Arts: gevoel zei dat ik hulp moest bieden na treinongeluk
VOORSCHOTEN (ANP) - Voor Stefan voelde het "volkomen logisch" om hulp te bieden na het zware treinongeluk in Voorschoten. De specialist ouderengeneeskunde woont vlak bij de plek waar twee treinen in botsing kwamen met een bouwkraan en keek slachtoffers na die lichtgewond waren geraakt.
"Als er zoiets gebeurt, wil je als arts helpen", reageert hij. "Het zag er dusdanig ernstig uit, dat ik de hulpdiensten gevraagd heb of ik wat kon betekenen. Een van hen vroeg me of ik bij de lichtgewonden wilde gaan kijken die bij mijn achterburen waren opgevangen." De meesten hadden volgens hem geen ernstig letsel.
De specialist ouderengeneeskunde heeft een paar mensen nagekeken en enkele medische handelingen kunnen verrichten. "Maar het mag geen naam hebben, hoor", zegt hij over zijn assistentie. "De mensen zijn erna nog nagekeken door een ambulancemedewerker en iemand van het Rode Kruis."
Ongemakkelijk
In de nacht van maandag op dinsdag werd hij wakker van traumahelikopters en sirenes. "Het waren er zoveel dat ik toch even poolshoogte wilde nemen. Mijn vrouw had twee harde klappen gehoord en zei gelijk al dat ze dacht aan een ontspoorde trein. Toen ik bij de plek van het ongeluk aankwam zag ik mensen uit de passagierstrein komen die naast de rails terecht was gekomen." Over de toestand van de slachtoffers kan hij weinig zeggen. "Maar velen waren totaal in shock."
Dat burgemeester Nadine Stemerdink van Voorschoten hem tijdens de persconferentie expliciet bedankte voor zijn hulp, vindt hij ongemakkelijk. "Het is net alsof ik een heldendaad heb verricht. Als ik niks had gedaan, waren die mensen ook geholpen, alleen wat later."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De neveneffecten van de maatregelen die werden genomen om het coronavirus in te dammen, werden door microbioloog Jan Kluytmans als knellend ervaren. Dat gaf het voormalig OMT-lid aan tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
57 minuten geledenARNHEM (ANP) - De organisatoren achter de hardloopevenementen in Amersfoort, Groningen en Utrecht van zondag hadden de veiligheidsmaatregelen op orde. Dat zegt de Atletiekunie nadat meerdere hardlopers onwel waren geworden door de warmte.
1 uur geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
6 uur geleden