Arts vindt geen aanwijzingen voor aandoeningen bij McConnell
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse fractievoorzitter in de Senaat Mitch McConnell zou geen last hebben gehad van een beroerte, epilepsie, een TIA of een bewegingsstoornis hebben zoals Parkinson. Een arts onderzocht de 81-jarige McConnell nadat die voor de tweede keer in een maand verstijfde tijdens een persconferentie en vond geen aanwijzingen voor die aandoeningen.
McConnell staarde woensdag ruim een halve minuut zwijgend voor zich uit toen hem een vraag werd gesteld. Nog diezelfde dag kwam hij bij de arts om neurologisch onderzocht te worden, blijkt uit een brief van de arts. Er werd onder meer een MRI-scan gemaakt van het hoofd van McConnell. Donderdag zei een arts ook al dat de prominente Republikein zijn werk kon hervatten.
In de nieuwste brief adviseert de arts geen veranderingen voor de behandeling voor McConnell, die wel nog altijd herstellend zou zijn van een val in maart. Toen werd hij kort opgenomen met een hersenschudding.
McConnell hield dinsdag ook weer zijn eerste toespraak in de Senaat sinds het incident. Hij heeft het daarin niet gehad over zijn gezondheid.
Meer uit Buitenland
VILNIUS (ANP) - De NAVO roept de parlementen van NAVO-landen op te helpen regels te versoepelen die de wapenindustrie in de weg zouden zitten om meer te maken. "Jullie kunnen ons echt helpen om af te komen van alle obstakels" voor het opvoeren van de productie en samenwerking tussen industrieën, hield de plaatsvervanger van NAVO-topman Mark Rutte hen maandag voor.
25 minuten geledenJEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de Russische suggestie weerlegd om een referendum te houden over EU-toetreding. Dat zegt de Armeense leider in een video op Facebook. De Russische president Vladimir Poetin oefende afgelopen week druk uit op het land om een referendum uit te schrijven. Dit om groeiende onvrede binnen het Kremlin over de toenadering die Armenië lijkt te zoeken tot de Europese Unie.
26 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse overheid wil de grondwet aanpassen om president Tamás Sulyok te kunnen afzetten. Dat zegt de onlangs verkozen premier Péter Magyar na een ontmoeting met de president, die zelf niet wil opstappen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft sinds het begin van de oorlog tegen de VS en Israël zeker twintig Amerikaanse militaire locaties beschadigd, blijkt uit satellietbeelden die de BBC heeft onderzocht. Dit suggereert dat de tegenaanvallen van Iran omvangrijker zijn geweest dan de Verenigde Staten tot nu toe hebben beweerd.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het staken van de vijandelijkheden in Libanon blijft een harde eis voor een vredesdeal met de VS, benadrukt Iran. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt in de wekelijkse persbriefing van een "essentiële voorwaarde" om de oorlog te beëindigen.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn krijgsmacht (IDF) de opdracht gegeven aanvallen uit te voeren op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet, waar de Hezbollah-beweging in feite aan de macht is.
3 uur geledenGENUA (ANP) - De 20-jarige man die vast kwam te zitten in een grot in het noorden van Italië is na twaalf uur gered, meldden Italiaanse media. Een rotsblok brak op 120 meter diepte af en kwam op zijn voet terecht. Hij zat sinds zondagmiddag vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti in de provincie Cuneo.
3 uur geleden