Arts: gevangen ex-president Saakasjvili heeft behandeling nodig
MOSKOU (ANP/RTR) - De door Georgië gevangengenomen Georgische ex-president Micheil Saakasjvili moet in een ziekenhuis worden behandeld omdat zijn gezondheidstoestand is verslechterd. Hij heeft moeite met bewegen en het is moeilijk voor hem om te spreken, zei zijn arts volgens de Russische persbureaus RIA en TASS. Saakasjvili was een tijd in hongerstaking. Hij woonde de afgelopen jaren onder meer in Nederland, het thuisland van zijn echtgenote.
De prowesterse politicus werd opgepakt nadat hij onlangs was teruggekeerd in Georgië. Hij was daar in 2018 tot zes jaar veroordeeld voor machtsmisbruik toen hij president was. De arts van Saakasjvili zei dat hij de toestand van Saakasjvili had besproken met artsen in de gevangenis waar hij wordt vastgehouden, niet ver van de hoofdstad Tbilisi.
Saakasjvili ging terug naar Georgië om "het land te redden". Hij vertrok er in 2013 toen een rivaal aan de macht kwam. Hij heeft de afgelopen jaren topfuncties bekleed in Oekraïne en heeft ook een Oekraïens paspoort.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
35 minuten geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
4 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
10 uur geleden