Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arts: gevoel zei dat ik hulp moest bieden na treinongeluk

Arts: gevoel zei dat ik hulp moest bieden na treinongeluk

VOORSCHOTEN (ANP) - Voor Stefan voelde het "volkomen logisch" om hulp te bieden na het zware treinongeluk in Voorschoten. De specialist ouderengeneeskunde woont vlak bij de plek waar twee treinen in botsing kwamen met een bouwkraan en keek slachtoffers na die lichtgewond waren geraakt.

"Als er zoiets gebeurt, wil je als arts helpen", reageert hij. "Het zag er dusdanig ernstig uit, dat ik de hulpdiensten gevraagd heb of ik wat kon betekenen. Een van hen vroeg me of ik bij de lichtgewonden wilde gaan kijken die bij mijn achterburen waren opgevangen." De meesten hadden volgens hem geen ernstig letsel.

De specialist ouderengeneeskunde heeft een paar mensen nagekeken en enkele medische handelingen kunnen verrichten. "Maar het mag geen naam hebben, hoor", zegt hij over zijn assistentie. "De mensen zijn erna nog nagekeken door een ambulancemedewerker en iemand van het Rode Kruis."

Ongemakkelijk

In de nacht van maandag op dinsdag werd hij wakker van traumahelikopters en sirenes. "Het waren er zoveel dat ik toch even poolshoogte wilde nemen. Mijn vrouw had twee harde klappen gehoord en zei gelijk al dat ze dacht aan een ontspoorde trein. Toen ik bij de plek van het ongeluk aankwam zag ik mensen uit de passagierstrein komen die naast de rails terecht was gekomen." Over de toestand van de slachtoffers kan hij weinig zeggen. "Maar velen waren totaal in shock."

Dat burgemeester Nadine Stemerdink van Voorschoten hem tijdens de persconferentie expliciet bedankte voor zijn hulp, vindt hij ongemakkelijk. "Het is net alsof ik een heldendaad heb verricht. Als ik niks had gedaan, waren die mensen ook geholpen, alleen wat later."

Meer uit Binnenland

Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

1 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

1 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

2 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR lopen A12 op bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.

3 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR proberen A12 te betreden bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.

3 uur geleden
YouTube-kanaal prankcaller gelinkt aan schietpartij offline

AMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.

4 uur geleden
Hoge Raad geeft bij meer dan helft afwijzingen geen uitleg

DEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.

7 uur geleden