Arts: corona zou Berlusconi in maart of april hebben gedood
MILAAN (ANP/DPA) - De Italiaanse ex-regeringsleider Silvio Berlusconi, die besmet is met het coronavirus, zou volgens zijn arts in maart of april aan een vergelijkbare coronabesmetting zijn overleden.
"Het aantal virusdeeltjes in Berlusconi's uitstrijkje was zo hoog dat het zeker niet zo'n happy end in maart of april zou hebben gehad als nu", zei professor Alberto Zangrillo donderdagavond op de tv-zender La7. "Zou het hem hebben gedood? Absoluut ja, zeer waarschijnlijk ja, en dat weet hij."
De 83-jarige wordt al ruim een week behandeld voor een coronavirusinfectie in het San Raffaele ziekenhuis in Milaan en is nu aan het herstellen. Italië werd in het voorjaar hard getroffen door het coronavirus. De intensivecareafdelingen in het noorden van het land beschikten over onvoldoende bedden en beademingsapparatuur.
Berlusconi verkeert in een "meer dan bevredigende" toestand, zei Zangrillo, die gelooft dat zijn patiënt snel zal herstellen. De politicus en ondernemer Berlusconi wordt beschouwd als een risicopatiënt vanwege zijn leeftijd en enkele eerdere ziektes. Woensdag sprak hij weer voor het eerst en deed verslag van zijn strijd tegen de "helse ziekte". "Het is de ergste ervaring van mijn leven", zei hij over zijn infectie met het coronavirus.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur van Oekraïne is de stroom in delen van het noorden, oosten en zuiden uitgevallen, meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Het gaat onder meer om delen van Odesa en Cherson.
37 minuten geledenKYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur in het noorden en zuidoosten van Oekraïne is de stroom in enkele regio's uitgevallen. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie op Telegram. Onder meer in delen van Odesa, Mykolajiv en Cherson zitten mensen zonder elektriciteit. Volgens het ministerie wordt alles in het werk gesteld om de stroomuitval het hoofd te bieden.
40 minuten geledenBANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.
5 uur geledenDUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
9 uur geleden