Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arts: gevoel zei dat ik hulp moest bieden na treinongeluk

Arts: gevoel zei dat ik hulp moest bieden na treinongeluk

VOORSCHOTEN (ANP) - Voor Stefan voelde het "volkomen logisch" om hulp te bieden na het zware treinongeluk in Voorschoten. De specialist ouderengeneeskunde woont vlak bij de plek waar twee treinen in botsing kwamen met een bouwkraan en keek slachtoffers na die lichtgewond waren geraakt.

"Als er zoiets gebeurt, wil je als arts helpen", reageert hij. "Het zag er dusdanig ernstig uit, dat ik de hulpdiensten gevraagd heb of ik wat kon betekenen. Een van hen vroeg me of ik bij de lichtgewonden wilde gaan kijken die bij mijn achterburen waren opgevangen." De meesten hadden volgens hem geen ernstig letsel.

De specialist ouderengeneeskunde heeft een paar mensen nagekeken en enkele medische handelingen kunnen verrichten. "Maar het mag geen naam hebben, hoor", zegt hij over zijn assistentie. "De mensen zijn erna nog nagekeken door een ambulancemedewerker en iemand van het Rode Kruis."

Ongemakkelijk

In de nacht van maandag op dinsdag werd hij wakker van traumahelikopters en sirenes. "Het waren er zoveel dat ik toch even poolshoogte wilde nemen. Mijn vrouw had twee harde klappen gehoord en zei gelijk al dat ze dacht aan een ontspoorde trein. Toen ik bij de plek van het ongeluk aankwam zag ik mensen uit de passagierstrein komen die naast de rails terecht was gekomen." Over de toestand van de slachtoffers kan hij weinig zeggen. "Maar velen waren totaal in shock."

Dat burgemeester Nadine Stemerdink van Voorschoten hem tijdens de persconferentie expliciet bedankte voor zijn hulp, vindt hij ongemakkelijk. "Het is net alsof ik een heldendaad heb verricht. Als ik niks had gedaan, waren die mensen ook geholpen, alleen wat later."

Meer uit Binnenland

Veel animo voor 'rode lijn'-protest voor Gaza in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - In Leeuwarden hebben demonstranten zondag aandacht gevraagd voor de situatie in Gaza door een symbolische rode lijn door de binnenstad te trekken. De in het rood geklede actievoerders trokken in een mars door het centrum van de Friese hoofdstad. Ook hielden ze een kort lawaaiprotest.

21 minuten geleden
Veel files door vakantieverkeer, werkzaamheden en ongevallen

DEN HAAG (ANP) - Het is zondag druk op de snel- en N-wegen in Nederland. Iets na 14.00 uur stond er volgens de ANWB 279 kilometer file op deze wegen. Oorzaak is vooral terugkerend vakantieverkeer. Maar ook werkzaamheden, grenscontroles en ongelukken spelen het verkeer parten, meldt een woordvoerder van de ANWB.

1 uur geleden
Weeronline: start meteorologische zomer nog niet erg 'zomers'

HOUTEN (ANP) - De eerste week van de meteorologische zomer die zondag is begonnen, verloopt naar verwachting "nog niet zomers". Dat meldt Weeronline. Volgens de weerdienst loopt de temperatuur begin juni weleens op naar ruim 20 graden, maar dat is het grootste deel van komende week niet het geval. Alleen op dinsdagmiddag is het in vrijwel het hele land waarschijnlijk zonnig met ongeveer 22 tot 24 graden. Die dag waait het wel stevig vanuit het zuidwesten.

2 uur geleden
Bewoners monumentaal pand landgoed Breda ongedeerd na brand

BREDA (ANP) - Achttien bewoners van een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, zijn ongedeerd na een verwoestende brand in het pand, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.

6 uur geleden
Zeer grote brand bij monumentaal pand in Breda op landgoed Burgst

BREDA (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag heeft een grote brand gewoed in een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. De brand is inmiddels onder controle. Volgens een woordvoerder van de brandweer is het nog steeds niet duidelijk of er mensen aanwezig waren in het pand op landgoed Burgst.

10 uur geleden
Buienradar meldt hagelstenen zo groot als knikkers in Limburg

MAASTRICHT (ANP) - In Limburg zijn hagelstenen zo groot als knikkers naar beneden gekomen, zegt Buienradar. Het KNMI waarschuwde eerder al voor onweer en mogelijk wateroverlast in het zuiden van de provincie.

19 uur geleden
Timmermans: overheid moet aandeelhouder defensiebedrijven worden

DEN HAAG (ANP) - De overheid moet mede-aandeelhouder worden van 'strategisch relevante' defensiebedrijven, bepleit Frans Timmermans zaterdagavond in de talkshow Dit is Tijs. "Die bedrijven hebben maar één klant, en dat is de belastingbetaler", aldus de leider van de grootste oppositiepartij GroenLinks-PvdA. Daarom vindt hij dat de overheid er ook wat over te zeggen moet hebben.

20 uur geleden