ziektes is dat die in Gaza veel sneller verergert, aldus Plomp. Zij sluit een nieuwe ziekte niet uit.
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - De 59-jarige Fouzia R. is volgens het Openbaar Ministerie als enige verantwoordelijk voor de gewelddadige dood van haar 14-jarige dochter Nour. Het meisje werd op 20 april doodgestoken in een woning aan de Elzenstraat in het Venlose stadsdeel Blerick. Haar vader geldt niet langer als verdachte, aldus het OM.
18 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - Agenten hebben woensdag in een loods aan de Werfweg in Lelystad ongeveer 3000 kilo aan illegaal zwaar vuurwerk in beslag genomen, meldt de politie donderdag. Ook is een 33-jarige man aangehouden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft donderdagmiddag nog geen signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat meldt de instantie in een nieuwe update. "Ook zijn er momenteel geen aanwijzingen dat de beschikbare patches de kwetsbaarheden onvoldoende verhelpen."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Zaandam is veroordeeld tot een week cel en dertig uur taakstraf voor het vernielen van een politievoertuig op maandag in de Amsterdamse wijk Floradorp, meldt het Openbaar Ministerie donderdag. Eerder werd een 22-jarige Amsterdammer al veroordeeld voor vernielingen in Floradorp.
3 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De kans is heel klein dat een mens besmet raakt met het Shamonda-virus, een veeziekte. En als mensen toch worden geïnfecteerd, hebben de meeste mensen voldoende weerstand. "We kunnen niet uitsluiten dat het virus ook mensen kan infecteren, maar we denken dat het risico laag is", zegt viroloog Chantal Reusken van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de 29-jarige Hajar is omgebracht in een antikraakpand in de Amsterdamse wijk Buitenveldert. Een woordvoerder bevestigde een bericht hierover bij de lokale zender AT5.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft tot nu toe geen meldingen ontvangen van datalekken als gevolg van de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Organisaties zijn wettelijk verplicht het te melden als er een mogelijk datalek is waarbij persoonsgegevens betrokken zijn.
4 uur geleden