
Arts mag nooit meer werken na masturberen in gesprek met patiënte
ZWOLLE (ANP) - Een plastisch chirurg mag zijn beroep niet meer uitoefenen, omdat hij in een videoconsult met een patiënte zichzelf heeft bevredigd. "Ernstig seksueel grensoverschrijdend gedrag", noemen tuchtrechters dat vrijdag. Een rechtbank had de arts eerder dit jaar veroordeeld tot een taakstraf van 120 uur, een voorwaardelijke gevangenisstraf van vijf maanden en een schadevergoeding van 500 euro.
De arts had in mei 2022 een ooglidcorrectie uitgevoerd bij de vrouw. Na een week mochten de hechtingen eruit. De vrouw werd ongerust over hoe haar oog eruitzag. Ze vroeg via WhatsApp advies aan de man, waarna hij een videogesprek startte. Hij lag op bed in een hotelkamer en draaide zijn telefoon richting zijn blote geslachtsdeel. De vrouw hing meteen op. Op aandringen van de arts volgde een tweede videogesprek, waarbij de man zich weer bevredigde. De vrouw nam de beelden op als bewijs.
Wat de chirurg in de gesprekken zei, was bovendien heel onduidelijk. "De voorgestelde behandeling werd op aarzelende wijze, nonchalant en onsamenhangend verwoord en de instructies waren onduidelijk" en daarmee heeft hij "onvoldoende medische zorg" verleend, aldus de tuchtrechters. Ze nemen de man niet alleen kwalijk wat hij heeft gedaan, maar ook dat hij niet inziet wat daar fout aan is.
Het Regionaal Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg in Zwolle schrapt de arts nu uit het register waar alle medici in moeten staan. Zonder registratie mag hij niet in de zorg werken.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - De farmaceutische industrie in Nederland heeft bezorgd gereageerd op de Amerikaanse importheffingen op geneesmiddelen. Daarmee wordt voor het eerst in dertig jaar getornd aan de internationale afspraak om, in het belang van patiënten, op geneesmiddelen geen invoertarieven te heffen.
2 dagen geledenBRUSSEL (ANP) - Recorduitbraken van het westnijlvirus en het chikungunya-virus in Europa lijken het "nieuwe normaal" te worden, waarschuwt de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag. De langere, warmere zomers en mildere winters die worden veroorzaakt door klimaatverandering zijn gunstige omstandigheden voor de muggen die de virussen bij zich dragen.
3 dagen geledenBILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe gevallen van mazelen blijft laag. In bijna een maand tijd zijn elf besmettingen vastgesteld, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de digitale inbraak in een laboratorium zijn ook de medische gegevens van gedetineerden gestolen. Vooralsnog gaat het om 253 mensen, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen van het ministerie van Justitie en Veiligheid.
1 week geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De toestemming voor Pfizer om zijn coronavaccin aan kinderen onder de vijf jaar te geven in de Verenigde Staten wordt mogelijk ingetrokken door de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA. Het middel wordt toegediend aan kinderen van zes maanden tot en met vier jaar.
1 week geledenRIJSWIJK (ANP) - Bij de digitale diefstal van data uit een laboratorium in Rijswijk zijn voor zover bekend grotendeels gegevens uit 2022-2025 buitgemaakt. "De exacte periode wordt momenteel onderzocht", laat een woordvoerder van het in de Zuid-Hollandse stad gevestigde Clinical Diagnostics weten.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - De digitale inbraak bij een onderzoekslaboratorium in Rijswijk treft niet alleen vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. "Helaas gaat dit datalek verder", meldt de organisatie Z-CERT, die de zorgsector helpt met digitale beveiliging.
1 week geleden