
Arts van wielrenner Quintana gestraft voor toedienen doping
MARSEILLE (ANP/AFP) - De arts die in de Tour de France van 2020 onder anderen de Colombiaanse wielrenner Nairo Quintana begeleidde is door een rechtbank in Marseille bestraft met een voorwaardelijke gevangenisstraf van een halfjaar. Ook moet Fredy Gonzales Torres een boete van 15.000 euro betalen voor het bezit en toedienen van een verboden middel.
Volgens de rechter staat vast dat de arts, die destijds werkzaam was voor de Franse ploeg Arkéa-Samsic, zowel Nairo als diens broer Dayer Quintana heeft voorzien van verboden prestatiebevorderende middelen en een verboden medische behandeling heeft toegepast.
De Franse justitie begon het onderzoek al tijdens de Tour van 2020 nadat verdachte middelen werden aangetroffen waaronder infuusbenodigdheden bij de medische begeleiders van Arkéa-Samsic. De renners werden ondervraagd, maar konden in koers blijven. Quintana eindigde als zeventiende.
Therapie met magneten
Tijdens de hoorzitting in maart had de aanklager Gonzales beschreven als een goeroe die aan "therapie met magneten" deed en renners "nachtelijke klysma's met citroensap, knoflookpuree en gemalen koffie" aanbood. Ook moesten zij reeksen getallen herhalen om "het mentale evenwicht te herstellen".
Gonzales moet ook 60.500 euro betalen aan Arkéa voor financiële, morele en imagoschade. Zijn advocaat kondigde aan in beroep te gaan.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Bol weet vrij zeker dat ze op de WK in Tokio haar beste race van dit jaar op de 400 meter horden gaat lopen. "Daar werk ik ook echt naartoe", zei ze tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.
19 uur geleden